SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Z Trójki zniknęła audycja Redbada Klynstry-Komarnickiego

Po dwóch i pół roku emisji z ramówki Programu Trzeciego Polskiego Radia usunięto audycję "Trzy grama Redbada" prowadzoną przez aktora i reżysera Redbada Klynstrę-Komarnickiego. W tym czasie Trójka nadaje teraz program "Spotkania trzeciego stopnia" z udziałem artystów.

Redbad Klynstra-KomarnickiArticle

Redbad Klynstra-Komarnicki jako prowadzący zadebiutował na antenie Trójki pod koniec lutego 2021 r. Jego autorska audycja "Trzy gramy Redbada" pojawiła się w sobotniej ramówce Programu Trzeciego Polskiego Radia. W programie aktor rozmawiał z artystami. Jego pierwszym gościem był tancerz i aktor Stefano Terrazzino.

Klynstra-Komarnicki podkreślał, że jego program nie będzie tylko o teatrze, lecz o szeroko pojmowanej sztuce. "W ciągu godzinnej audycji zagłębimy się w świat performatywny. Poznamy utalentowanych i przedsiębiorczych artystów. Opowiedzą nam oni o swoim warsztacie, realiach biznesowych oraz o swoich porażkach, które ostatecznie zaprowadziły ich do sukcesu" - brzmi zapowiedź audycji opublikowana na stronie Trójki.

Audycji nie było w planach na ten rok

W ostatnim czasie program był emitowany w niedziele w godz. 14-15. Jednak wraz z wejściem nowej, letniej ramówki Trójki audycja Redbada Klynstry-Komarnickiego spadła z anteny. Już pod koniec listopada 2022 r. pisaliśmy, że dyrekcja Programu Trzeciego planuje usunąć ten program. Tak wynikało z dokumentu szczegółowo opisującego ramówkę stacji na ten rok. Pojawiło się w nim kilka nowych audycji, a niektóre miały zniknąć. W ramówce zabrakło m.in. programu "Trzy grama Redbada".

Zapytaliśmy Monikę Kuś, rzeczniczkę Polskiego Radia, czy Redbad Klynstra-Komarnicki jest jeszcze współpracownikiem Trójki, dlaczego jego audycja zniknęła z ramówki i czy "Trzy gramy Redbada" powrócą jesienią. Odpowiedź jest wymijająca. - W wakacje proponujemy w tym czasie "Spotkania trzeciego stopnia". To program z udziałem artystów, muzyków, gwiazd. Trójkowi dziennikarze rozmawiają z gośćmi o pasjach i inspiracjach, zarówno zawodowych jak i prywatnych. O tym czego słuchają, co robią poza sceną - napisała Monika Kuś. Audycji "Spotkania trzeciego stopnia" można słuchać w każdą niedzielę w godz. 14-16.

Pytania wysłaliśmy też do aktora, ale ten nie odpowiedział na naszą wiadomość.

Podpadł osobom LGBT+

Redbad Klynstra-Komarnicki to polski aktor, reżyser i prezenter telewizyjny. Pochodzi z Holandii. W 1994 r. skończył studia aktorskie w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Obecnie jest dyrektorem Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie.

Jest kojarzony z prawicowymi mediami. W 2013 r. prowadził magazyn kulturalny "Republika kultury" na antenie Telewizja Republika. Wystąpił m.in. w filmie "Smoleńsk". W 2010 r. był członkiem komitetu poparcia Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich po katastrofie smoleńskiej.

W 2019 r. zniknął z serialu "Na dobre i na złe". Z aktorem zerwano współpracę po tym, co napisał w mediach społecznościowych. "Czy w Polsce pedofile są częścią LGBT+, czy nie? Kto czuje się kompetentny odpowiedzieć?" - pytał na Twitterze.

Według najnowszego badania Radio Track w okresie marzec-maj 2023 r. Trójka miała 1,9 proc. udziałów w rynku słuchalności.

Więcej pieniędzy na wynagrodzenia w Polskim Radiu

W ub.r. przychody Polskiego Radia zmalały o 8 proc. do 315,8 mln zł, a strata netto pogłębiła się z 19,9 do 55,1 mln zł, bo nadawca tylko nieznacznie ograniczył koszty. Sprzedaż reklam i sponsoringu skurczyła się o prawie 40 proc. W tym roku spółka spodziewa się minimalnego zysku, głównie dzięki wyższej rekompensacie abonamentowej.

Zdecydowaną większość środków Polskiego Radia stanowią wpływy z abonamentu rtv i rekompensaty z budżetu państwa. Według planu biznesowego przekazanego przez nadawcę organom nadzorującym spółkę w ub.r. wyniosły one 252,87 mln zł, wobec 285,87 mln zł rok wcześniej. Nakłady na wynagrodzenia zwiększyły się ze 146,54 do 156,08 mln zł, a na inne świadczenia pracownicze - z 28,06 do 30 mln zł. Więcej kosztowały też emisja, częstotliwości i inne opłaty związane z nadawaniem (wzrost z 50,05 do 50,93 mln zł) oraz zużycie materiałów i energii (z 10,55 do 13,67 mln zł).

Na ten rok Polskie Radio prognozuje dużo wyższe przychody - 402 mln zł. Przede wszystkim zwiększą się przychody z abonamentu i rekompensaty - o jedną trzecią, do 337,86 mln zł, bo rekompensatę dla mediów publicznych podwyższono z 2 do 2,7 mld zł (KRRiT zdecydowała, że do centrali Polskiego Radia trafi 187 mln zł).

Dołącz do dyskusji: Z Trójki zniknęła audycja Redbada Klynstry-Komarnickiego

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
redband
uczcijmy tę straszną stratę minutą ciszy:-)
odpowiedź
User
C.
Bo to magiczna stacja, z której za pani prezes K. zniknęło już wszystko 🤪 akurat audycji Klynstry, Popek i innych włazi pupków nie żal.
odpowiedź
User
Victor
Co mnie to obchodzi ? Nie słucham i nie oglądam mediów zawłaszczonych przez kłamców pisowskich.
odpowiedź