SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Raczek: „Film” będzie kolorowym pismem opiniotwórczym

Tomasz Raczek objął stanowisko redaktora naczelnego magazynu „Film” (Point Group). - Chciałbym z tego miesięcznika zrobić kolorowe pismo opiniotwórcze - zapowiada w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Tomasz Raczek (fot. Jan Bogacz/ TVP)

Tomasz Raczek (fot. Jan Bogacz/ TVP)

- Zdecydowałem się przyjąć to stanowisko bo mi je zaoferowano, a „Film” jest tytułem, na którym się wychowałem. To szansa na połączenie historii z przyszłością - mówi nam Tomasz Raczek.

Nowy naczelny zapowiada, że postawi duży nacisk na recenzje filmowe. - Mają być fachowe, zdecydowane i niepodległe. Koniec z zaokrąglonymi kantami - podkreśla.

Do końca września br. tytułem kierował Jacek Rakowiecki (był naczelnym od 2007 roku, więcej na ten temat). Wraz z jego odejściem zwolniono większość osób z dotychczasowej redakcji tytułu. - Nowa redakcja będzie nieduża, ale kadrowa, silna. Znaleźli się w niej m.in.: Michał Oleszczyk (odpowiedzialny za krytykę filmową), Anna Serdiukow (odpowiedzialna za publicystykę) i Hanna Adamkowska (sekretarz redakcji). Jutro razem zdecydujemy o gronie współpracowników, do który zwrócimy się z zaproszeniem do współpracy - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Raczek.

Wraz z pozyskaniem nowego naczelnego, zarządzanie miesięcznikiem przejęła należąca do Platformy Mediowej Point Group spółka Film Point Group, zajmująca się utworzeniem funduszu filmowego oraz działająca jako dystrybutor filmowy. Jak podano w komunikacie, rolą Film Point Group będzie wypracowanie i wdrożenia nowej strategii rozwoju miesięcznika. Jednocześnie zarząd spółki będzie kontynuował rozmowy z potencjalnymi inwestorami i będzie odpowiedzialny za przygotowanie modelu współpracy inwestycyjnej.

Tomasz Raczek jest krytykiem filmowym, publicystą, wydawcą oraz autorem programów radiowych i telewizyjnych. Z Zygmuntem Kałużyńskim tworzył słynny duet znany z zażartych sporów o filmy prowadzonych zarówno w telewizji, w prasie i w książkach.

Raczek publikował dotąd m.in. na łamach "Rzeczpospolitej", "Polityki", "Teatru", "Kina", "The European", "The Montreal Gazette", "Wprost". Jest autorem książek "Karuzela z idolami", "Pies na telewizję", "Karuzela z madonnami", "Karuzela z herosami" oraz napisanych wspólnie z Kałużyńskim: "Perłowej ruletki", "Poławiaczy pereł", "Pereł do lamusa" i pięciotomowego leksykonu filmowego "Perły kina". Obecnie jest współwłaścicielem Instytutu Wydawniczego Latarnik. Prowadzi też w TVP1 „Weekendowy magazyn filmowy”.

„Film” to najstarszy polski magazyn poświęcony tematyce kina i filmu. Ukazuje się od 1946 r. W portfolio PMPG jest od stycznia 2007 roku, gdy spółka kupiła go od wydawnictwa Hachette Filipacchi Burda Polska.

Z danych ZKDP wynika, że w I półroczu br. średnia sprzedaż ogółem miesięcznika wyniosła 17 516 egz., czyli o 17,6 proc. mniej niż rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Raczek: „Film” będzie kolorowym pismem opiniotwórczym

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gleba
Krętacz Lisiecki dostanie na Raczka jakiś mały kredycik i będzie można ogłosić upadek następnego tytułu śmiesznego Point Group.
odpowiedź
User
Neo
Tego pisma nie uratowałby już nawet Brat Pitt ani też nie uratowałaby Angelina Jolie. To koniec takich pism, bo ludzie nie mają kasy i ochoty czytać czegoś co wymagałoby od nich myślenia. Mamy do czynienia z analfabetyzmem funkcjonalnym, na skalę międzynarodową. Raczek jako fistaszek zostanie wycyckany i wypluty!!!
odpowiedź
User
...
Szkoda Pana Raczka chyba nie wie zbyt wiele o firmie dla jakiej przyjdzie mu pracować.
odpowiedź