SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TV Trwam usunęła relację, w której pokazano Beatę Szydło z konferencji Polska Wielki Projekt, jakby był to kongres samorządowców (wideo)

W czwartek w zeszłym tygodniu Telewizja Trwam pokazała relację błędnie informującą, że premier Beata Szydło gościła na I Kongresie Sejmików Województw. W materiale zilustrowano to ujęciami z szefową rządu podczas kongresu Polska Wielki Projekt. Programy z tą relacją zostały już usunięte przez TV Trwam z internetu.

Beata Szydło na konferencji Polska Wielki Projekt, fot. youtube Article

I Kongres Sejmików Województw odbył się w czwartek w zeszłym tygodniu w gmachu Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Na konferencji pojawili się radni z całego kraju, w tym wielu polityków partii opozycyjnych. Zaproszono też premier Beatę Szydło i prezydenta Andrzeja Dudę, którzy jednak nie pojawili się na kongresie.

Oboje byli natomiast obecni na konferencji Polska Wielki Projekt, która odbywała się w Warszawie od czwartku do niedzieli. Beata Szydło wygłosiła tam przemówienie inauguracyjne w czwartek (możne ja obejrzeć od trzeciej minuty poniższego wideo).

 

Tymczasem relacja pokazana w piątek w Telewizji Trwam mocno sugerowała, że Beata Szydło uczestniczyła w Kongresie Sejmików Województw. Na początku materiału wyliczono tematy tego kongresu, ilustrując to zdjęciami pokazującymi, jak premier wita się z uczestnikami konferencji Polska Wielki Projekt. Potem pokazano fragmenty przemówienia wygłoszonego przez Szydło podczas tego wydarzenia.

- Premier Beata Szydło podkreślała, że tematy poruszane podczas kongresu powinny stać się inspiracją do działania dla polityków - stwierdziła dziennikarka, po czym zacytowano słowa pani premier: „Tak sobie to wyobrażam, że właśnie jest wielki projekt, Polska Wielki Projekt - kongres, na którym rodzą się pomysły i potem już my, politycy, powinniśmy te pomysły wcielać w życie. Ta uczta intelektualna - która raz w roku odbywa się właśnie w takim wymiarze, w takim formacie i trwa przez te siedem lat, a trwać będzie na pewnie jeszcze bardzo, bardzo długo - pokazuje, jak ważna jest to inicjatywna i jak potrzebna”. Premier przemawiała na tle dekoracji z dużymi logotypami kongresu Polska Wielki Projekt.

Dalej w materiale pokazano ujęcia z I Kongres Sejmików Województw, m.in. fragment przemówienia Grzegorza Schetyny i podpisywanie przez uczestników wspólnej deklaracji, w krytycznym tonie opisując działania opozycji. A potem - fragment przemówienia ministra kultury Piotra Glińskiego z konferencji Polska Wielki Projekt na temat aktywizacji obywatelskiej społeczeństwa. Następnie znów przeniesiono się na Kongres Sejmików Województw - opisano główne punkty wspólnej deklaracji uczestników.

 

Wczoraj łódzkie wydanie „Gazety Wyborczej” zwróciło uwagę, że relacje TV Trwam zawiera nieprawdziwą, zmanipulowaną informację o wizycie Beaty Szydło na kongresie samorządowców. Sprawę szczegółowo przeanalizował też serwis OKO.press. Dziennikarze obu redakcji uzyskali od organizatorów kongresu potwierdzenie, że szefowa rządu nie była obecna na tym wydarzeniu.

Wszystkie wydania programu informacyjnego Telewizji Trwam, a także wiele innych programów, są zamieszczane w serwisie internetowym i na kanale youtube’owym Radia Maryja. Nie ma tam już jednak zapisów serwisu informacyjnego z piątku 19 maja o godz. 8 i 12, gdzie znalazła się nieprawdziwa relacja o wizycie pani premier na kongresie samorządowców. Usunięto je w czwartek po południu. Wszystkie inne wydania programu z ostatnich dni są natomiast dostępne.

Ponadto serwisu Radia Maryja zniknęła relacja tekstowa z konferencji samorządowców.

Materiały z TV Trwam promowane są także na twitterowym profilu rozgłośni o. Rydzyka. Zostały tam linki do porannego i południowego wydania serwisu informacyjnego z 19 maja, ale po przejściu na stronę nie można ich już obejrzeć.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TV Trwam usunęła relację, w której pokazano Beatę Szydło z konferencji Polska Wielki Projekt, jakby był to kongres samorządowców (wideo)

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
prawnik
Usunięto oczywisty i ewidentny błąd. To dobrze.

Dlatego ważna jest wielość mediów prywatnych. By móc sprawdzać się nawzajem.
24 12
odpowiedź
User
OLO
marionetka prezydent Kaczyńskiego. co może Szydło? ona nie ma własnego zdania. to bardzo prosta kobieta jest jak na premiera.
16 15
odpowiedź
User
Trwam
kuźnią kadr dla tvKursk?
14 13
odpowiedź
User
!!!!!
marionetka prezydent Kaczyńskiego. co może Szydło? ona nie ma własnego zdania. to bardzo prosta kobieta jest jak na premiera.


Do tego nie jest to na pewno dobra kobieta. Kto jej dał prawo do sejmowych krzyków? To teraz takie nowe parlamentarne obyczaje? Lepper rechocze w grobie. Żałuje pewno, że nie doczekał. Choć Samoobrona przynajmniej nie udawała lepszych niż są. Wszystko dla mnie strasznie żenujące.
Ja, suweren, wstydzę się za tych, co nami rządzą. Może weźmiecie to pod uwagę...
10 12
odpowiedź
User
PS
Na dźwięk głosu tej pani wyłączam radio.
10 12
odpowiedź