Bradley Cooper zaangażował się w realizację filmu "Red Blooded American" o karierze i upadku kolarza Lance'a Armstronga.
Szefową działu produkcji agencji White Rabbit została Joanna Zielińska.
TVP Info rozpoczęło akcję antenową „W obronie wolności słowa”, w której sprzeciwia się ogłoszonemu przez Platformę Obywatelską planowi likwidacji tego kanału. Stacja zachęca widzów do przekazywania jej poparcia telefonicznie i mailowo.
Portal Interia (Grupa Polsat Plus) zamknął sekcję z komentarzami. Zamiast nich wprowadzono emotikony, przy pomocy których użytkownicy mogą opisywać swoje emocje odnoszące się do przeczytanej treści: „lubię to”, „istotne!”, „hahaha”, „szok”, „smutny” i „zły” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.
Serwis Onet zlikwidował możliwość zamieszczania komentarzy pod artykułami ukazującymi się w sekcjach Wiadomości i Kultura - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Wcześniej pojawiały się tam niektóre opinie czytelników pochodzące z mediów społecznościowych, teraz pozostała możliwość dzielenia się treścią na Facebooku lub Twitterze bądź napisania listu do redakcji. - Dzięki temu internauci zamiast komentarzy czytają częściej powiązane treści, a listy do redakcji stanowią dla nas źródło informacji i inspiracji - wyjaśnia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Paweł Jurek, dyrektor zarządzający Onet w Ringier Axel Springer Polska.
Opozycja chce szybkich zmian w mediach publicznych. Z uwagi na ryzyko prezydenckiego weta, ma się to odbyć bez zmian w ustawach. Z nieoficjalnych informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że planowane jest postawienie Telewizji Polskiej i Polskiego Radia w stan likwidacji i powołanie zarządów komisarycznych. Na fotel szefa TVP może wrócić Janusz Daszczyński.
W niedzielę 4 grudnia br. na antenie Polsat Play zadebiutuje serial dokumentalny „Łowca pedofilów”.
Atmosfera w TVP w związku z prawdopodobną utratą władzy przez PiS jak na Titanicu. W rozmowie z Wirtualnemedia.pl dziennikarze twierdzą, że niektórych tylko cud może uratować. Panuje przekonanie, że „miotła kadrowa” nie obejmie wszystkich. - Jak opozycja wejdzie do TVP to wylecą ci, co dawali gębę na antenie, a inni zostaną - mówi nam jeden z dziennikarzy TVP Info.
Instytut Globalizacji negatywnie ocenił planowane przez Telewizję Polską wstrzymanie własnej platformy cyfrowej. Zdaniem instytucji TVP zmarnowała publiczne środki na uruchomienie tego projektu.
Choć do zmian w Telewizji Polskiej może dojść dopiero za kilka miesięcy, to z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że część dziennikarzy „Wiadomości” TVP1 i TVP Info, już nosi się z zamiarem odejścia. - Jeśli mają za co żyć, to ewakuacja może być dla nich wizerunkowo lepsza i bardziej honorowa niż zwolnienie - mówi Wirtualnemedia.pl dziennikarz TVP, proszący o anonimowość.
Jacek Kurski staje się coraz lepszym prezesem Telewizji Polskiej, a jego odwołanie w marcu wynikało z tego, że „powstało takie oczekiwanie” - tłumaczy Joanna Lichocka z Rady Mediów Narodowych. Zdaniem posłanki radiową Tróję trzeba ratować, bo działania byłego już dyrektora Kuby Strzyczkowskiego nie przyniosły wzrostu słuchalności. - Pani prezes Kamińska podjęła decyzję w interesie radia - uważa Lichocka.
Kultowy Program Trzeci Polskiego Radia, który niedawno świętował swoje 61-lecie, przez ostatnich kilka lat stracił milion słuchaczy. Odeszli do internetowych stacji za swoimi ulubionymi dziennikarzami. Czy Trójka ma szansę na odbudowanie swojej pozycji po wygranej opozycji w najbliższych wyborach parlamentarnych? - Część odbiorców, dla których radio publiczne, chociaż dzisiaj nieakceptowalne, jest wartością samą w sobie, chcieliby wrócić do Trójki, gdyby ona zmartwychwstała - mówi nam prof. Igor Borkowski, medioznawca.
Tomasz Żąda, dziennikarz muzyczny Trójki, związany z tą stacją od ponad 30 lat, przestał prowadzić programy na antenie. Można go teraz jedynie zobaczyć w filmach na youtubowym kanale rozgłośni.
Serwis Nasza-klasa.pl zmienił swoje logo, wprowadzając do niego hasło "Miejsce spotkań". W witrynie zwiększono też szerokość do 1024 pikseli, a w najbliższym czasie zmieni się top portalu. Nowe logo serwisu oceniają przedstawiciele branży interaktywnej.
Według danych dostępnych w internecie z zysków z reklamy telewizji Polsat, tylko z jednego miesiąca 2009 roku Radio Maryja utrzymałoby się przez ponad 11 lat. Z zysków z reklamy telewizji TVN tylko z jednego miesiąca Radio Maryja utrzymałoby się przez ponad 10 lat - takie wyliczenia zaprezentował na antenie toruńskiej rozgłośni jej szef, o. Tadeusz Rydzyk - donosi blog "Głos Rydzyka".
Nie ma powrotu do „starej Trójki”, ale jej odbudowa na bazie tego, co znaliśmy, jest możliwa - mówią nasi rozmówcy. I choć większość dziennikarzy, która odeszła lub została zwolniona w ciągu ostatnich ośmiu lat, nie chce słyszeć o powrocie na Myśliwiecką, jest też takie grono, które poważnie rozważa taki powrót. - Niektórzy, także z nowych internetowych rozgłośni, mówią, że chętnie poprowadziliby jakieś audycje w Trójce - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Wojciech Dorosz, szef Stowarzyszenia Dziennikarzy i Twórców Radia Publicznego. Kuba Strzyczkowski zaś, zapytany czy wróciłby na dyrektorski fotel, w rozmowie z nami przyznaje: - Rozważyłbym taką propozycję, gdyby się pojawiła.
Blog Biszopa zwyciężył w konkursie Blog Roku 2010. Wyróżnienia główne przyznano blogom andzia-i-nieborak.blog.onet.pl i dajdwiefajki.blox.pl.
W radiu się dziwią, bo przecież miała liberalne i lewicowe poglądy. Dawni koledzy z telewizji nie mogą uwierzyć, że zdecydowała się prowadzić główne wydanie "Wiadomości". - Jestem zdziwiony, że tak pokierowała swoją karierą, bo ma wszelkie możliwości, by pójść inną drogą - komentuje Dariusz Łukawski, były szef "Panoramy" i Marty Kielczyk.
„Chłopie jaki Ty jesteś konkretny i logiczny!! Chętniej Ciebie słucham niż obecnych naukowców, lekarzy czy profesorów [pisownia oryginalna – red.]”. Taki komentarz pojawił się pod jednym z filmów Dzikiego Trenera, jednego z youtube'owych ekspertów od wszystkiego. „Doprowadziliśmy do przerwania łączności między społeczeństwem a naukowcami” - stwierdził Jakub Wiech, mając na myśli dziennikarzy. Dlaczego tak się stało?