SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Serwisy Grupy Wirtualna Polska razem w Megapanelu. Wyprzedzą Onet i RASP?

Od wyników z marca br. serwisy Grupy Wirtualnej Polski, powstałej trzy miesiące temu z połączenia Grupy o2 i Wirtualnej Polski, w Megapanelu będą klasyfikowane razem, z wyjątkiem Dobreprogramy.pl. Ich wspólny zasięg będzie podobny jak stron Grupy Onet - RASP.

Article

Grupa Wirtualna Polska działalność operacyjną rozpoczęła w połowie lutego br., po tym jak sfinalizowano przejęcie Wirtualnej Polski od Orange Polska przez Grupę o2 i fundusz Innova Capital (więcej na ten temat). W opublikowanych w kolejnych miesiącach wynikach Megapanelu PBI/Gemius ze stycznia i lutego br. strony dotychczasowej WP i o2 nadal były klasyfikowane osobno.

Jednak od wyników z marca, które zostaną podane w najbliższych dniach, witryny będą już klasyfikowane razem jako Grupa Wirtualna Polska. W węźle tym nie znalazły się strony Orange.pl i Neostrada.pl, które pozostały własnością Orange Polska. Nie ma w nim również serwisu Dobreprogramy.pl, którego 51 proc. udziałów Grupa o2 kupiła w listopadzie ub.r. (przeczytaj o tym więcej).

W lutym br. strony Wirtualnej Polski zanotowały 12,96 mln użytkowników i 2,3 mld odsłon, a witryny Grupy o2 - 8,71 mln użytkowników i 813,5 mln odsłon (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz jego pełne wyniki). Gdyby scalić te wyniki, uwzględniając współodwiedzalność, Grupa WP miałaby ok. 15 mln użytkowników, mniej więcej tyle samo co Grupa Onet - RASP, która zanotowała 14,84 mln użytkowników i 3,16 mld odsłon. Dodatkowo Dobreprogramy.pl odwiedziło 4,25 mln internautów, którzy wykonali 22,9 mln odsłon.

Walka na zasięgi w Megapanelu między wydawcami portali jest ważna przy pozyskiwaniu budżetów reklamowych. - Chcemy zwiększyć nasze przychody i być partnerem pierwszego wyboru, od którego zaczyna się planowanie internetowych kampanii reklamowych - zapowiadał w połowie lutego Jacek Świderski, prezes Grupy WP. - Jak porównamy przychody i pozycję Onetu oraz WP - a w zeszłym roku te dane były podawane - to przy niewielkiej różnicy w zasięgu była ogromna różnica w przychodach. Na korzyść Onetu przemawiało bowiem bycie liderem. Naszym celem jest teraz uzyskanie tej premii - stwierdził (przeczytaj więcej).

Dołącz do dyskusji: Serwisy Grupy Wirtualna Polska razem w Megapanelu. Wyprzedzą Onet i RASP?

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
konkurencja
nie bedzie zadnej premii ;-) lider tworzy swoj wlasny content, a nie "pożycza". na tym modelu szybko wyladujecie pysiami w kałuży. tym bardziej ze po tej fali zwolnien zaczela sie panika. nie ma kto tego ciagnac dalej. nie zdziwie sie jak Onet nadal bedzie #1 a nawet jak straci na miesiac te pozycje - szybko ja odzyska.
26 9
odpowiedź
User
Jary
To jeszcze nie bedzie zasieg calej Grupy Wirtualna Polska. Zabraknie jeszcze Dobreprogramy.
Panika jest, ale nie w wp.
10 14
odpowiedź
User
hmm
Co to takiego ta premia lidera? podniesienie cen reklam? a może skuteczność reklam wzrośnie jak będą pierwsi w Megapanelu? Wątpię :) Poza tym marzenie o enigmatycznej premii nie mając pewności co do lidera jest jakimś skomplikowanym zabiegiem PRowym, który nie ma szans na powodzenie. Ale marzyć każdy może...
15 9
odpowiedź