SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVN24 na czele oglądalności kanałów informacyjnych. TVP Info zyskało najwięcej widzów, ostro w dół TV Republika

We wrześniu br. liderem oglądalności wśród kanałów informacyjnych był TVN24. Na czele wzrostów uplasowało się TVP Info, a najwięcej straciła Telewizja Republika - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Pierwsze miejsce wśród stacji newsowych we wrześniu br. należało do TVN24, którego udział wyniósł 4,02 proc. Względem analogicznego miesiąca rok wcześniej wynik ten wzrósł o 3,88 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Havas Media Group.

Drugą lokatę zajęła nadająca naziemnie stacja TVP Info. Średni miesięczny wynik tej stacji zwiększył się najbardziej w zestawieniu - o 27,33 proc. do 3,96 proc.

Podium uzupełnia Polsat News. W ubiegłym miesiącu kanał miał 1,14 proc. udziału, po wzroście względem wrzesnia 2016 roku o 8,57 proc.

Kolejną pozycję zajął kanał TVP3 z udziałem na poziomie 0,88 proc. Jego wynik względem września 2016 roku spadł o 7,37 proc.

Z kolei najwięcej straciła Telewizja Republika, której wynik zmalał o połowę do 0,05 proc. udziału.

Największy udział (4,84 proc.) wśród grup kanałów newsowych we wrześniu br. miała TVP, mająca w portfolio stacje TVP Info i TVP3 i notujący wzrost o 19,21 proc. Kanały te na drugie miejsce zepchnęły stacje newsowe TVN, których udział zwiększył się o 3,32 proc. do 4,36 proc. (łączne dane dla TVN24 oraz TVN24 BiS).

Wśród widzów w grupie komercyjnej (16-49) na pozycji lidera wśród stacji informacyjnych we wrześniu 2017 roku znalazł się TVN24 z wynikiem 2,28 proc., po wzroście o 3,17 proc..

Drugie miejsce zajęło TVP Info (1,48 proc. udziału, do góry o 42,31 proc. - największy wzrost w zestawieniu), a trzeci był Polsat News (0,80 proc.; do góry o 11,11 proc.).

Największy spadek, wynoszący 63,64 proc. do 0,04 proc., miał tutaj Polsat News 2.

Spośród grup kanałów informacyjnych liderem wśród widzów w wieku 16-49 lat był TVN. Stacje tej grupy miały tutaj 2,55 proc. udziału, po wzroście o 2,41 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVN24 na czele oglądalności kanałów informacyjnych. TVP Info zyskało najwięcej widzów, ostro w dół TV Republika

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
widz
TVN24 - BRAWO, GRATULACJE w obu grupach na PIERSZYM MIEJSCU 👏, 👏
.. Polsat News 2 - oj,słabo
.. Republika - ledwo zipie, kona już..kto ją ogląda?
33 42
odpowiedź
User
widz
TVN24 - BRAWO, GRATULACJE w obu grupach na PIERWSZYM MIEJSCU
.. Polsat News 2 - oj,słabo
.. Republika - ledwo zipie, kona już..kto ją ogląda?
...przepraszam za wpis wyżej 👆 za źle napisane słowo PIERSZYM a powinno być PIERWSZM.
27 39
odpowiedź
User
medium
Republika to ta telewizja telesprzedazowa? To ma byc telewizja informacyjna? Hahaha
44 14
odpowiedź
User
prawnik
TVP INFO dostało duże wsparcie programowe z głównej anteny.
W miarę udanie podpatrzyło też programy z innych anten. W momencie, gdy nie ma konkurencji w DBTV, to wystarczy.

TVN24 BiS, którą ze względu na zawartość merytoryczną, oceniam najwyżej w zestawieniu, nie ma obecnie do omawiania aż tak chwytliwych tematów zagranicznych, jak wybory prezydenckie w USA.

Wczoraj sporo czasu poświęciłem na oglądanie anten Polsatu. Gadajace głowy i narzucający swą opinię Durczok. To mi nasuwa dwa wnioski:
1. Dziennikarze powinni WYMAGAĆ od polityków (wszelkich gości), ODPOWIEDZI na zadane pytania; Bez obrażania konkurentów, zmieniania tematów, tolerowania pływania lub najazdów na dziennikarza.
ALE:
2. Dziennikarze powinni umożliwić swym gościom udzielenie odpowiedzi. Jeśli zaprasza się naprawdę ciekawych ludzi do studia, to można założyć, że widz chciałby wysłuchać, co mają do przekazania.
31 11
odpowiedź
User
em
Do opracowania brakuje informacji jaki zasięg mają poszczególne kanały. To sporo zmienia, nieprawdaż?
22 10
odpowiedź