SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Do Rzeczy” i „Wprost" z największymi spadkami, zyskuje „Tygodnik Powszechny"

Liderem średniej sprzedaży ogółem wśród tygodników opinii w kwietniu br. był „Gość Niedzielny”. Największym wzrostem pochwalić się mógł „Tygodnik Powszechny”, a na czele spadków znalazło się „Do Rzeczy” - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.

Article

W segmencie tygodników opinii liderem pozostaje niezmiennie „Gość Niedzielny” (Instytut Gość Media). Jego średnia sprzedaż ogółem w kwietniu 2017 roku wyniosła 134 036 egz. Było to o 0,25 proc. mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Wiceliderem „Polityka” (Polityka). Jej wynik sprzedażowy zmniejszył się o 5,24 proc. do 122 525 egz.

Podium uzupełnia „Newsweek Polska” (Ringier Axel Springer Polska). Jego średnia sprzedaż ogółem w kwietniu br. wyniosła 110 811 egz., po wzroście o 1,96 proc.

Tuż za podium znalazł się tygodnik „W Sieci” (Fratria). Jego średnia sprzedaż ogółem wyniosła 67 858 egz., po spadku o 5,41 proc.

Oczko niżej uplasował się konkurencyjny tygodnik „Do Rzeczy” (Orle Pióro), którego średni wynik poszedł w dół o 23,15 proc. do 45 189 egz. Był to największy spadek w zestawieniu.

Na siódmym miejscu sklasyfikowany został tygodnik „Fakty i Mity” (Błaja News), który kontrolowany jest przez ZKDP od października ub.r. Jego średni wynik w kwietniu br. wyniósł 26 583 egz.

8. lokatę zajął „Tygodnik Powszechny” (Tygodnik Powszechny), który pochwalić się mógł największym wzrostem, wynoszącym 14,86 proc. Jego średnia sprzedaż ogółem w badanym miesiącu wyniosła 24 427 egz.

W kwietniu br. w porównaniu do marca br. największy wzrost średniej sprzedaży ogółem wśród tygodników opinii osiągnął „Wprost” (AWR „Wprost”), którego wynik zwiększył się o 16,79 proc.

Największy spadek, wynoszący 7,81 proc., zanotowała tutaj „Gazeta Polska” (Niezależne Wydawnictwo Polskie).

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Dołącz do dyskusji: „Do Rzeczy” i „Wprost" z największymi spadkami, zyskuje „Tygodnik Powszechny"

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
s-i-n
Jak zwykle na te wyniki można spojrzeć tak: Angora, która jest w swojej własnej lidze ze sprzedażą większą niż dwie następne pozycje razem, potem długo długo nic, potem dopiero Gość Niedzielny i Polityka.
odpowiedź
User
prawnik
O, plusiki Newsweeka. Wreszcie okładka nie typu straszącego, a typu okładkowego.
odpowiedź
User
Karol
Jakiś czas temu, Sakiewicz opowiadał wszędzie, że po zmianie formatu nie nadążali z dodrukami. A jak patrzę na te wyniki to i może robili dodruki ale do dystrybucji nie trafiły. Biedne te tysiące Polaków, którym nie udało się kupić GP...
odpowiedź