SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bartłomiej Graczak z TVP Info gospodarzem „Salonu Politycznego Trójki”

Dziennikarz TVP Info Bartłomiej Graczak zaczął prowadzić „Salon Polityczny Trójki” w radiowej Trójce. Będzie gospodarzem cyklu na zmianę z Beatą Michniewicz.

Bartłomiej Graczak, fot. materiały prasowe Article

Pierwszy raz Bartłomiej Graczak prowadził „Salon Polityczny Trójki” w poniedziałek.

- Przede wszystkim chciałbym podziękować pani prezes Agnieszce Kamińskiej za zaufanie i wolną rękę w doborze gości oraz tematów rozmów - przekazał Graczak portalowi Wirtualnemedia.pl. - Będę prowadził Salon Polityczny Trójki na stałe i na zmianę z red. Beatą Michniewicz, a zatem raz będą to dwa, raz trzy wydania w tygodniu - zapowiedział.

Wywiady w ramach „Salonu Politycznego Trójki” są emitowane o godz. 8:45. Beata Michniewicz od wielu lat prowadzi ten cykl.

Trójka z nowym szefostwem i ramówką

W drugiej połowie sierpnia prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska odwołała Kubę Strzyczkowskiego z funkcji dyrektora Trójki. Nowym szefem rozgłośni został Michał Narkiewicz-Jodko, a na wicedyrektorów powołani zostali Marek Wiernik i Piotr Kordaszewski.

Krótko po dymisji Strzyczkowskiego z Trójką rozstała się grupa dziennikarzy, m.in. prowadzący i wydawcy porannego i popołudniowego pasma „Zapraszamy do Trójki”. W konsekwencji stacja przez kilka tygodni emitowała dużo pasm muzycznych, „Salon Polityczny” zniknął z anteny, ponieważ Beata Michniewicz była na urlopie.

W październiku Trójka wprowadziła nową ramówkę, w której jest więcej pasm muzycznych, a mniej publicystyki.

Według badania Radio Track udział Trójki w rynku słuchalności w okresie od sierpnia do października br. wyniósł 2,9 proc. To najniższy rezultat w historii stacji.

Graczak od pięciu lat w TVP

Bartłomiej Graczak pracuje w TVP Info, prowadzi niektóre wydania „Minęła 20” i „Minęła 8” oraz pasma informacyjne w ciągu dnia.

Z Telewizją Polską jest związany od stycznia 2016 roku. Początkowo był reporterem „Wiadomości”. Na początku ub.r. zaczął prowadzić program „Twój Wybór” w TVP3, a po kilku miesiącach wrócił do TVP Info. We wrześniu br. Graczak napisał na Twitterze do rzeczniczki Lewicy, Anny Marii Żukowskiej: „Sama się wyskrob”, zaznaczając, że jest to parafraza jej słów, a europosłance Sylwii Spurek zarzucił zdradę. Na nasze pytanie, czy uważa takie wpisy za etyczne w świetle wewnętrznego kodeksu TVP, podkreślił ponownie, że to parafraza, po czym usunął oba wpisy.

Przed pracą w TVP Bartłomiej Graczak przez 2,5 roku był związany z Telewizją Republika - jako reporter oraz prowadzący program informacyjny „Dzisiaj”. Był też związany z Radiem Eska, Informacyjną Agencją Radiową i Akademickim Radiem Kampus.

Dziennikarze TVP w Polskim Radiu

Bartłomiej Graczak to kolejna osoba z Telewizji Polskiej współpracująca z Polskim Radiem. Od kilku lat wywiady w Polskim Radiu 24 prowadzi Michał Rachoń, przed startem swojego porannego programu „Jedziemy” w TVP Info był też gospodarzem wywiadów w „Sygnałach Dnia” Jedynki. Rozmowy z politykami w Polskim Radiu 24 od paru lat przeprowadza Adrian Klarenbach.

Magdalena Ogórek miała audycję „Utracone Odzyskane” w Polskim Radiu 24, prowadziła wywiady z politykami w paśmie południowym Jedynki, a na początku br. zaczęła przeprowadzać takie wywiady dla Radia Opole, Radia Koszalin i Radia PiK.

Anna Popek jesienią ub.r. zaczęła prowadzić audycję „Między nami kobietami” w Polskim Radiu 24, a w Trójce miała kilka programów, od początku listopada w niedziele jest gospodynią „Leniwego przedpołudnia”.

Polskie Radio ze spadkiem wpływów i stratą

W ub.r. Polskie Radio zanotowało spadek przychodów o 6,07 proc. do 336,53 mln zł. Nadawca miał 219,32 mln zł z abonamentu rtv i rekompensaty abonamentowej (5,8 proc. mniej niż rok wcześniej), a jego Agencja Reklamy osiągnęła 62,72 mln zł wpływów (po spadku o 7,4 proc.).

Firma zanotowała w ub.r. 10,44 mln zł straty netto w porównaniu do 15,3 mln zysku netto w 2018 roku. Kadra kierownicza wyższego szczebla zarabiała średnio miesięcznie 15,9 tys. zł brutto, a dziennikarze - 10,3 tys. zł brutto. W planie finansowym na br. Polskie Radio zapisało symboliczny zysk - 80 zł.

W ub.r. Polskim Radiem jako prezes zarządzał Andrzej Rogoyski, w marcu ub.r. z funkcji członka zarządu został odwołany Mariusz Staniszewski. Natomiast Rogoyskiego zdymisjonowano w drugiej połowie stycznia, jego stanowisko objęła Agnieszka Kamińska, wcześniej m.in. dyrektor Jedynki, a od końcówki grudnia ub.r. wiceprezes spółki.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bartłomiej Graczak z TVP Info gospodarzem „Salonu Politycznego Trójki”

50 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
ale jaja... .
56 10
odpowiedź
User
omd
jedziemy na rekord - 1 proc. udziału w rynku ... .
92 10
odpowiedź
User
bardzo zdziwiony
Ale heca! A już myślałem , że Pani Prezes wyczerpią się pomysły na totalne zdołowanie Pr 3 PR, a tu taka niespodzianka! Czyli jednak jest szansa na 0,333 % słuchalności do końca roku.
95 9
odpowiedź