SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP Info i TV Republika ze wspólną transmisją uroczystości w rocznicę agresji radzieckiej

W sobotę TVP Info i Telewizja Republika razem relacjonowały uroczystości w Muzeum Katyńskim z okazji 77. Rocznicy ataku radzieckiego na Polskę we wrześniu 1939 roku. Reporterzy obu stacji pojawili się we wspólnych wejściach antenowych.

Reporterzy TVP Info i TV Republika we wspólnej relacji, fot. twitter.com/bgraczakArticle

W sobotę po południu na dziedzińcu Muzeum Katyńskiego odprawiono mszę w intencji obrońców ojczyzny. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Federacji Rodzin Katyńskich i Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna, a także kilkoro ministrów, m.in. szef MON Antoni Macierewicz.

Uroczystość wspólnie transmitowały TVP Info i Telewizja Republika. Reporterka TVP Info i reporter TV Republika razem pojawili się w relacjach na antenach obu stacji. Natomiast wieczorem jednocześnie w TV Republika i TVP1 emitowany był film dokumentalny „The Soviet Story”.

- Myślę, że będziemy dalej współpracować. Mam nadzieję, że to dobry początek dobrej współpracy - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Tomasz Terlikowski, redaktor naczelny Telewizji Republika. Który nadawca wyszedł z inicjatywą łączonej relacji? - To wspólna inicjatywa - stwierdza Terlikowski.

Telewizyjne kanały informacyjne bardzo rzadko współpracują przy relacjach, zdarzało się to jedynie w czasie najważniejszych wydarzeń, np. po śmierci Jana Pawła II i katastrofie smoleńskiej. Częściej bywa, że nadawca produkujący transmisję z wydarzenia udostępnia sygnał innym stacjom.

Od początku br. wielu dziennikarzy TV Republika przeszło do Telewizji Polskiej. Niedawno z kanałem pożegnał się Cezary Gmyz, który będzie korespondentem TVP w Niemczech, od początku września program w TVP1 ma Anita Gargas, natomiast w wakacje krótsze wydania „Wiadomości” zaczął prowadzić Antoni Trzmiel, „Teleexpress” i „Panoramę Info” - Marta Piasecka, a reporterami „Wiadomości” zostali Jan Korab i Karol Jałtuszewski.

Według danych Nielsen Audience Measurement w sierpniu br. udział TVP Info w rynku telewizyjnym wyniósł 3,87 proc., a TV Republika - 0,09 proc.

Dołącz do dyskusji: TVP Info i TV Republika ze wspólną transmisją uroczystości w rocznicę agresji radzieckiej

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wujek
A czujecie jak by za czasów złego Tuska TVP zrobiło relację z TVN? :D Pisaki by się zasapały.
odpowiedź
User
wujek
A czujecie jak by za czasów złego Tuska TVP zrobiło relację z TVN? :D Pisaki by się zasapały.
odpowiedź
User
prawnik
Unia personalna (łac. persona – osoba) – związek dwóch lub więcej państw posiadających wspólnego monarchę, prezydenta lub inny organ władzy, przy zachowaniu przez te państwa odrębności prawnej, politycznej, a niekiedy także ustrojowej.

Unia realna - związek dwóch lub większej liczby państw, oparty na wspólnych instytucjach państwowych. Unia realna rozwinęła się z unii personalnej. Państwa członkowskie tworzą w ramach unii realnej jeden podmiot prawa międzynarodowego, najczęściej - jedno państwo.

/Wikipedia/
odpowiedź