SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP unieważniła przetarg na budowę nowych siedzib w Kielcach i Gorzowie Wielkopolskim. Powód: za wysoka cena

Telewizja Polska zdecydowała się na unieważnienie przetargu dotyczącego budowy nowych siedzib dla oddziałów terenowych w Kielcach i Gorzowie Wielkopolskim. Powodem była zbyt wysoka cena ofert, jakie złożyły zainteresowane firmy.

Article

Spółka zamierzała przeznaczyć na opracowanie dokumentacji projektowej oraz wybudowanie nowych siedzib oddziałów terenowych w Kielcach  i Gorzowie Wielkopolskim kwotę rzędu 20, 57 mln zł brutto.

Wszystkie oferty miały jednak przewyższyć cenę, jaką zamierzała przeznaczyć publiczna telewizja. - Zamawiający nie może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwoty większej niż  20 576 746,96 zł brutto - uzasadniono w wynikach postępowania i zdecydowano się na jego unieważnienie. Wykonawcy mieli proponować kwotę między 30,4 mln zł a 59,1 mln zł.

Jednocześnie TVP zmieniła treść specyfikacji istotnych warunków zamówienia (SIWZ) dotyczącego „pełnienia funkcji inżyniera kontraktu przy opracowaniu dokumentacji projektowej oraz wybudowaniu nowych siedzib Oddziałów Terenowych w Kielcach i Gorzowie Wielkopolskim”, decydując, że termin składania i otwarcia ofert zmieni na 21 lutego 2020 roku (poprzednio był to 21 stycznia br.).

Potrzebne budynki z dwoma studiami każdy

W zamówieniu wskazywano, że oba budynki – identyczne - mają mieć po około 1,6 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej i trzy kondygnacje w części frontowej (z windą), a jedną w części tylnej. W każdym z nich mają być dwa studia - jedno o powierzchni 131 m kw, drugie - 75 m kw. - Dopuszcza się rozwiązanie obiektów jako częściowo podpiwniczonych, z przeznaczeniem podpiwniczenia na węzeł ciepłowniczy, UPS, transformator i rozdzielnię lub inne pomieszczenia techniczne - zaznaczono w opisie zamówienia.

Pierwsze piętro budynków miały zajmować pomieszczenia biurowe i techniczne. Drugie piętro miało być przeznaczone m.in. na obszerny newsroom dla dziennikarzy, salę konferencyjną oraz inne pomieszczenia biurowe. Na dachach budynków miała być możliwość urządzenia studia plenerowego - Obiekty wyposażone w stanowiska reporterskie na dachu. W ramach inwestycji należy zaprojektować taras techniczny wyposażony we wsporniki anten łączności satelitarnej o średnicy min. 3 m w ilości 5 szt. Taras winien mieć zapewnioną infrastrukturę energetyczną i telekomunikacyjną oraz dostęp nadzorowany - wyliczono z zamówieniu.

Od początku istnienia siedziba TVP3 Gorzów Wielkopolski to trzecie piętro tak zwanego Watrala, czyli wieżowca na gorzowskim Górczynie. Nowy budynek miałby stanąć przy ul. Piłsudskiego, między przychodnią lekarską i akademikiem. Działka od lat jest własnością telewizji. Zielone światło dla budowy ośrodka pojawiło się pod koniec 2017 roku. W marcu 2018 miasto wydało decyzję o warunkach zabudowy.

Natomiast nowy budynek ośrodka TVP3 Kielce, identyczny jak ten dla TVP3 Gorzów Wielkopolski, miałby powstać przy ul. księdza Piotra Ściegiennego 2 w Kielcach, na terenie pomiędzy Wojewódzkim Domem Kultury i stadionem miejskim Suzuki Arena. Działka o powierzchni 2281 m2 jest własnością Telewizji Polskiej.

Pierwsza stała siedziba oddziału Telewizji Polskiej w Kielcach mieściła się od 1993 roku do 2003 roku w Domu Rzemiosła w Kielcach. Od 2003 roku TVP wynajmuje pomieszczenia Kieleckiego Centrum Kultury.

Telewizja Polska na budowę obu siedzib wyznaczyła 2,5 roku od podpisania umów z wykonawcami.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

W ubiegłym tygodniu Telewizja Polska unieważniła również przetarg na wybudowanie hali zdjęciowej obok głównego budynku TVP przy Woronicza 17. Chciała na ten cel przeznaczyć maksymalnie 107 mln zł. W postępowaniu przetargowym zgłosiły się cztery zainteresowane firmy, jednak ich oferta opiewała na kwotę ok. 200 mln zł. Ostatecznie nadawca publiczny powtórzy przetarg.

W 2018 r. Telewizja Polska osiągnęła wzrost przychodów o 24 proc. do 2,2 mld zł, głównie dzięki 359 mln zł więcej z abonamentu rtv. Wzrosły też wpływy nadawcy z reklam, sponsoringu, sprzedaży programów i licencji. Zatrudnienie w firmie wynosiło prawie 2,7 tys. etatów.

Dyrektorzy i ich zastępcy w Telewizji Polskiej zarabiali średnio 21,8 tys. zł miesięcznie brutto, doradcy zarządu - 20,8 tys. zł, dziennikarze motywacyjni - 7,5 tys. zł, a ci honoraryjni - 12,2 tys. zł. Członkowie zarządu Jacek Kurski i Maciej Stanecki zainkasowali łącznie 811,8 tys. zł. Wiosną 2019 r. z zarządu spółki odwołano Macieja Staneckiego, a powołano Marzenę Paczuską i Mateusza Matyszkowicza.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP unieważniła przetarg na budowę nowych siedzib w Kielcach i Gorzowie Wielkopolskim. Powód: za wysoka cena

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bawół
To dobrze, szkoda pieniędzy. Tradycyjna telewizja powoli odchodzi do lamusa. Tylko duże imprezy artystyczne i sportowe. W małych miastach takie hale będą stały puste.
odpowiedź
User
asasello
To dobrze, szkoda pieniędzy. Tradycyjna telewizja powoli odchodzi do lamusa. Tylko duże imprezy artystyczne i sportowe. W małych miastach takie hale będą stały puste.

Centralny mamut też zdechnie.
odpowiedź