SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Amica zwiększyła udział w rynku lodówek do 8,2 proc. i sprzętu pralniczego do 7,6 proc. w 2009

Producent AGD, Amica Wronki, zwiększył swój udział w sprzedaży lodówek wolnostojących do 8,2% i sprzętu pralniczego do 7,6% w 2009 roku, wynika z komunikatów opublikowanych na stronie internetowej spółki.

"Amica zwiększyła swój udział w sprzedaży lodówek do 8,2% z 6,7% rok wcześniej. Dobry wynik to w dużej mierze zasługa nowoczesnych linii wzorniczych, które weszły na rynek w 2009 roku" - czytamy w komunikacie.

Wzrostom Amiki towarzyszyły spadki na rynku. Dynamika sprzedaży sektora chłodniczego w okresie od stycznia 2008 do stycznia 2009 wyniosła w Amice 18,1%, podczas gdy samego rynku spadła o 2,6%.

Spółka zwiększyła również swój udział w sprzedaży sprzętu pralniczego w 2009 do 7,6% z 4,5% rok wcześniej.

"Miała na to wpływ, przede wszystkim, wysoka sprzedaż nowoczesnej linii Nawigator. Dynamika sprzedaży sektora pralniczego w okresie styczeń 2008 - styczeń 2009 wyniosła w Amice prawie 68%., podczas gdy samego rynku spadła o 1,4%. Wszystko wskazuje na to, że tendencja wzrostowa w wynikach spółki się utrzyma" - czytamy dalej.

Według spółki, umowa z Samsungiem na sprzedaż fabryk, nie powinna pokrzyżować jej ekspansyjnych planów.

"Południowokoreański koncern będzie bowiem produkował na rzecz Amiki cały sprzęt, w niezmienionym dla spółki zakresie. W dodatku Amica, będzie mogła skoncentrować się teraz na rozwoju sprzętu grzejnego" - głosi komunikat spółki.

Narastająco w I-III kw. 2009 roku spółka miała 0,80 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 12,19 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 945,81 mln zł wobec 929,99 mln zł.

  • Więcej informacji:
  • Amica
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Amica zwiększyła udział w rynku lodówek do 8,2 proc. i sprzętu pralniczego do 7,6 proc. w 2009

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl