SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rafał Ziemkiewicz wystąpił na kongresie partii Gowina. „Popieram sprawy, a nie osoby” (wideo)

Publicysta tygodnika „Do Rzeczy” i TV Republiki Rafał Ziemkiewicz wygłosił przemówienie na konwencji założycielskiej nowej partii Jarosława Gowina. Zaznacza, że nie zamierza zostać członkiem tego ugrupowania, a jedynie popiera głoszone przez nią tezy.

Rafał Ziemkiewicz, fot. Youtube Article

Podczas sobotniego kongresu założycielskiej Polska Razem, nowej partii Jarosława Gowina, Rafał Ziemkiewicz podkreślił, że powstała właśnie inicjatywa jest alternatywą dla PO i PiS-u oraz Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego - skupiających się od lat na ostrym konflikcie ze sobą i niezwracających wystarczająco dużo uwagi na problemy społeczne. Publicysta pochwalił nową partię za ideę pracy społecznej na rzecz dobra wspólnego. - Trzymam za Państwa kciuki, trzymam za Jarosława Gowina kciuki - zakończył swoje przemówienie.

Jarosław Gowin we wrześniu zaprezentował inicjatywę „1 godzina dla Polski”, zakładającą przeznaczanie kilku godzin tygodniowo na różnego rodzaju pracę społeczną. Polityk nie ukrywał, że zainspirował się tezami z ostatniej książki Rafała Ziemkiewicza „Myśli nowoczesnego Endeka”. O tej inspiracji wspomniała prowadząca sobotnią konwencję, anonsując wystąpienie Ziemkiewicza.


Jednak niektórzy komentatorzy udział publicysty w konwencji partyjnej uznali za niestosowny. Joanna Lichocka, zastępczyni redaktora naczelnego „Gazety Polskiej”, na antenie TV Republiki stwierdziła, że wystąpienie Rafała Ziemkiewicza było dla niej dużym rozczarowaniem. - Wydaje mi się, że publicyści i dziennikarze nie powinni firmować żadnych projektów politycznych - oceniła. Na sugestię prowadzącego wywiad, że Ziemkiewicz wcześniej wspierał m.in. ruch narodowy, zwróciła uwagę, że tamte inicjatywy mają charakter bardziej obywatelski, np. związany z obchodami Dnia Niepodległości, a nie polityczny. - Na takiej partyjnej konwencji widziałam Rafała po raz pierwszy - dodała.

Ziemkiewicz powody swojego udziału w konwencji partii Jarosława Gowina wyjaśnił w felietonie „Godzina dla Gowina” zamieszczonym w sobotę po południu w serwisie tygodnika „Do Rzeczy”. Publicysta zaznaczył, że wystąpienie jego i Matthew Tyrmanda (który też zabrał głos podczas konwencji) były wyraźnie oddzielone od przemów samorządowców i polityków.

- Dla każdego powinno być oczywiste, że pojawiliśmy się tam nie jako kandydaci na kandydatów, ale jako zaprzyjaźnieni intelektualiści. Czyli byłem tam z tych samych powodów, dla których byłem także na spotkaniach Kongresu Nowej Prawicy i Kongresie Narodowym - stwierdził Ziemkiewicz.

Publicysta podkreślił, że jego poparcie dla założeń partii Gowina nie oznacza, że zamierza do niej wstąpić. - Popieram sprawy, które są do załatwienia, a konkretne osoby - o tyle, o ile jestem przekonany, że im dobrze służą. Jestem przekonany, że nowa partia ma szansę odegrać na polskiej scenie politycznej, zdominowanej dziś przez mafię i sektę, znaczącą i pozytywną rolę. I dopóki będę o tym przekonany, będę jej działania wspierać - zaznaczył Ziemkiewicz. - Tak jak moje związki z Ruchem Narodowym nie zobowiązują mnie by zawsze bronić każdego narodowca, nawet jeśli mu przyjdzie do głowy coś głupiego, i tak jak podzielanie programowych zasad KNP nie jest dla mnie powodem, by nie krytykować quasi-darwinistycznych bredni jego prezesa, że niepełnosprawne dzieci powinno się sekować bo mogą zarazić niepełnosprawnością zdrowe - dodał.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rafał Ziemkiewicz wystąpił na kongresie partii Gowina. „Popieram sprawy, a nie osoby” (wideo)

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
henio
Już widzę krakanie redaktorów z WSIów i innych ORMOwców.
15 10
odpowiedź
User
Tomasz
a ja już widzę histerię pisowców, że ktoś śmiał skrytykować świętą partię i świętego wodza! Ale niestety, jak któryś prawicowy publicysta mówi rozsądnie, to w łaskach PiSu znaleźć się nie może :D
12 13
odpowiedź
User
olo
ostatnio za RAZ nie przepadałem, ale trzeba powiedzieć, że ma chłopina rację
13 10
odpowiedź
User
tarpan
Dobrze, że się ocknął z ciemnego okresu pochwały socjalizmu w wydaniu PiS.
11 9
odpowiedź
User
jojo
ma racje
8 8
odpowiedź