SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jacek Kurski: produkcja wróci do Telewizji Polskiej, będzie audyt dotychczasowej działalności

Nowy prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski zapowiedział, że w spółce w najbliższym czasie zostanie przeprowadzony audyt. - Chcę, żeby do telewizji publicznej wróciła produkcja, żeby te hale, które dzisiaj w 90 proc. są niewykorzystywane, zapełniły się produkcją - stwierdził.

Jacek Kurski, fot. tvpArticle

Jacek Kurski, powołany w piątek przez ministra skarbu państwa na stanowisko prezesa Telewizji Polskiej, podczas briefingu prasowego podkreślił, że chociaż był przez wiele lat politykiem, w nowej funkcji zamierza ulegać naciskom tego środowiska.

- Wiem, że pamiętają mnie państwo jako twardego, wyrazistego polityka. Ale właśnie dlatego że takim politykiem byłem, a jednocześnie rozumiem świat mediów i jestem silnym człowiekiem, będę umiał ochronić niezależność i wolność telewizji publicznej od zagrożeń ze świata polityki - powiedział.

- Swoją nominację traktuję jako wielki honor i zobowiązanie. Zobowiązanie do przywrócenia telewizji publicznej zasady uczciwej informacji i debaty. Do tej pory duża część polskich widzów była tej możliwości pozbawiona - stwierdził nowy prezes TVP. - Naszą świętą zasadą będzie to, że dobro widza jest najważniejsze. Nie interes producentów ani reklamodawców. Jako telewizja będziemy robić wszystko, żeby odbudowywać narodową wspólnotę - zadeklarował.

Nowy prezes TVP odrzuca zasadę, którą kilkanaście lat temu wyraził ówczesny szef publicznego nadawcy Robert Kwiatkowski: tyle misji, ile abonamentu. - Ta zasada wprost mówiła, że olbrzymia większość programów telewizji publiczne może być z misją publiczną sprzeczna - ocenił Kurski. - Nam będzie przyświecać zupełnie inna zasada, zasada BBC, że to co dobre musi być popularne, a to co popularne musi być dobre. Misją może być uczciwa informacja, publicystka, godna rozrywka, filmy. Cała misja telewizji publicznej może się odbywać 24 godziny na dobę, po to tu jesteśmy - powiedział.

Jacek Kurski zapowiedział, że Telewizja Polska pod jego kierownictwem będzie więcej produkcji realizować we własnym zakresie. - Chcę, żeby do telewizji publicznej wróciła produkcja, żeby te hale, które dzisiaj w 90 proc. są niewykorzystywane, zapełniły się produkcją, żeby ludzie tutaj znowu poczuli, że są u siebie - stwierdził.

- W telewizji publicznej pracuje wielu wspaniałych profesjonalistów. Kilkoro z nich widzą państwo przy mnie  powiedział Kurski (na briefingu pojawili się z nim wieloletni dziennikarze TVP: Danuta Holecka, Anna Popek i Przemysław Babiarz). - Chciałbym, żeby to co dobre, było w telewizji kontynuowane, a to co złe, wymagające zmiany - zostało skorygowane - zadeklarował.

W ciągu miesiąca w TVP ma zostać przeprowadzony audyt działalności spółki, którego wyniki zostaną zaprezentowane opinii publicznej. Nowy prezes swoje konkretne założenia ma ogłosić w najbliższym czasie.

Jacek Kurski i nowy wiceprezes Telewizji Polskiej Maciej Stanecki zapowiedzieli, że TVP będzie bardziej otwarta na współpracę z widzami, zwłaszcza młodymi. - Otworzymy ekrany telewizji dla wielu młodych utalentowanych ludzi, którzy do tej pory nie mieli okazji pokazać się. Wszyscy będą mieli szansę. Bądźmy razem, twórzmy narodową wspólnotę - stwierdził Kurski. - Po latach wracam do telewizji polskiej. Mam nadzieję, że do telewizji wrócą też młodzi widzowie i będą mieli możliwość współpracy z nią - dodał Stanecki.

Dołącz do dyskusji: Jacek Kurski: produkcja wróci do Telewizji Polskiej, będzie audyt dotychczasowej działalności

32 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jan
Audyt to jak najbardziej by się przydał. Wyjaśniłoby się- ile, kto, za ile i dlaczego było tak drogo...
odpowiedź
User
Zdzisiek M.
Dobrze kombinuje P. Prezes, że robi audyt, tylko, żeby się nie okazało, że szkatułka jest do polowy pusta jk ta przysłowiowa szklaneczka. To w ATM dziś stypa... :-)
.
odpowiedź
User
Wilki
"Wilki" honor ? ;)
odpowiedź