SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Grzegorz Hajdarowicz kupił Alvernia Studios od Stanisława Tyczyńskiego, kompleks wyceniono na 50 mln euro

Grupa Gremi, kontrolowana przez Grzegorza Hajdarowicza kupiła obiekt Alvernia Studios, w którym poprzednio działało studio filmowe należące do Stanisława Tyczyńskiego. Zamierza realizować tam produkcje oparte na technologiach AR i VR.

Dołącz do dyskusji: Grzegorz Hajdarowicz kupił Alvernia Studios od Stanisława Tyczyńskiego, kompleks wyceniono na 50 mln euro

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
maks
To jest miś na skale naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom.
15 2
odpowiedź
User
dziwne
A urzędy skarbowe milczą.
9 1
odpowiedź
User
Ciekaw
JEDNO PYTANIE DO NOWEGO INWESTORA . JEŚLI POPRZEDNIK "POPŁYNĄŁ" NA TEJ INWESTYCJI I NIE UDAŁO MU SIĘ ODCZAROWAĆ RODZIMEGO PRZEMYSŁU FILMOWEGO TO NIBY DLACZEGO WAM MIAŁOBY SIĘ TO UDAĆ ? PAN TYCZYŃSKI TO NIE JEST ŻADEN LESZCZ ALE CZŁOWIEK KTÓRY ZJADŁ ZĘBY NA TEJ BRANŻY . WIĘC PONAWIAM PYTANIE- DLACZEGO TERAZ MA "HULAĆ" ???
20 1
odpowiedź
User
Polones Coupe
Nie byłem tam, ale słyszałem, że obiekt jest ogromny i bardzo futurystyczny oraz ma nietuzinkową architekturę, tylko że jak pada deszcz, to leci na głowy i wszędzie przecieka, podtapia, zalewa. Wszystko było kupowane najlepsze na świecie, najdroższe, tylko że technologia szybko się zmienia i drogi sprzęt jest już na nic. Ogromne koszty utrzymania bieżącego - podatki od rozległego gruntu, konserwacja sypiących się budynków i instalacji itp. Podobno w okresach przestoju, gdy nic tam się nie działo same rachunki za prąd to ok. 100 tys. zł/mies. (oświetlenie terenu dla stróży, pompy do odprowadzania wody dzeszczowej itp.).
14 3
odpowiedź
User
TW
To teraz będzie tak:
Likwidacja stanowisk pracy, wszyscy na umowy smieciowe z gadka że lepiej się to opłaca,
Likwidacja sprzętu służbowego i praca zdalna w domku,
Podział majątku i całkowita wyprzedaż wszystkiego co leci,
Jednym słowem zaorane
11 0
odpowiedź
User
Qq
jest w Krakowie taki budynek - NOTu - szkieletor nań mówią tubylcy - i przez 20 lat pełnił bardzo ważna funkcję: zabezpieczenie dla różnych kredytów... itp. a właścicieli było kilku(nastu?).. także powodzenia z Alwernią
5 1
odpowiedź
User
Black Michael
Czytałem scenariusze projektów filmowych p.Tyczynskiego - np.wniosek o dofinansowanie australijskiego westernu w reżyserii Anglika, gdzie Alvernia miała mieć postprodukcję. To glosa do komentarza p."Ciekaw" a propos fachowości (Film a Radio to różne media). Pan Tyczyński nie miał zielonego pojęcia o prowadzeniu wytwórni filmowej (podobnie jak p.Hajdarowicz, który ma tę przewagę że coś tam dofinansował i ma tytuł byłego producenta) - czyli jednostki usługowej, położonej w biednym kraju i daleko od Warszawy. Projekty AR i VR można przeprowadzać w domach osób fizycznych, a zbytu w PL na to nie ma wielkiego, więc Alvernia podzieli los tygodników ilustrowanych prowadzonych przez kolejnego właściciela przeinwestowanego obiektu.
8 0
odpowiedź
User
Szary Kowlaski
Hajdarowicz nie jest nowy w biznesie i powinien wiedzieć, że wartość nieruchomości = wartość gruntu minus koszty rozbiórki znajdujących się na nim zabudowań.
Nie chcę być czarnowidzem, ale rozmach ten obiekt już udowodnił, że jest trudny, wręcz niemożliwy do eksploatacji komercyjnej jako miejsce realizacji zdjęć filmowych/telewizyjnych itp. nagrań. Wynika to z jednej strony z cech samego obiektu - lokalizacja za daleko od Warszawy, budowla zbyt prototypowa, żeby mogła sprawnie działać w zastosowaniu wymagającym wysokiej niezawodności (ciągle tam się coś psuło - najbardziej podstawowe rzeczy, typu odprowadzanie wody). Z drugiej strony na rynku nie ma takiego popytu, który by zapewnił wpływy starczające na pokrycie ogromnych kosztów bieżących i jeszcze zwrot kapitału zainwestowanego. Dopływ kasy miał być ze świadczenia usług dla zagranicznych producentów, ale tych było mało. Zgadzam się z Tyczyńskim, że jedną z przyczyn był/jest brak ulg podatkowych dla zagranicznych producentów zamawiających w Polsce usługi. Takie ulgi są w Czechach i w innych krajach, więc wolą tam korzystać z usług.
7 0
odpowiedź
User
miś społeczny
Tyczyńskiemu znudził się RMF, znudziła się Alvernia Studios. I ciągłe narzekanie na brak dotacji od państwa. Kiedyś nazywało się to chciwość na kasę.
3 3
odpowiedź
User
pytanie
Kiedy będą znane wyniki kontroli?
"Grupa Gremi, kontrolowana przez Grzegorza Hajdarowicza"
3 1
odpowiedź
<
przesuń do góry