SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter
owe
 • Biznes
 • Monitoring mediów
 • Personalia
 • Opinie
 • Pierwsze strony ("Jedynki")
 • Katalog firm
 • Wideo
 • Wywiady
 • Cezary Gmyz korespondentem TVP w Niemczech

  Dziennikarz „Do Rzeczy” Cezary Gmyz, poprzednio związany też z Telewizją Republika, w najbliższym czasie zacznie pracę w Telewizji Polskiej. Ma być jej korespondentem w Niemczech.

  Cezary Gmyz, fot. TV Republika Article

  Gmyz w zeszłym tygodniu pożegnał się z widzami Telewizji Republika, z którą był związany od startu stacji wiosną 2013 roku. Prowadził tam programy „Z filmoteki bezpieki” i „Kuchnia polska” oraz był regularnym gościem w pasmach publicystycznych. Pełnił też funkcję członka rady nadzorczej stacji.

  - Od mniej więcej roku dostawałem atrakcyjne propozycje pracy. Teraz przyszła propozycja na tyle atrakcyjna, że zdecydowałem się na zmianę - powiedział dziennikarz portalowi Wirtualnemedia.pl. Dodał, że przechodzi do innego nadawcy telewizyjnego (nie chciał ujawnić do którego, tłumacząc, że nie ma jeszcze podpisanej umowy), gdzie będzie dalej pracował jako dziennikarz.

  Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, Cezary Gmyz w najbliższym czasie zacznie pracę w Telewizji Polskiej. Dziennikarz od początku br. jest częstym gościem w TVP Info, razem z prof. Antonim Dudkiem przygotował film dokumentalny „Taśmy z Magdalenki” wyemitowany w TVP1 25 lutego br.

  Według nieoficjalnych informacji "Pressu" Gmyz zostanie korespondentem TVP w Niemczech. Dziennikarz zna świetnie język niemiecki, kilkanaście lat temu był stypendystą niemieckiej Fundacji Roberta Boscha w Berlinie, jest wiceprezesem fundacji Medientandem zajmującej się polsko-niemiecką współpracą dziennikarską i programem stypendialnym dla dziennikarzy z krajów niemieckojęzycznych. W wypowiedziach i artykułach w ostatnich latach wiele razy komentował bieżące wydarzenia polityczne w Niemczech.

  Cezary Gmyz na razie nie potwierdza informacji, że będzie pracował w TVP. - Tak długo jak nie będę miał podpisanej umowy, nie mogę niczego potwierdzić - powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl. Kiedy podpisze umowę z nowym pracodawcą? - Sam bym chciał to wiedzieć - odpowiedział dziennikarz.

  Od ponad pięciu lat korespondentem Telewizji Polskiej w Niemczech jest Marcin Antosiewicz, w przeszłości dziennikarz „Wiadomości” i „Panoramy” oraz korespondent TVP w Wielkiej Brytanii.

  Cezary Gmyz od początku 2013 roku jest dziennikarzem „Do Rzeczy”. W latach 2007-2012 pracował w „Rzeczpospolitej”, z której został zwolniony w listopadzie 2012 roku z kilkoma innymi osobami (m.in. redaktorem naczelnym Tomaszem Wróblewskim) wskutek publikacji jego artykułu o „Trotyl na wraku tupolewa”. Wcześniej pracował m.in. we „Wprost”, „Życiu” i „Życiu Warszawy”.

  Telewizja Polska od początku br. wymieniła większość swoich korespondentów zagranicznych. Korespondentką w USA została Zuzanna Falzmann (zastąpiła odwołanych Leszka Krawczyka i Dorotę Wysocką-Schnepf, która mocno skrytykowała zmiany w TVP), placówkę w Brukseli objęła Dominika Ćosić (w miejsce Magdaleny Sobkowiak), a w Moskwie - Tomasz Jędruchów (za Jacka Gasińskiego).

  Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

  Dołącz do dyskusji: Cezary Gmyz korespondentem TVP w Niemczech

  35 komentarze
  Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
  User
  wwa
  No i się opłaciło. Niepokorny do końca.
  58 28
  odpowiedź
  User
  Student
  Może w końcu tam się dorobi. Ostatnio jechałem z nim autobusem 174, wiec chyba na sledzeniu po leśniczówkach Komorowskiego, się nie dorobił.
  52 25
  odpowiedź
  User
  von Butz
  kolejny talent po pięknisi z Brukseli
  57 30
  odpowiedź
  User
  Asptt
  No w końcu! Jak to było możliwe, że taki sprawny nawilzacz tak długo nie został nagrodzony??? Skandal! Ale wreszcie naprawiony skandal
  61 30
  odpowiedź
  User
  @bezczelny
  Nadal będzie dużo pił, ale tym razem za euro.
  51 29
  odpowiedź