SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dorota Wysocka-Schnepf odpowiada „Super Expressowi”: dodatek z MSZ należny mimo że pracowałam w TVP, do zobaczenia w sądzie

Dorota Wysocka-Schnepf chce pozwać do sądu "Super Express" za tekst, w którym opisano, iż jej mąż jako ambasador pobierał bezprawnie dodatek na pokrycie kosztów utrzymania rodziny, mimo że dziennikarka pracowała wtedy w Telewizji Polskiej. Wysocka-Schnepf wysłała wyjaśnienia gazecie (że dodatek przysługuje na wszystkich małżonków niezatrudnionych w placówkach MSZ), lecz ta ich nie opublikowała. - Były przysłane zbyt późno i niczego nie wniosły do tekstu - informuje Wirtualnemedia.pl redaktor naczelny dziennika, Sławomir Jastrzębowski.

Dołącz do dyskusji: Dorota Wysocka-Schnepf odpowiada „Super Expressowi”: dodatek z MSZ należny mimo że pracowałam w TVP, do zobaczenia w sądzie

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
prawnik
Różnica jest naprawdę istotna:
1. Jeśli dodatek przysługuje wszystkim małżonkom niezatrudnionym (bezrobotnym) - rację ma SE
2. Jeśli dodatek przysługuje wszystkim małżonkom NIEZATRUDNIONYM W MSZ - rację ma Wysocka - Schnepf.

Małe słówko czyni fundamentalną różnicę.

Nie jestem specjalistą w dziedzinie prawa dyplomatycznego, lecz z tego, co wiem, ambasador nie jest organem władnym do samodzielnego wypłacania sobie wynagrodzenia. Organem takim jest MSZ.
28 12
odpowiedź
User
zew
Czyli SE dopuścił się ordynarnej manipulacji. Po przegranej sprawie Jastrzębowski będzie płakać tak jak płakał w sprawie żony Janowskiego.
20 25
odpowiedź
User
prawnik
Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów w sprawie dodatku zagranicznego i świadczeń przysługujących członkom służby zagranicznej wykonującym obowiązki służbowe w placówce zagranicznej
z dnia 23 grudnia 2002 r. (Dz.U. Nr 239, poz. 2048)


§ 5
1.1) Wysokość dodatku zagranicznego przysługującego członkowi służby zagranicznej wykonującemu obowiązki służbowe w placówce zagranicznej ustala pracodawca przy zastosowaniu mnożników określonych w załączniku nr 1 do rozporządzenia, przyjmując za podstawę dodatek zagraniczny bazowy w poszczególnych państwach przyjmujących.

§ 6 Ambasadorowi lub konsulowi kierującemu urzędem konsularnym, którego małżonek przebywa wraz z nim w placówce zagranicznej i nie jest zatrudniony, przysługuje dodatek na pokrycie zwiększonych kosztów utrzymania rodziny w wysokości 22% otrzymywanego przez niego dodatku zagranicznego.

****

Legislacja bardzo przeciętnej jakości. Jedno nie ulega wątpliwości - pracodawca (MSZ) przyznaje dodatek. Najwyraźniej uważał, że się należy (wykładając: przebywa wraz z nim w placówce i nie jest zatrudniony [w placówce]). Gdyby pracodawca uważał inaczej, winien odmówić wypłaty dodatku.

* przypominam, nie zajmuje się tą dziedziną, nie jestem specjalistą od szczególnych rozwiązań prawa pracy, ani od prawa dyplomatycznego!
14 12
odpowiedź
User
Noname
Istnieje daleko posunięte prawdopodobieństwo, iż w poważnym i poczytnym wydawnictwie prasowym rozpocznie się niebawem płacz i zgrzytanie zębami... I ani objętość, ani masa mięśniowa nie okażą się w tej sytuacji specjalnie przydatne.
17 16
odpowiedź
User
YKK
Najpierw Jastrzębowski twierdzi, że nic nie dostał a potem w wypowiedzi dla WM mówi, że "były przysłane zbyt późno i niczego nie wniosły do tekstu". Ten człowieczek jest wyjątkowo obrzydliwy.
23 14
odpowiedź
<