SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polskie Radio RDC poszerza program dla Siedlec

Od środy 16 października br. Polskie Radio RDC rozszerza zakres rozszczepień programowych w Siedlcach. Słuchacze z tego miasta i okolic będą mogli słuchać dwóch nowych audycji poświęconych ich sprawom.

Polskie Radio RDC poszerza program dla Siedlec

Program emitowany w środy o godzinie 20.00 będzie prowadzony przez dziennikarza RDC w Siedlcach Tomasza Marciniuka i poświęcony sprawom samorządowym oraz polityce lokalnej. Z kolei w piątkowych audycjach nadawanych o godz. 14.00 Agnieszka Pasztor będzie mówić o siedleckich wydarzeniach kulturalnych.

Od czerwca br. Polskie Radio RDC nadaje też serwisy lokalne dla mieszkańców Siedlec oraz Płocka. Początkowo były to trzy emisje poranne, od 2 września br. jest już ich sześć: rano o 6.30, 7.30, 8.30 oraz po południu o 15:30, 16:30 i 17:30.

W siedleckim biurze terenowym Polskiego Radia RDC pracuje obecnie trzech dziennikarzy, poza Tomaszem Marciniukiem i Agnieszką Pasztor w zespole jest jeszcze Łukasz Pastor. Stacja w tym mieście nadaje na częstotliwości 103,4 FM.

Jak podaje nadawca, wprowadzone rozszczepienia lokalne są elementem strategii Polskiego Radia RDC. Pozwalają one sprostać zróżnicowanym potrzebom mieszkańców poszczególnych obszarów Mazowsza oraz realizować nowocześnie rozumianą misję mediów publicznych. Stacja planuje dalsze poszerzenie rozszczepień lokalnych.

Z danych Radio Track wynika, że średni udział Polskiego Radia RDC w Warszawie w okresie od lipca do września br. wyniósł 0,7 proc. (dowiedz się więcej).

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio RDC poszerza program dla Siedlec

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
aaa
To dlaczego RMF nie może się rozszczepiać????
10 8
odpowiedź
User
Bbb
A co RMF ma rozszczepiać? Wielką kumulacje w wersji lokalnej?
12 8
odpowiedź
User
ccc
Przykład Eski Siedlce na rozszczepianie programu jest dobry. In minus może być tylko miernota treści w serwisach lokalnych i w esce i w rdc. A RMF może wejść do Siedlec z maxem.
8 8
odpowiedź
User
analityk
nawet rozszczepianie programu nie pomoże RDC.
rok temu (fala lipiec-wrzesień2012) RDC słuchało codziennie 73 tysiące osób, teraz (fala lipiec-wrzesień2013) słucha już tylko 42 tysiące.
Sukces goni sukces!!!!
12 8
odpowiedź
User
Prezeska Jolka
Ewa Wanat: "Dziś zasięg dzienny RDC to nieco poniżej 70 tys. słuchaczy. Będziemy z całym zespołem RDC ciężko, twórczo i z pasją pracować, żebyśmy na koniec 2014 roku mieli ok. 140 tys. To jest do zrobienia."
Już prawie zrobione, 40 tys. już jest, jeszcze tylko 1 z przodu i będzie dobrze.
12 9
odpowiedź