SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tomasz Raczek: „Film” będzie kolorowym pismem opiniotwórczym

Tomasz Raczek objął stanowisko redaktora naczelnego magazynu „Film” (Point Group). - Chciałbym z tego miesięcznika zrobić kolorowe pismo opiniotwórcze - zapowiada w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Tomasz Raczek (fot. Jan Bogacz/ TVP)

Tomasz Raczek (fot. Jan Bogacz/ TVP)

- Zdecydowałem się przyjąć to stanowisko bo mi je zaoferowano, a „Film” jest tytułem, na którym się wychowałem. To szansa na połączenie historii z przyszłością - mówi nam Tomasz Raczek.

Nowy naczelny zapowiada, że postawi duży nacisk na recenzje filmowe. - Mają być fachowe, zdecydowane i niepodległe. Koniec z zaokrąglonymi kantami - podkreśla.

Do końca września br. tytułem kierował Jacek Rakowiecki (był naczelnym od 2007 roku, więcej na ten temat). Wraz z jego odejściem zwolniono większość osób z dotychczasowej redakcji tytułu. - Nowa redakcja będzie nieduża, ale kadrowa, silna. Znaleźli się w niej m.in.: Michał Oleszczyk (odpowiedzialny za krytykę filmową), Anna Serdiukow (odpowiedzialna za publicystykę) i Hanna Adamkowska (sekretarz redakcji). Jutro razem zdecydujemy o gronie współpracowników, do który zwrócimy się z zaproszeniem do współpracy - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Raczek.

Wraz z pozyskaniem nowego naczelnego, zarządzanie miesięcznikiem przejęła należąca do Platformy Mediowej Point Group spółka Film Point Group, zajmująca się utworzeniem funduszu filmowego oraz działająca jako dystrybutor filmowy. Jak podano w komunikacie, rolą Film Point Group będzie wypracowanie i wdrożenia nowej strategii rozwoju miesięcznika. Jednocześnie zarząd spółki będzie kontynuował rozmowy z potencjalnymi inwestorami i będzie odpowiedzialny za przygotowanie modelu współpracy inwestycyjnej.

Tomasz Raczek jest krytykiem filmowym, publicystą, wydawcą oraz autorem programów radiowych i telewizyjnych. Z Zygmuntem Kałużyńskim tworzył słynny duet znany z zażartych sporów o filmy prowadzonych zarówno w telewizji, w prasie i w książkach.

Raczek publikował dotąd m.in. na łamach "Rzeczpospolitej", "Polityki", "Teatru", "Kina", "The European", "The Montreal Gazette", "Wprost". Jest autorem książek "Karuzela z idolami", "Pies na telewizję", "Karuzela z madonnami", "Karuzela z herosami" oraz napisanych wspólnie z Kałużyńskim: "Perłowej ruletki", "Poławiaczy pereł", "Pereł do lamusa" i pięciotomowego leksykonu filmowego "Perły kina". Obecnie jest współwłaścicielem Instytutu Wydawniczego Latarnik. Prowadzi też w TVP1 „Weekendowy magazyn filmowy”.

„Film” to najstarszy polski magazyn poświęcony tematyce kina i filmu. Ukazuje się od 1946 r. W portfolio PMPG jest od stycznia 2007 roku, gdy spółka kupiła go od wydawnictwa Hachette Filipacchi Burda Polska.

Z danych ZKDP wynika, że w I półroczu br. średnia sprzedaż ogółem miesięcznika wyniosła 17 516 egz., czyli o 17,6 proc. mniej niż rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Raczek: „Film” będzie kolorowym pismem opiniotwórczym

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gleba
Krętacz Lisiecki dostanie na Raczka jakiś mały kredycik i będzie można ogłosić upadek następnego tytułu śmiesznego Point Group.
8 8
odpowiedź
User
Neo
Tego pisma nie uratowałby już nawet Brat Pitt ani też nie uratowałaby Angelina Jolie. To koniec takich pism, bo ludzie nie mają kasy i ochoty czytać czegoś co wymagałoby od nich myślenia. Mamy do czynienia z analfabetyzmem funkcjonalnym, na skalę międzynarodową. Raczek jako fistaszek zostanie wycyckany i wypluty!!!
8 8
odpowiedź
User
...
Szkoda Pana Raczka chyba nie wie zbyt wiele o firmie dla jakiej przyjdzie mu pracować.
8 8
odpowiedź
User
Krzyz jarząb
Plany ambitne i sama postać red. nacz nietuzinkowa, więc szanse ma, ale zobaczymy w praktyce
8 8
odpowiedź
User
film to ściema chodzi o co innego
www.facebook.com/vodeon
to jest prawdziwy projekt Raczka
8 8
odpowiedź