SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Branża i publicyści o nominacji Lisa na naczelnego „Wprost”

Objęcie przez Tomasza Lisa stanowiska redaktora naczelnego tygodnika „Wprost” (AWR „Wprost”) specjalnie dla Wirtualnemedia.pl komentują przedstawiciele wydawców, publicyści oraz eksperci rynku prasowego.

Dołącz do dyskusji: Branża i publicyści o nominacji Lisa na naczelnego „Wprost”

71 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jackers_ea
Lis to karierowicz za wszelka cenę.Wszystkie jego programy w TV są okropne,narzuca swój jakiś"styl",przerywa,wyskakuje jak filip z konopi,jest tendencyjny,paskudnie tendencyjny, -dać mu tylko temat Kaczyńskich to będzie się krztusił.żeby Ich gnoić, oczywiście w sposób zakamuflowany dostępny raczej dla w miarę inteligentnego słuchacza.
8 8
odpowiedź
User
bynek
będzie efekciarsko, ale krótko. skończy się jak z Przekrojem pod niechlujem - zderzeniem z dnem.
8 8
odpowiedź
User
XXL
Nie może być dobrym dziennikarzem ktoś pokroju T.Lisa. Bez charkateru, bez odwagi, stronniczy, idzie tam gdzie dają więcej. Nie trzeba byc zbyt inteligentnym żeby to zauważyć. Piękny usmiech może wystarczyc, żeby zapowiedzieć film w tv, ale nijak nie ma się do dobrego dzinnikarstwa.
8 8
odpowiedź
User
Wujo Biba
No ciekawie się robi. Czytając wcześniejsze komentarze odczuwa się zapach tzw. obiektywnych opinii, czyli plucia na Lisa, albo plucia na tych co plują na Lisa.

Ale ad rem.

Po mojemu Lis gazetki nie uratuje, choćby nie był nie wiadomo, jakim specem od prasy i z gaci wyskoczył. Specem nie jest, z gaci może wyskoczyć, ale to wuja da.

Choćby dlatego, że Wprost, to – szukając medycznych porównań – pacjent na intensywnej terapii. I nawet, jak się go przywróci do samodzielnego życia, to gonić zdrowych nie będzie mógł. Zbyt ciasno na rynku opinii okołolewicowej. Wprost, nawet z Lisem, jako wodzem, nie jest przeciwnikiem dla Newsweeka czy Polityki. Co najwyżej może pościgać się z dwoma innymi tygodnikami na P.

Nie wystarczy zatrudnić mistrzów szklanego okienka i nadzdolnych i nadsprawnych redaktorów. Jeszcze trzeba równych im żołnierzy, by było komu realizować idee dowództwa. Wątpić należy, by wydawcę Wprost było stać na żołd dla takich wojaków. A sama generalicja gazetki nie zapisze.

A na koniec a propos materiału w WM. Typow przykład rozszerzającej się definicji obiektywizmu dziennikarskiego. WM pisze o tygodniku ongiś postrzeganym jako prawicowy, a ni wuja nie widać opinii prawicowych redaktorów. A gdzie jest głos naczelnego tygodnika społ-pol nr jeden? Gdzie jest głos nacza Gazety Polskiej. Przydałoby się mieć większą wiedzę warsztatową. No, chyba, że u Was też robi się studentami, co pewnie będzie przerabiał red. Lis.

W sumie, życzę powodzenia Lisowi, bo im więcej tytułow na rynku, tym więcej pracy dla dziennikarzy.
8 8
odpowiedź
User
kotek
Wała tOmaszowi LiSowi

http://www.tvn24.pl/0,2081660,0,0,1,1,, ... iamax.html
8 8
odpowiedź
<