SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Latkowski odpowiada „W Sieci”: dostaliście na mnie zlecenie

- Przez to, co o mnie napisaliście, dopuszczając się kłamstw i manipulacji, pokazaliście jasno, że dostaliście zlecenie na mnie i je realizujecie - odpowiada Sylwester Latkowski redaktorom „W Sieci” na okładkę i tekst opisujące go jako „byłego gangstera”.

Sylwester Latkowski, fot. Newseria Article

Redaktor naczelny „Wprost” Sylwester Latkowski błyskawicznie zareagował na opublikowaną w sobotę wieczorem okładkę nowego numeru „W Sieci”, według której jest „byłym gangsterem”, zawierającego poświęcony Latkowskiemu artykuł napisany przez Andrzeja Potockiego (zobacz szczegóły). Na swoim blogu szef „Wprost” podkreślił, że Potocki w latach 90. był współpracownikiem jednego z szefów MDI, a obecnie jest biznesmenem z branży deweloperskiej.

Przypomnijmy, że we wrześniu ub.r., po tym jak we „Wprost” ukazał się krytyczny artykuł Cezarego Łazarewicza o agencji MDI, jej szefowie zaatakowali Latkowskiego, twierdząc, że jest podejrzewany o podwójne morderstwo popełnione w 1993 roku, a prokuratura niedawno wznowiła śledztwo w tej sprawie (więcej na ten temat). Szef „Wprost” odparł, że rozpowszechniane przez nich informacje są pełne błędów, półprawd i przeinaczeń oraz oparte na manipulowaniu fragmentami akt. - Pomówienie mnie o udział w najcięższej zbrodni to kłamstwo, nie miałem z tą sprawą nic wspólnego - podkreślił (przeczytaj szczegóły).

- Potocki napisał tekst o mnie, nie rozmawiając ze mną, mimo że chciałem się z nim spotkać i porozmawiać. Zamiast tego, „dziennikarz” wysłał do mnie serię pytań, z których wynika, że szykowany jest tekst na mój temat. Powielały one tę samą tezę spreparowaną przez MDI, a nawet szły jeszcze dalej - stwierdza na Facebooku szef „Wprost”. - Już z samych pytań mogłem wnioskować, że tym razem okażę się być agentem służb (prowadzonym przez pisarza Vincentego V. Severskiego), który na lewych paszportach dokonywał zbrodni w różnych krajach świata, przez lata ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości w Rosji (tak naprawdę przez całe swoje życie spędziłem w tym kraju kilka dni), kręcił dla służb różne interesy z podejrzanymi typami. W zamian koledzy ze służb pomagali mi unikać odpowiedzialności poprzez wywieranie wpływu na prokuraturę i sądy - opisuje.

Według Latkowskiego Potocki poprosił go o spotkanie w czwartek 16 stycznia, ale z powodu cyklu wydawniczego „Wprost” (numer jest zamykany w piątek) nie było to możliwe. Dopiero w zeszłą środę dostał mailowo pytania od dziennikarza oraz SMS-a od Michała Karnowskiego z prośbą, żeby odpowiedział na te nie, i z zastrzeżeniem: „Realizując nasze materiały, zawsze dokładamy wszelkich starań by były one rzetelne”.

- Wydawało mi się, że widziałem już wszystkie numery świata, jakie mogą popełnić dziennikarze. Ale okazało się, że niepokorni stanowią ekstraklasę w świecie naginania rzeczywistości do swoich celów - ocenia Latkowski. - Przez to, co o mnie napisaliście, dopuszczając się kłamstw i manipulacji, pokazaliście jasno, że dostaliście zlecenie na mnie i je realizujecie. Za pieniądze czy dla sławy? A może walczycie ze skuteczną konkurencją, wydającą dwa tygodniki opinii (wydawca „Wprost” jest udziałowcem wydawcy „Do Rzeczy” - przyp.red.), zagrażające Waszym interesom? - pyta redaktorów „W Sieci”.

- Pewnie chcecie mnie zmusić do polemiki. Swoją postawą pokazaliście, że nie ma ona sensu. Napędzi Wam czytelników. Lepiej pokazać to, co chcecie skrywać, i pójść z Wami do sądu - zapowiada Sylwester Latkowski.

Co na to „W Sieci”? - Zachęcam do spokojnej lektury „W Sieci”, a nie powielania bajeczek o jednym wyroku i błędach młodości Latkowskiego. Prawda jest dużo gorsza - stwierdził na Twitterze Michał Karnowski.

Średnia sprzedaż ogółem „W Sieci” w listopadzie ub.r. wynosiła 82 745 egz., a „Wprost” - 52 368 egz. (według ZKDP - zobacz dane wszystkich tygodników opinii).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Latkowski odpowiada „W Sieci”: dostaliście na mnie zlecenie

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xm
Karnowscy naprawdę już nie mają pomysłu na swój pisowski biuletyn. Znowu odgrzewane kotlety. Teraz przeszłość Latkowskiego a ostatnio odgrzali spór sprzed pół roku o książkę Zychowicza .
52 41
odpowiedź
User
trzeci bliźniak
Karniaki idą za ciosem i nie biorą jeńców. Wzięli się za kolejnego naczelnego.
42 20
odpowiedź
User
kamil
Lepiej popatrzeć jak od dłuższego czasu bracia K. atakują Do Rzeczy,którego wydawcą jest Point Group.
31 29
odpowiedź
User
ja
Smoleńskiem żygać sie chce wiec trzeba znaleźć następny temat odpowiedni dla prawicowego elektoratu. Ahh żenada
35 35
odpowiedź
User
Yogidługonogi
Red. Latkowski niestety robi uniki, zamiast odpowiedzieć. Przy okazji manipulując. Severski to funkcjonariusz, a pisarz tylko z doskoku. Wygląda, że Karnowscy mają mocny materiał.
46 19
odpowiedź