SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook z ponad 4 mld USD przychodu w II kw., ale zysk w dół. 1,5 mld aktywnych użytkowników

Drugi kwartał z rzędu Facebook zanotował spadek zysku. Stale rośnie za to przychód i liczba użytkowników społecznościowego portalu.

Article

Przychód Facebooka sięgnął w II kwartale 2015 roku 4,04 miliarda dolarów. To o 39 proc. więcej w porównaniu z analogicznym okresem roku 2014 (2,91 mld USD).

Przychód z reklam społecznościowego portalu wyniósł 3,83 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 43 proc. w ujęciu rocznym. Urządzenia mobilne zapewniły serwisowi ok. 76 proc. całego przychodu z reklam (wobec ok. 62 proc. w II kw. 2014 r.). Natomiast 215 milionów dolarów otrzymał on za pośrednictwem różnego rodzaju opłat (spadek o 8 proc. r/r).

Facebook zanotował w II kwartale tego roku zysk netto w wysokości 719 milionów dolarów, w porównaniu do 791 milionów dolarów zysku w II kwartale roku 2014 (spadek o 9 proc., drugi z rzędu - w I kw. o 20 proc.).

Miesięczna liczba aktywnych użytkowników Facebooka na koniec czerwca br. wynosiła 1,49 miliarda - o 13 proc. więcej w skali roku. O 17 proc. wzrosła liczba osób codzienne odwiedzających portal - do 968 milionów.

Jeśli chodzi o mobilną odsłonę Facebooka, pod koniec II kwartału korzystało z niej średnio 1,31 miliarda osób miesięcznie, co oznacza 23-proc. wzrost rok do roku. Ponadto serwis miał 655 milionów użytkowników korzystających z niego wyłącznie z poziomu urządzeń mobilnych (o 256 mln więcej niż przed rokiem).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook z ponad 4 mld USD przychodu w II kw., ale zysk w dół. 1,5 mld aktywnych użytkowników

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl