SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio 357 modyfikuje swój top PL21. „Święto polskiej muzyki tworzonej w XXI wieku”

Trzynaście godzin muzyki, siedmioro prowadzących i utwory tylko polskich artystów, wybrane przez słuchaczy - w ten sposób Radio 357 modyfikuje formułę rankingu PL21. Głosować na niego już można, koniec oddawania głosów - 7 listopada. Top nadany zostanie 11 listopada. - PL21 wymyśliliśmy jako święto polskiej muzyki stworzonej w XXI wieku - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Marcin Cichoński.

Szczegóły najbliższego topu dziennikarze Radia 357 przekazali patronom we wtorek. 11 listopada w godzinach 9:00 – 22:00 stacja będzie nadawać utwory polskich wykonawców, wybrane – inaczej niż w ubiegłorocznym zestawieniu – wyłącznie przez zarejestrowanych patronów. W 2021 roku były to utwory wytypowane przez samych radiowców.

Druga zmiana polega na tym, że głosować można na utwory z listy, zawierającej przeboje artystów debiutujących w XXI wieku. Lista zawiera obecnie ponad 600 utworów, każdy patron może oddać 21 głosów. Głosowanie zaczęło się wczoraj, skończy - 7 listopada.

Jak to będzie wyglądało?

PL 21 poprowadzi na zmianę siódemka dziennikarzy. Są to: koordynujący prace nad całością Marcin Cichoński, Marta Kula, Ola Budka, Maja Piskadło, Dariusz Król, Mateusz Fusiarz i Antoni Grudniewski.

- PL21 wymyśliliśmy jako święto polskiej muzyki stworzonej w 21. wieku. Dlaczego tak? Chcemy wesprzeć młodsze utwory i wykonawców. Pokazać jak wiele się tu dzieje. Pomóc im znaleźć należne miejsce w muzycznym kanonie. I trochę wyjść z tendencji do myślenia w stylu "kiedyś to były czasy". Przez cały dzień będziemy słuchali nagrań i występów na żywo. Będziemy też z rozmawiali z artystami i ekspertami od rynku muzycznego i trendów. To nasza propozycja na ten szczególny dzień 11 listopada. Tak właśnie zagramy w Święto Niepodległości - wyjaśnia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Marcin Cichoński z redakcji muzycznej Radia 357.

 

W czasie trwania audycji w studiu będą pojawiali się także goście; zaplanowano także koncerty na żywo. - To świetna okazja do spotkania różnych grup słuchaczy. Fanów młodej muzyki, którzy rośli razem z nią. Ale też osób, którym trudniej się w niej odnaleźć i wolą starsze kawałki. Sporo tu stereotypów, a współczesna muzyka jest niezwykle różnorodna i naprawdę każdy jest w stanie znaleźć tu swoje klimaty. Nasza redakcja muzyczna to fachowcy o różnych gustach muzycznych. Mocno pracujemy, by ten dzień był wyjątkowy – dodaje Marcin Cichoński.

To już drugi Top PL21

Rok temu Radio 357 także miało swoje Muzyczne Święto Niepodległości – a jego uwieńczeniem była 12-godzinna audycja PL21, którą poprowadzili: Ola Budka, Darek Król, Mateusz Fusiarz i Marcin Cichoński. Przez 12 godzin czwórka prowadzących przedstawiła swój subiektywny wybór utworów nagranych przez polskich artystów po roku 2000, uzasadniając wybór.

Autorskim blokom muzycznym towarzyszyły wizyty gości - artystów, przedstawicieli branży muzycznej i dziennikarzy. Gośćmi w studiu byli wówczas m.in. Mirosław „Maken" Dzięciołowski, Paweł „U-Zek" Jóźwicki (Jazzboy Records), Bartek Chaciński („Polityka"), Jarek Szubrycht („Gazeta Wyborcza") oraz dziennikarze Radia 357: Łukasz Dunaj, Bartek Gil, Antoni Grudniewski, Marta Kula, Marcin Łukawski, Marta Malinowska, Marek Niedźwiecki, Maja Piskadło i Piotr Stelmach.

Podczas trwania PL21 Radio 357 osiągnęło kolejny, ostatni już z zakładanych celów na Patronite: suma comiesięcznych wpłat przekroczyła 725 tys. zł. Pozwoliło to rozbudować ofertę podcastów oraz mocniej postawić na wideo.

Po dwóch latach Radio 357 ma ponad 44,3 tys. patronów, którzy deklarują miesięczne wpłaty na kwotę ponad 800 tys. zł. Patroni to osoby, które zarejestrowały się na platformie Patronite.pl z internetowymi zbiórkami na różne projekty, nie tylko medialne i wspierają finansowo rozgłośnię. Stacja gra jedynie w internecie.

Dołącz do dyskusji: Radio 357 modyfikuje swój top PL21. „Święto polskiej muzyki tworzonej w XXI wieku”

43 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Maratończyk
To chyba jest jakiś nadludzki wysiłek, aby klikać myszką komputera i grać cały dzien piosenki w internecie skoro poświęcacie temu tak obszerny artykuł. Jeśli tak, to w radiu powinna być dyżurna ekipa medyczna i zapewniona woda dla prowadzących. Oby nie było ofiar w ludziach.
odpowiedź
User
Heniu Modzelewski
A ja ostatnio wróciłem do muzycznych autorskich audycji w radiowej Trójce : Wiernik, Baron, Adamczyk, Kirmuć, Tomaszuk - grają naprawdę świetnie 👍
odpowiedź
User
ss
A ileż można TOPy i koło Macieju to samo?!
odpowiedź