SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Według co piątego dwudziestolatka stacjonarne banki i kantory przestaną istnieć

Młodzi Polacy niechętnie płacą gotówką. Wielu jest przekonanych, że całkowita rezygnacja z operacji gotówkowych to kwestia czasu, a zastąpią je płatności internetowe i mobilne. Zdaniem niemal co piątego badanego dwudziestolatka stacjonarne banki i kantory przestaną istnieć - wynika z badania TNS Polska.

Według co piątego dwudziestolatka stacjonarne banki i kantory przestaną istnieć

Co ósma osoba w wieku powyżej 15 lat chętnie zrezygnowałaby z gotówki na rzecz płatności internetowych i mobilnych. Za rezygnacją z gotówki opowiedziała się też co piąta osoba z wykształceniem wyższym oraz osoby młode (20 proc.). W równym stopniu co mężczyźni za płatnościami elektronicznymi opowiadają się kobiety.

Co dziesiąty przebadany Polak jest zdania, że tradycyjne banki i kantory przestaną istnieć. Innego zdania jest prawie 80 proc. respondentów. Całkowitej zmiany funkcjonowania rynku wymiany walut i usług bankowych spodziewają się głównie dwudziestolatkowie - co piąty z nich jest zdania, że tradycyjne banki i kantory przestaną istnieć.

Spośród osób w wieku do 30 lat, które twierdzą, że tradycyjne banki i kantory przestaną istnieć, prawie połowa (48 proc.) uważa, że czas płatności gotówką odchodzi do przeszłości.

Z badania wynika także, że prawie 40 proc. Polaków wymienia waluty. Częściej robią to osoby z wykształceniem wyższym (62 proc.), mieszkańcy miast powyżej 100 tys. ludności (45 proc.) oraz osoby do 50. roku życia (45 proc.).

Wśród osób, które wymieniają waluty, niemal co piąty badany deklaruje, że skorzystałby z aplikacji mobilnej umożliwiającej wymianę walut. 62 proc. badanych gotowych do całkowitej rezygnacji z gotówki skorzystałaby z dedykowanej aplikacji na telefon komórkowy. Z tej aplikacji chętnie skorzystałaby także co druga osoba, która twierdzi, że tradycyjne banki i kantory przestaną istnieć.

Badanie zostało przeprowadzone przez TNS Polska na zlecenie serwisu Walutomat.pl w dniach 22-25 listopada 2012 r. techniką wywiadu bezpośredniego wspomaganego komputerowo (CAPI), na reprezentatywnej grupie 1000 Polaków w wieku 15 i więcej lat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Według co piątego dwudziestolatka stacjonarne banki i kantory przestaną istnieć

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
WartyNurt
Tak powinno być,że z biegiem czasu stacjonarne banki mogą przestać istnieć z tym, że banki sięgają coraz głębiej do naszych kieszeni i za dostęp do konta,pieniędzy i itp udogodnień będą żądały takich opłat,że nam się odechce wirtualnych pieniędzy i udogodnień.Już teraz słychać o opłatach za korzystanie z bankomatów,był darmowy wydruk stanu konta zniesiono. Póżniej ustalono opłaty za wydruk,a jak klienci przestali z automatu korzystać, zaczęli stać w długich kolejkach i tak już zostało.Nie łudżmy się,że banki dbają o dobro klienta.Dbają jak wyssać z niego jak najwięcej, dając jak najmniej.
8 8
odpowiedź