SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

TVN24 na czele oglądalności kanałów informacyjnych. TVP Info zyskało najwięcej widzów, ostro w dół TV Republika

We wrześniu br. liderem oglądalności wśród kanałów informacyjnych był TVN24. Na czele wzrostów uplasowało się TVP Info, a najwięcej straciła Telewizja Republika - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Pierwsze miejsce wśród stacji newsowych we wrześniu br. należało do TVN24, którego udział wyniósł 4,02 proc. Względem analogicznego miesiąca rok wcześniej wynik ten wzrósł o 3,88 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Havas Media Group.

Drugą lokatę zajęła nadająca naziemnie stacja TVP Info. Średni miesięczny wynik tej stacji zwiększył się najbardziej w zestawieniu - o 27,33 proc. do 3,96 proc.

Podium uzupełnia Polsat News. W ubiegłym miesiącu kanał miał 1,14 proc. udziału, po wzroście względem wrzesnia 2016 roku o 8,57 proc.

Kolejną pozycję zajął kanał TVP3 z udziałem na poziomie 0,88 proc. Jego wynik względem września 2016 roku spadł o 7,37 proc.

Z kolei najwięcej straciła Telewizja Republika, której wynik zmalał o połowę do 0,05 proc. udziału.

Największy udział (4,84 proc.) wśród grup kanałów newsowych we wrześniu br. miała TVP, mająca w portfolio stacje TVP Info i TVP3 i notujący wzrost o 19,21 proc. Kanały te na drugie miejsce zepchnęły stacje newsowe TVN, których udział zwiększył się o 3,32 proc. do 4,36 proc. (łączne dane dla TVN24 oraz TVN24 BiS).

Wśród widzów w grupie komercyjnej (16-49) na pozycji lidera wśród stacji informacyjnych we wrześniu 2017 roku znalazł się TVN24 z wynikiem 2,28 proc., po wzroście o 3,17 proc..

Drugie miejsce zajęło TVP Info (1,48 proc. udziału, do góry o 42,31 proc. - największy wzrost w zestawieniu), a trzeci był Polsat News (0,80 proc.; do góry o 11,11 proc.).

Największy spadek, wynoszący 63,64 proc. do 0,04 proc., miał tutaj Polsat News 2.

Spośród grup kanałów informacyjnych liderem wśród widzów w wieku 16-49 lat był TVN. Stacje tej grupy miały tutaj 2,55 proc. udziału, po wzroście o 2,41 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVN24 na czele oglądalności kanałów informacyjnych. TVP Info zyskało najwięcej widzów, ostro w dół TV Republika

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
widz
TVN24 - BRAWO, GRATULACJE w obu grupach na PIERSZYM MIEJSCU 👏, 👏
.. Polsat News 2 - oj,słabo
.. Republika - ledwo zipie, kona już..kto ją ogląda?
25 34
odpowiedź
User
widz
TVN24 - BRAWO, GRATULACJE w obu grupach na PIERWSZYM MIEJSCU
.. Polsat News 2 - oj,słabo
.. Republika - ledwo zipie, kona już..kto ją ogląda?
...przepraszam za wpis wyżej 👆 za źle napisane słowo PIERSZYM a powinno być PIERWSZM.
19 31
odpowiedź
User
medium
Republika to ta telewizja telesprzedazowa? To ma byc telewizja informacyjna? Hahaha
36 6
odpowiedź
User
prawnik
TVP INFO dostało duże wsparcie programowe z głównej anteny.
W miarę udanie podpatrzyło też programy z innych anten. W momencie, gdy nie ma konkurencji w DBTV, to wystarczy.

TVN24 BiS, którą ze względu na zawartość merytoryczną, oceniam najwyżej w zestawieniu, nie ma obecnie do omawiania aż tak chwytliwych tematów zagranicznych, jak wybory prezydenckie w USA.

Wczoraj sporo czasu poświęciłem na oglądanie anten Polsatu. Gadajace głowy i narzucający swą opinię Durczok. To mi nasuwa dwa wnioski:
1. Dziennikarze powinni WYMAGAĆ od polityków (wszelkich gości), ODPOWIEDZI na zadane pytania; Bez obrażania konkurentów, zmieniania tematów, tolerowania pływania lub najazdów na dziennikarza.
ALE:
2. Dziennikarze powinni umożliwić swym gościom udzielenie odpowiedzi. Jeśli zaprasza się naprawdę ciekawych ludzi do studia, to można założyć, że widz chciałby wysłuchać, co mają do przekazania.
23 3
odpowiedź
User
em
Do opracowania brakuje informacji jaki zasięg mają poszczególne kanały. To sporo zmienia, nieprawdaż?
14 2
odpowiedź
User
taktoja
szczekają pieski...a karawana podnosi nogę....
5 2
odpowiedź
User
Maciej konserwatywny

.. Republika - ledwo zipie, kona już..kto ją ogląda?

A po co ją oglądać?
Jestem konserwatywnym intelektualistą, więc teoretycznie jestem idealnym targetem tego kanału, ale... nie oglądam go od prawie dwóch lat!
TV Republika to był cenny kanał w czasach, gdy telewizja publiczna była lewacka. Wtedy TV Republika to była świetna alternatywa. Teraz, gdy w TVP jest normalność, ten kanał już stracił rację bytu. Jest TVP Info i to ten kanał jest obecnie moim głównym źródłem informacji i wartościowej publicystyki! Tym bardziej, że wielu wybitnych, wartościowych, profesjonalnych, konserwatywnych dziennikarzy przeszło w ubiegłym roku z TV Republika do TVP.
16 28
odpowiedź
User
prawnik
Nie będę się spierał z Maciejem o to, czy jest "konserwatywny", a już tym bardziej o to, czy jest "intelektualistą".
Wszedłbym jednak w spór, gdyby podsumowując wypowiedź stwierdził, że jest znany ze swej skromności;)

Jednak nawet w swych najlepszych czsach Republika była stacją małą, wręcz niszową. I to było bardzo widać i bardzo słychać.
20 5
odpowiedź
User
teodor
Prawie nie oglądam TV. Łatwiej mi się żyje :)
11 2
odpowiedź
User
Maciej konserwatywny

Wszedłbym jednak w spór, gdyby podsumowując wypowiedź stwierdził, że jest znany ze swej skromności;)

Skromność to rzeczywiście nie jest moja cecha.
Lubię się pochwalić swoimi zaletami, a na szczęście mam ich niemało.Jednak nawet w swych najlepszych czsach Republika była stacją małą, wręcz niszową. I to było bardzo widać i bardzo słychać.

Co oczywiście wcale nie świadczyło o złej zawartości merytorycznej tej stacji.

Prawie nie oglądam TV. Łatwiej mi się żyje

E tam! Ja oglądam TV na co dzień i jakoś nie zauważyłem, żeby żyło mi się niełatwo.
4 10
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing
przesuń do góry