SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa TVN wykupiła i umorzyła obligacje senior notes o wartości 35 mln euro

W ubiegłym tygodniu Grupa TVN poinformowała, że wykupiła przed terminem i umorzyła część obligacji senior notes. Ma to obniżyć zadłużenie spółki.

Article

Wykupu obligacji wyemitowanych przez emitenta 19 listopada 2010 dokonała spółka TVN Finance Corporation III AB, zależna od emitenta. W warunkach emisji obligacji przyznano emitentowi prawo do ich wykupu przed terminem zapadalności w 2018 roku. W wyniku transakcji w dniu 20 marca br. obligacje uległy umorzeniu.

Obligacje zostały wykupione po cenie, która stanowi wartość nominalną powiększoną o premię z tytułu przedterminowego wykupu oraz o odsetki narosłe od dnia 15 listopada 2013 roku do dnia 20 marca br. Łączna cena wykupu obligacji wyniosła ponad 38 euro.

Grupa TVN podała, że wykupu dokonano ze skumulowanych środków własnych spółki w celu dalszego obniżenia długoterminowego zadłużenia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa TVN wykupiła i umorzyła obligacje senior notes o wartości 35 mln euro

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
polpo
ok
odpowiedź