SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

YouTube zapowiada brak reklam przy ekstremistycznych treściach

Serwis YouTube zapowiedział wydawcom, że publikowane przez nich treści o charakterze hejterskim i ekstremistycznym nie będą zarabiać na reklamach, bowiem w towarzystwie takich materiałów przekaz reklamowy nie będzie obecny.

Article

O nowych regulacjach wprowadzanych na YouTube serwis poinformował na swoim blogu. Jest to reakcja na wydarzenia z ostatnich miesięcy, gdy znaczące marki zaczęły wycofywać swoje reklamy z YouTube po odkryciu, że spoty są nadawane w towarzystwie kontrowersyjnych, hejterskich czy ekstremistycznych materiałów.

Wcześniej YouTube zapewnił że uszczelni własny system filtrowania kontrowersyjnych treści, co ma być metodą na ograniczenie ich zasięgu. Obecnie uczynił kolejny krok w ratowaniu topniejącego portfolio swoich reklamodawców.

YT zapowiedział, że w najbliższym czasie wprowadzi rozwiązanie które przy materiałach nie spełniających konkretnych standardów nie będzie emitowało reklam. W ten sposób nie dojdzie do sytuacji, w której przekaz kierowany od konkretnego reklamodawcy znajdzie się w towarzystwie treści odrzucanych powszechnie przez użytkowników.

Aby ułatwić twórcom i nadawcom zorientowanie się w tym jakiego rodzaju wideo nie będą tolerowane reklamowo na platformie YouTube opublikował stosowny przewodnik. Wynika z niego, że wpływów reklamowych nie mogą się spodziewać autorzy materiałów szerzących nienawiść rasową, narodowościową czy tę związaną z płcią, religią lub orientacją seksualną.

Nowe regulacje zapowiedziane przez YouTube dotyczą nie tylko relacji biznesowych z reklamodawcami, ale także kwestii wizerunkowych. Niedawno okazało się bowiem, że według danych Komisji Europejskiej jako jedyny z największych serwisów społecznościowych zanotował mniejszą skuteczność w walce z hejtem i mową nienawiści na swojej platformie.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: YouTube zapowiada brak reklam przy ekstremistycznych treściach

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gienek
Moim zdaniem powinni takie materiały trwale usuwać i blokować, a nie obierać im śmieszne zyski z reklam. Propaganda i fałszywy przekaz nie jest skierowany do zarobku tych paru groszy na YT, tylko ma na celu wypierać mózgi słabym jednostkom. I w sumie nie dotyczy to tylko terroryzmu, ale i polityki... czego i u nas widać zresztą efekty.
15 8
odpowiedź
User
ja
ja od kilku lat nie mam reklam bo mam adblocka
11 8
odpowiedź
User
Polak
Czyli isis nie zarobi na swoich propagandowych materiałach, ale werbować oni będą mogli dalej. No proszę, kolejny cios lewicy w terroryzm. Najpierw kreda, teraz to...
10 9
odpowiedź
User
Grzegorz
Takie rzeczy już są i przez to ludzie komentujący zamachy terrorystyczne nie zarabiają
9 8
odpowiedź