SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio 357 po krytyce rezygnuje z natarczywego komunikatu o logowaniu. „Lekki falstart”

Po włączeniu streamu Radia 357, na urządzeniach odbiorców zaczął wielokrotnie pojawiać się komunikat, wymuszający logowanie. Znikał po zalogowaniu – by powrócić np. po zerwaniu streamu. Korzystający z internetowych odbiorników (bez funkcji logowania) zmuszeni byli odsłuchiwać go co kilka minut. Po skargach od patronów na uciążliwość nowego rozwiązania, radio zrezygnowało z niego, informując słuchaczy: - Wrócimy, gdy będziemy mieli gwarancję, że w pełni je kontrolujemy.

Kilkunastosekundowe komunikaty na antenie Radia 357 zaczęły pojawiać się 14 czerwca. Po włączeniu streamu użytkownik otrzymywał polecenie: "Zostań patronem albo zaloguj się". Po zalogowaniu się komunikat znikał, ale gdy stream się rwał - znów się pojawiał, uniemożliwiając płynne słuchanie. Ci, którzy słuchali radia za pośrednictwem internetowego odbiornika, zmuszeni byli do wysłuchiwania audycji przerywanych co kilka minut uciążliwym komunikatem. Słuchacze zaczęli więc skarżyć się na uciążliwość nowego rozwiązania.

Na wewnętrznym forum patronów zaczęły pojawiać się skargi. „Kochani, opamiętajcie się i wyłączcie te komunikaty wymuszające logowanie. Korzystam z innych aplikacji do słuchania, w domu podłączam aplikacje do słuchania w wielu pomieszczeniach. Pozostawcie Patronom wolność w jaki sposób / na jakim urządzeniu chcą słuchać Radia: – pisał jeden z patronów.

„Pomijam fakt zrywania połączenia (a dzisiaj się tnie co 10 min) - po prostu nie chcę się logować i tyle” – komentował inny. „Zakładam, że spora liczba patronów (w tym tych wspierających Was od samego początku) specjalnie zakupiła jakieś urządzenia do odbioru radia internetowego (smart głośniki, tunery, etc). Niestety na tych urządzeniach nie ma możliwości zalogowania się jako patron w związku z czym odsłuchujemy komunikat z częstotliwością natarczywych bloków reklamowych” – donosił inny z patronów. Zwracano też uwagę na fakt, że „telefon i aplikacja to nie jedyne źródło słuchania radia” i pozostali skazani są na wysłuchiwanie męczących apeli o logowanie.

Radio 357: lekki falstart, przepraszamy

Zasypani krytyką redaktorzy Radia 357 zdecydowali o czasowym wyłączeniu komunikatów.

„Zdajemy sobie sprawę, że to bardzo uciążliwe i zidentyfikowaliśmy przyczynę - jest ona niezależna od nas, występuje na drodze między radiem, a Waszymi urządzeniami, na których nas słuchacie. Ponieważ nie mamy gwarancji, że zostanie ona sprawnie wyeliminowana, a Wasze dobro jest dla nas absolutnie najważniejsze - podjęliśmy decyzję o wycofaniu komunikatu do czasu, gdy będziemy mieli pewność, że działa poprawnie” – napisano na forum dla patronów. Dyrekcja radia przeprasza także słuchaczy „za lekki falstart” i zapewnia, że dopracuje to rozwiązanie. - Wrócimy z nim, gdy będziemy mieli gwarancję, że w pełni je kontrolujemy – podsumowują dziennikarze R357.

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Paweł Sołtys, koordynujący prace zarządu Radia 357 podkreśla, że redakcja codziennie przygotowuje 18 godzin audycji na żywo, które wysyła w świat bezpłatnie.

- Są dostępne w wielu obcych aplikacjach i agregatorach stacji internetowych. Nie emitujemy przy tym żadnych bloków reklamowych. W zamian, w treściach udostępnianych za darmo, dodajemy różne prośby o wsparcie. Wśród planowanych rozwiązań mamy też krótki komunikat po włączeniu streamu. Ma on zachęcić do wsparcia oraz przypomnieć o wygasłym patronacie - wyjaśnia.

To było "próbne wdrożenie"

Sołtys podkreśla też, że obecnie funkcja ta nie jest aktywna. - Nie emitujemy prośby w tej formie. Próbne wdrożenie wskazało nam elementy wymagające dalszej pracy, zwłaszcza na odcinku technologicznym. Pełny komfort słuchania, podcasty oraz dodatkowe funkcje jesteśmy w stanie udostępnić tylko w naszej, oficjalnej platformie (aplikacji i stronie internetowej). Dążymy do tego, by był to najlepszy sposób dostępu do wszystkiego, co produkujemy. Nasz sygnał w obcych aplikacjach jest i będzie nadal dostępny bezpłatnie - za to z jedną prośbą o wsparcie, słyszalną zaraz po włączeniu radia – tłumaczy.

Według wyników nowej fali badania Krajowego Instytutu Mediów, zrealizowanej od grudnia ub.r. do maja, Radio Nowy Świat miało 0,6 proc. zasięgu i 198,8 tys. codziennych słuchaczy, a Radio 357 - 0,9 proc. zasięgu i  276,7 tys. codziennych słuchaczy. W nowej edycji badania liczbę Polaków słuchających radia w internecie oszacowano na 2,31 mln. Miesiąc wcześniej było to 2,31 mln, a we wcześniejszych dwóch falach - 2,31 mln. Udział Radio 357 w rynku słuchalności radia przez internet poszedł w górę z 13,8 do 14,1 proc. Średni dobowy czas słuchania rozgłośni wzrósł ze 196 do 208 minut.

Dołącz do dyskusji: Radio 357 po krytyce rezygnuje z natarczywego komunikatu o logowaniu. „Lekki falstart”

53 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Czapka z daszkiem
Jesteście z nami? Jest enerdżi?
odpowiedź
User
Rmf
Szacunek dla skuchacza-patrona jest najważniejszy, natomiast rosnące koszty funkcjonowania tego typu radia przy zbyt małym wpływie kasy od słuchaczy wymusi wprowadzenie reklam. Przy tak małym udziale słuchalności jest to nieuniknione.
odpowiedź
User
Patronka
Ale kiciuś o co ci chodzi? Loguj się i nie pytaj 😂
odpowiedź