SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wadliwe drukarki Lexmark, IBM oraz Dell

Użytkowanie niektórych modeli drukarek laserowych Lexmark, IBM oraz Dell może być niebezpieczne dla zdrowia i życia konsumentów

Użytkowanie niektórych modeli drukarek laserowych Lexmark, IBM oraz Dell może być niebezpieczne dla zdrowia i życia konsumentów, ponieważ grozi porażeniem prądem - poinformowała Prezesa UOKiK firma Lexmark.

Testy prowadzone przez spółkę Lexmark wykazały, że zagrożenie dla użytkowników w postaci porażenia prądem spowodowane zetknięciem się z naelektryzowaną, metalową częścią urządzenia stwarzać mogą następujące drukarki laserowe: Lexmark (model E232, E232t, E330, E332n oraz E332tn), IBM (model Infoprint 1412 i 1412n) oraz DELL (model 1700 oraz 1700n). Zagrożenie to występuje jedynie w sytuacji, gdy drukarka nie jest prawidłowo podłączona do źródła napięcia z uziemieniem.
Zgodnie z informacjami przekazanymi do UOKiK, Lexmark rozpoczął akcję wycofywania z rynku wskazanych modeli drukarek. Prośbę o zwrot urządzeń spółka przekazała dystrybutorom. Jednocześnie Lexmark oraz sprzedawcy kontaktują się z osobami, które dokonały zakupów w celu dokonania zwrotu drukarek.
Dodatkowe informacje na temat prowadzonej akcji można uzyskać w firmie Lexmark pod numerem telefonu (0-prefiks-12) 290 14 05.

W piśmie przekazanym do UOKiK, spółka zaznaczyła, że dotychczas nie doszło do wypadku z udziałem osób korzystających z ww. urządzeń.

Niniejszy komunikat prasowy oparty jest na piśmie skierowanym dobrowolnie przez przedsiębiorcę do UOKiK i ma na celu ochronę interesów konsumentów. Prezes Urzędu nie wydał w tej sprawie decyzji na podstawie ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, a tym samym nie zobowiązał spółki Lexmark do wycofania produktu z rynku ani odkupienia go od konsumentów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wadliwe drukarki Lexmark, IBM oraz Dell

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl