SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Google pierwszy raz z 20 mln polskich użytkowników, NK.pl poniżej 6 mln (Megapanel z maja)

Strony Google w maju br. pierwszy raz w historii odwiedziło ponad 20 mln polskich użytkowników. Facebook zbliżył się do pułapu 17 mln użytkowników, a witryny Onetu i RASP przekroczyły poziom 15 mln. Za to NK.pl miała poniżej 6 mln odwiedzających.

fot. materiały prasoweArticle

W maju br. z serwisów Google skorzystało 20,14 mln polskich użytkowników, o 256 tys. więcej niż miesiąc wcześniej i aż o 2 mln więcej niż w maju ub.r.. Zdecydowanie wzrósł też zasięg tych stron - z maju ub.r. skorzystało z nich 88,62 proc. wszystkich polskich internautów, a w maju br. - 93 proc.

Rekordowy wynik Google bierze się w sporym stopniu ze wzrostu zasięgu internetu w naszym kraju - według badania Nettrack zrealizowanego od lutego do kwietnia br. z sieci korzysta 64,3 proc. Polaków, czyli 19,4 mln osób (zobacz szczegóły), o prawie 400 tys. więcej niż rok wcześniej. W Megapanelu dodatkowo doliczane są odwiedziny z zagranicy na polskich serwisach objętych audytem site-centric.

Facebook w skali miesiąca zyskał 591,9 tys. użytkowników, a w skali roku - 1,93 mln - i w maju br. zanotował prawie 17 mln odwiedzających. YouTube miał o 76,5 tys. użytkowników więcej niż w kwietniu br. i o 1,4 mln więcej niż w maju ub.r.

Grupa Onet - RASP zyskała w ciągu miesiąca 205,7 tys. użytkowników (przed rokiem strony Onetu i RASP były jeszcze klasyfikowane osobno). Spadki zanotowały natomiast Grupa Allegro - GG i Grupa Wirtualna Polska: pierwsza straciła przez miesiąc 184,7 tys. odwiedzających, a druga 119 tys. Ponadto strony Allegro i GG zanotowały o 1,3 mln użytkowników mniej niż w maju ub.r. (witryny o2 i Wirtualnej Polski były wtedy liczone oddzielnie).

Przy czym majowe wyniki Megapanelu nie do końca oddają obecny stan posiadania Onetu i RASP oraz Grupy WP, ponieważ obaj wydawcy przejęli w ostatnim czasie mniejsze serwisy (Onet - Skąpca i Opineo, Grupa WP - Dobreprogramy i Sportowefakty). Symulację z wynikami obu grup (z kwietnia) po doliczeniu tych stron przedstawiliśmy niedawno na Wirtualnemedia.pl (przeczytaj ten tekst).

W drugiej części zestawienia warto zwrócić uwagę na spory spadek Grupy NK.pl (której prawie cały ruch zapewnia serwis NK.pl) - w maju miała o 359,7 tys. użytkowników mniej niż miesiąc wcześniej i aż o 2,46 mln mniej niż rok wcześniej.

Duży wzrost odwiedzalności serwisu Mozilla.org wynika z udostępnienia kolejnych wersji przeglądarki Mozilla Firefox i systemu Firefox OS.


Wśród stron objętych audytem site-centric na pozycję lidera awansowała Grupa Onet - RASP, wyprzedzając Grupę Allegro - GG, natomiast trzecia niezmiennie jest Grupa Wirtualna Polska.

Strony Grupy Gazeta.pl zyskały w skali miesiąca 61,7 tys. użytkowników, a w skali roku - 655 tys., natomiast strony Grupy Interia.pl - odpowiednio 100,6 tys. i 315 tys.

Witryny Polskapresse i Mediów Regionalnych przed rokiem były jeszcze klasyfikowane osobno, tak samo jak strony Muratora i Time.


Adres Google.pl odwiedziło o 317,2 tys. użytkowników więcej niż miesiąc wcześniej i o 2,24 mln więcej niż rok wcześniej, a Google.com - odpowiednio o 148,2 tys. i 1,47 mln.

Adresy Facebook,com i YouTube.com zanotowały identyczną odwiedzalność jak całe te serwisy.

Onet.pl zyskał w skali roku 365 tys. użytkowników, Allegro.pl straciło 230 tys., WP.pl straciła 62 tys., a Gazeta.pl zyskała 625 tys.

Na drugiej podstronie pozostałe wyniki

  • 1
  • 2
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google pierwszy raz z 20 mln polskich użytkowników, NK.pl poniżej 6 mln (Megapanel z maja)

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ranna.zorza
Chomikuj liczy się do Interii, ale YouTube to nie Google. Megapanelowa alternatywna logika.
odpowiedź
User
ciekawski
Nie wiecie moze kiedy o2.. wróć! kiedy grypa WP przeskoczy wreszcie onet? przecież obiecywali!!!
odpowiedź
User
.
ktoś korzysta jeszcze z NK, czy tylko do gier tak jak ja ? :D
odpowiedź