SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ruszył serwis Liberfor.com

Wystartował serwis Liberfor.com. Jego redaktorem naczelnym jest publicysta „Rzeczpospolitej” i „Uważam Rze Historia” Paweł Łepkowski.

(fot. materiały prasowe)Article

"Jego nazwa jest skrótem od łacińskich słów libertatem i forum. Pierwsze oznacza wolność, ale także »wyzwolenie«, także to od krępujących więzów wpojonych nam od dziecka. Parafrazując ewangeliczne wezwanie: piszcie do nas wszyscy, którzy czujecie się zagrożeni utratą waszej wolności. Tu znajdziecie schronienie" - napisał w tekście w serwisie Łepkowski.

Twórcy zapowiadają, że będą „głośno upominać się o wolność. W każdym wymiarze; indywidualnym i zbiorowym, ekonomicznym, politycznym i społecznym”. Dodają, że będą to m.in. wolność od i dla religii, w kulturze, procesach edukacyjnych czy wolność od opresji państwa.

Serwis ma stały skład redakcyjny, ma wydawcę i specjalistów od mediów społecznościowych. Wśród autorów, których teksty widnieją w serwisie, są m.in. związani z „Rzeczpospolitą” Zofia Brzezińska, Hubert Kozieł czy Mariusz Janik.

„Portal nie ma celu stać się  kolejnym, typowym serwisem informacyjnym, ale przede wszystkim klubem wolnej myśli politycznej i społecznej kształtującym przekonanie, że efektywność ekonomiczna idzie wyłącznie w parze z gospodarką opartą na modelu konkurencji doskonałej, a więc takiej, w której wolny rynek prowadzi do najefektywniejszej ekonomicznie alokacji zasobów” - zaznacza cytowany w komunikacie Łepkowski.

W serwisie nie ma reklam, utrzymuje się on z crowdfundingu, twórcy planują uruchomienie rachunku bankowego, na który będzie można dokonywać wpłat, by wspierać projekt.

Właścicielem Liberfor.com jest Grzegorz Hajdarowicz, właściciel KCI i Gremi Media, wydawcy m.in. dzienników "Rzeczpospolita" i "Parkiet".

Dołącz do dyskusji: Ruszył serwis Liberfor.com

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Trindre
Szkoda, że nie ma pola do dyskusji. Można tylko czytać, jak w gazecie.
odpowiedź