SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agora i Edipresse wymieniają się magazynami

Agora sprzedała spółce Edipresse Polska za 11,5 mln zł magazyn „Poradnik Domowy”, a kupiła od tego wydawnictwa za 3 mln zł miesięcznik „Dom & Wnętrze”. Transakcja wzmacnia pozycje obu wydawców w kluczowych dla nich segmentach.

Agora i Edipresse wymieniają się magazynami

Dzięki zakupie „Poradnika Domowego” Edipresse Polska będzie mieć trzy magazyny poradnikowe dla kobiet, bo w jego portfolio są jeszcze dwutygodniki „Przyjaciółka” i „Pani Domu”.

- Jesteśmy bardzo mocno obecni w segmencie magazynów poradnikowych, nie mieliśmy jednak dotąd w nim miesięcznika. Zakup „Poradnika Domowego” to wzmocnienie tego kluczowego dla nas segmentu - mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Ewa Redel-Bydłowska, wiceprezes Edipresse Polska. Posiadając trzy tytuły poradnikowe wydawca będzie mógł stworzyć pakietowe oferty reklamowe i promować je wzajemnie.

Edipresse przejmie wydawanie „Poradnika Domowego” od wydania majowego, które ukaże się na początku kwietnia br. W jego nowym zespole znajdą się wybrane osoby z dotychczasowej redakcji. Nową redaktor naczelną „Poradnika” (obecnie jest nią Dorota Zabrodzka) zostanie Urszula Zubczyńska, kierująca także redakcjami „Przyjaciółki” oraz „Pani Domu”, a jej zastępcą - Marzena Bartoszuk, pełniąca równocześnie funkcję naczelnej miesięcznika „Vita”.

„Poradnik Domowy” jest najdłużej obecnym na rynku miesięcznikiem kobiecym o charakterze poradnikowym. Pierwszy numer pisma ukazał się w październiku 1990 roku. Do 2002 roku wydawcą „Poradnika Domowego” było wydawnictwo Prószyński i S-ka, potem przejęła go Agora. Z danych ZKDP wynika, że jego sprzedaż ogółem w listopadzie ub.r. wyniosła 316 350 egz. (dowiedz się więcej).

Z kolei „Dom & Wnętrze” dołączy do portfolio Agory, w którym są wnętrzarski miesięcznik „Cztery Kąty” i magazyn budowlany „Ładny Dom”. - Nabycie praw do wydawania miesięcznika „Dom i Wnętrze” wpisuje się w strategię segmentu czasopism Agory polegającą na wzmacnianiu obecności w sektorze wnętrzarsko-budowlanym. Tytuł ten pozwoli nam pozyskiwać budżety reklamowe producentów luksusowych mebli i artykułów wyposażenia wnętrz - mówi Cezary Jęksa, zastępca dyrektora segmentu czasopisma w Agorze.

Agora też przejmie wydawanie „Domu & Wnętrza” od numeru majowego. - Chcemy, by treści dla magazynu przygotowywał zespół złożony z części dziennikarzy, którzy tworzyli go dotychczas, oraz z redaktorów Agory - informuje nas Jęksa.

„Dom & Wnętrze” to magazyn o wnętrzach obecny na polskim rynku od ponad 20 lat, a Edipresse wydawało go od 1999 roku (przejęło go od spółki Ipaco Press). Był to jedyny tytuł wnętrzarski  w portfolio tej spółki. W listopadzie ub.r. jego sprzedaż ogółem wyniosła 6 947 egz. (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora i Edipresse wymieniają się magazynami

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Roger
To jest zonglerka papierowa obietnica wzmocnienia portfolio. Ani Edi, ani Agorze to nic nie da. Zrobcie teraz prezentacje, pakiety z dodatkowym rabatem 15% i trzeba czekac..... a na oniec ochrzanic handlowcow ze nie sprzedaja.... i wracamy do punktu wyjscia.
14 10
odpowiedź
User
tralala
8,5 mln pln roznicy, na bogato, a na podwyzki jakos brak
22 9
odpowiedź
User
Miodek
Dzięki "zakupie" wszystko mają w kupie. Zakupa dobra rzecz.
12 10
odpowiedź