SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

YouTube zapowiada brak reklam przy ekstremistycznych treściach

Serwis YouTube zapowiedział wydawcom, że publikowane przez nich treści o charakterze hejterskim i ekstremistycznym nie będą zarabiać na reklamach, bowiem w towarzystwie takich materiałów przekaz reklamowy nie będzie obecny.

Article

O nowych regulacjach wprowadzanych na YouTube serwis poinformował na swoim blogu. Jest to reakcja na wydarzenia z ostatnich miesięcy, gdy znaczące marki zaczęły wycofywać swoje reklamy z YouTube po odkryciu, że spoty są nadawane w towarzystwie kontrowersyjnych, hejterskich czy ekstremistycznych materiałów.

Wcześniej YouTube zapewnił że uszczelni własny system filtrowania kontrowersyjnych treści, co ma być metodą na ograniczenie ich zasięgu. Obecnie uczynił kolejny krok w ratowaniu topniejącego portfolio swoich reklamodawców.

YT zapowiedział, że w najbliższym czasie wprowadzi rozwiązanie które przy materiałach nie spełniających konkretnych standardów nie będzie emitowało reklam. W ten sposób nie dojdzie do sytuacji, w której przekaz kierowany od konkretnego reklamodawcy znajdzie się w towarzystwie treści odrzucanych powszechnie przez użytkowników.

Aby ułatwić twórcom i nadawcom zorientowanie się w tym jakiego rodzaju wideo nie będą tolerowane reklamowo na platformie YouTube opublikował stosowny przewodnik. Wynika z niego, że wpływów reklamowych nie mogą się spodziewać autorzy materiałów szerzących nienawiść rasową, narodowościową czy tę związaną z płcią, religią lub orientacją seksualną.

Nowe regulacje zapowiedziane przez YouTube dotyczą nie tylko relacji biznesowych z reklamodawcami, ale także kwestii wizerunkowych. Niedawno okazało się bowiem, że według danych Komisji Europejskiej jako jedyny z największych serwisów społecznościowych zanotował mniejszą skuteczność w walce z hejtem i mową nienawiści na swojej platformie.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: YouTube zapowiada brak reklam przy ekstremistycznych treściach

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gienek
Moim zdaniem powinni takie materiały trwale usuwać i blokować, a nie obierać im śmieszne zyski z reklam. Propaganda i fałszywy przekaz nie jest skierowany do zarobku tych paru groszy na YT, tylko ma na celu wypierać mózgi słabym jednostkom. I w sumie nie dotyczy to tylko terroryzmu, ale i polityki... czego i u nas widać zresztą efekty.
odpowiedź
User
ja
ja od kilku lat nie mam reklam bo mam adblocka
odpowiedź
User
Polak
Czyli isis nie zarobi na swoich propagandowych materiałach, ale werbować oni będą mogli dalej. No proszę, kolejny cios lewicy w terroryzm. Najpierw kreda, teraz to...
odpowiedź
User
Grzegorz
Takie rzeczy już są i przez to ludzie komentujący zamachy terrorystyczne nie zarabiają
odpowiedź