SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bartłomiej Graczak z TVP Info gospodarzem „Salonu Politycznego Trójki”

Dziennikarz TVP Info Bartłomiej Graczak zaczął prowadzić „Salon Polityczny Trójki” w radiowej Trójce. Będzie gospodarzem cyklu na zmianę z Beatą Michniewicz.

Bartłomiej Graczak, fot. materiały prasoweArticle

Pierwszy raz Bartłomiej Graczak prowadził „Salon Polityczny Trójki” w poniedziałek.

- Przede wszystkim chciałbym podziękować pani prezes Agnieszce Kamińskiej za zaufanie i wolną rękę w doborze gości oraz tematów rozmów - przekazał Graczak portalowi Wirtualnemedia.pl. - Będę prowadził Salon Polityczny Trójki na stałe i na zmianę z red. Beatą Michniewicz, a zatem raz będą to dwa, raz trzy wydania w tygodniu - zapowiedział.

Wywiady w ramach „Salonu Politycznego Trójki” są emitowane o godz. 8:45. Beata Michniewicz od wielu lat prowadzi ten cykl.

Trójka z nowym szefostwem i ramówką

W drugiej połowie sierpnia prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska odwołała Kubę Strzyczkowskiego z funkcji dyrektora Trójki. Nowym szefem rozgłośni został Michał Narkiewicz-Jodko, a na wicedyrektorów powołani zostali Marek Wiernik i Piotr Kordaszewski.

Krótko po dymisji Strzyczkowskiego z Trójką rozstała się grupa dziennikarzy, m.in. prowadzący i wydawcy porannego i popołudniowego pasma „Zapraszamy do Trójki”. W konsekwencji stacja przez kilka tygodni emitowała dużo pasm muzycznych, „Salon Polityczny” zniknął z anteny, ponieważ Beata Michniewicz była na urlopie.

W październiku Trójka wprowadziła nową ramówkę, w której jest więcej pasm muzycznych, a mniej publicystyki.

Według badania Radio Track udział Trójki w rynku słuchalności w okresie od sierpnia do października br. wyniósł 2,9 proc. To najniższy rezultat w historii stacji.

Graczak od pięciu lat w TVP

Bartłomiej Graczak pracuje w TVP Info, prowadzi niektóre wydania „Minęła 20” i „Minęła 8” oraz pasma informacyjne w ciągu dnia.

Z Telewizją Polską jest związany od stycznia 2016 roku. Początkowo był reporterem „Wiadomości”. Na początku ub.r. zaczął prowadzić program „Twój Wybór” w TVP3, a po kilku miesiącach wrócił do TVP Info. We wrześniu br. Graczak napisał na Twitterze do rzeczniczki Lewicy, Anny Marii Żukowskiej: „Sama się wyskrob”, zaznaczając, że jest to parafraza jej słów, a europosłance Sylwii Spurek zarzucił zdradę. Na nasze pytanie, czy uważa takie wpisy za etyczne w świetle wewnętrznego kodeksu TVP, podkreślił ponownie, że to parafraza, po czym usunął oba wpisy.

Przed pracą w TVP Bartłomiej Graczak przez 2,5 roku był związany z Telewizją Republika - jako reporter oraz prowadzący program informacyjny „Dzisiaj”. Był też związany z Radiem Eska, Informacyjną Agencją Radiową i Akademickim Radiem Kampus.

Dziennikarze TVP w Polskim Radiu

Bartłomiej Graczak to kolejna osoba z Telewizji Polskiej współpracująca z Polskim Radiem. Od kilku lat wywiady w Polskim Radiu 24 prowadzi Michał Rachoń, przed startem swojego porannego programu „Jedziemy” w TVP Info był też gospodarzem wywiadów w „Sygnałach Dnia” Jedynki. Rozmowy z politykami w Polskim Radiu 24 od paru lat przeprowadza Adrian Klarenbach.

Magdalena Ogórek miała audycję „Utracone Odzyskane” w Polskim Radiu 24, prowadziła wywiady z politykami w paśmie południowym Jedynki, a na początku br. zaczęła przeprowadzać takie wywiady dla Radia Opole, Radia Koszalin i Radia PiK.

Anna Popek jesienią ub.r. zaczęła prowadzić audycję „Między nami kobietami” w Polskim Radiu 24, a w Trójce miała kilka programów, od początku listopada w niedziele jest gospodynią „Leniwego przedpołudnia”.

Polskie Radio ze spadkiem wpływów i stratą

W ub.r. Polskie Radio zanotowało spadek przychodów o 6,07 proc. do 336,53 mln zł. Nadawca miał 219,32 mln zł z abonamentu rtv i rekompensaty abonamentowej (5,8 proc. mniej niż rok wcześniej), a jego Agencja Reklamy osiągnęła 62,72 mln zł wpływów (po spadku o 7,4 proc.).

Firma zanotowała w ub.r. 10,44 mln zł straty netto w porównaniu do 15,3 mln zysku netto w 2018 roku. Kadra kierownicza wyższego szczebla zarabiała średnio miesięcznie 15,9 tys. zł brutto, a dziennikarze - 10,3 tys. zł brutto. W planie finansowym na br. Polskie Radio zapisało symboliczny zysk - 80 zł.

W ub.r. Polskim Radiem jako prezes zarządzał Andrzej Rogoyski, w marcu ub.r. z funkcji członka zarządu został odwołany Mariusz Staniszewski. Natomiast Rogoyskiego zdymisjonowano w drugiej połowie stycznia, jego stanowisko objęła Agnieszka Kamińska, wcześniej m.in. dyrektor Jedynki, a od końcówki grudnia ub.r. wiceprezes spółki.

Dołącz do dyskusji: Bartłomiej Graczak z TVP Info gospodarzem „Salonu Politycznego Trójki”

50 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
ale jaja... .
odpowiedź
User
omd
jedziemy na rekord - 1 proc. udziału w rynku ... .
odpowiedź
User
bardzo zdziwiony
Ale heca! A już myślałem , że Pani Prezes wyczerpią się pomysły na totalne zdołowanie Pr 3 PR, a tu taka niespodzianka! Czyli jednak jest szansa na 0,333 % słuchalności do końca roku.
odpowiedź