SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Warto rozmawiać” Jana Pospieszalskiego od marca w TVP1

Jan Pospieszalski wraca na antenę TVP1, która od marca br. będzie nadawać nową edycję programu „Warto rozmawiać” - powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl Jan Pawlicki, dyrektor Jedynki. Publicystyczna audycja zastąpi we wtorkowej ramówce stacji „Debatę”.

Jan Pospieszalski, fot. TVP Article

- „Warto rozmawiać” będzie miało formułę znaną z brytyjskiej izby gmin, dyskutować będą dwie strony. Dopracowujemy jeszcze szczegóły - mówi Wirtualnemedia.pl Jan Pawlicki.

Program będzie realizowany na żywo, zyska nową scenografię i oprawę. Prawdopodobnie za jego produkcję będzie odpowiadać firma Pawła Nowackiego, który od lat współpracuje z Janem Pospieszalskim.

Pawlicki informuje, że „Warto rozmawiać” będzie nadawane w TVP1 od marca br. we wtorki o 21.30. W związku z tym z końcem lutego z anteny zniknie „Debata”, emitowana od zeszłego tygodnia po "Wiadomościach".

- Zaplanowaliśmy w  sumie sześć wydań  - mówi Pawlicki. Emisja tego talk-show była jeszcze pomysłem poprzedniego kierownictwa Jedynki. Nowy szef TVP1 zdecydował jedynie o zmianie prowadzącego ”Debatę” - został nim Krzysztof Ziemiec, a nie Małgorzata Serafin.

„Warto rozmawiać” Jana Pospieszalskiego trafiło pierwszy raz na antenę Telewizji Polskiej w 2004 roku, gdy prezesem TVP był Jan Dworak, obecnie szef KRRiT. Program był nadawany najpierw w TVP2, a w 2009 roku przeniesiony został do TVP1.

Zimą 2011 roku „Warto rozmawiać” z anteny zdjęła ówczesna dyrektor TVP1 Iwona Schymalla, uznając audycję za zbyt stronniczą. Kierowany przez Juliusza Braun zarząd TVP kilka miesięcy później podpisał jednak nową umowę z Janem Pospieszalskim i ten od jesieni 2011 roku zaczął prowadzić talk-show „Jan Pospieszalski. Bliżej” w TVP Info. Będzie on emitowany w tej stacji jeszcze do końca lutego br.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w grudniu ub.r. średni udział TVP1 w rynku wyniósł 12,69 proc.