SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ponad 41 tys. podpisów słuchaczy pod petycją do prezes Polskiego Radia przeciw zmianom w Trójce

Na profilu facebookowym „Ratujmy Trójkę”, gromadzącym słuchaczy Trójki, zakończono zbieranie podpisów pod petycją do zarządu Polskiego Radia o cofnięcie zmian kadrowych i programowych. Petycja zostanie wysłana do prezes Barbary Stanisławczyk.

Dołącz do dyskusji: Ponad 41 tys. podpisów słuchaczy pod petycją do prezes Polskiego Radia przeciw zmianom w Trójce

85 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mało Subiektywnie
Też warto zauważyć, że są osoby, które słuchają Trójki np. od roku, ich wiedza jest więc taka sobie, nie znaczy to, że są gorszymi słuchaczami lub nie mają prawa protestować, jesli zmiany uważają za złe.

... czyli nie znam się, to się wypowiem ;-) Owszem nikt nie ma monopolu na Trójkę, ale tzw. oburzeni piszą tak żenujące posty, że trudno nie reagować nerwowo. Bardzo często jest to owczy pęd za kimś, kto nie sprawdził informacji albo pisze totalne bzdety. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że po ostatnim rozdaniu wyborczym Trójka będzie kontynuowała poruszanie się po równi pochyłej. Trwa to od roku 2000, przy czym szczególne zasługi na tym polu w ostatnich 6 latach ma właśnie tzw. nowy target, który przeszedł z rozgłośni komercyjnych i łyka komercjalizację Trójki bez popitki, bo innej Trójki zwyczajnie nie zna. Bazą do porównań dla oburzonych neofitów jest RMF, Zetka, Eska, zatem będą bronić do upadłości trójkowego status quo po roku 2000 (z wyjątkiem rządów Skowrona), czyli playlisty (wstyd, że takie coś pojawiło się w Trójce), piosenek dnia, płyt tygodnia, promowywiadów ustawek itp. marketingowego badziewia stworzonego na potrzeby gigantów przemysłu fonograficznego, badziewia wypierającego misję.
odpowiedź
User
Znudzony
Trójka potrzebuje gwałtownego przewietrzenia

Przemyślanego przewietrzenia. Niestety coraz większe oderwanie od rzeczywistości, również wśród słuchaczy. Podobne samouwielbienie jak w przypadku słuchaczy toruńskiej rozgłośni.
"Najlepsze audycje", "najlepsza muzyka", "najlepsi redaktorzy", "najlepsi słuchacze". Ale jak zapytasz, czy słuchają innych rozgłośni, innych audycji, to następuje kłopotliwa cisza lub odpowiedź: "nie muszę, Trójka jest najlepsza i wystarcza." Syndrom okopania się na pozycjach i zajmowania się sobą. Dzisiejsza impreza urodzinowa to tylko potwierdza. Te same twarze, te same głosy, wtórność i autopromocja.
odpowiedź
User
orion2
Trójka od kilku lat wydaje się iść tropem rodzimych telewizji komercyjnych. Nie masz wrażenia istnienia tzw. trójkowych artystów? TVN, Polsat mają swoje "gwiazdy", tj. aktorów grających w ich serialach, biorących udział w ich firmowych eventach, kampaniach reklamowych - "najbardziej misyjne radio wśród rozgłośni komercyjnych" może też chce Czy następnym etapem będą coraz częstsze wzajemne wywiady - w ramach autopromocji i oszczędności (jednak taniej zrobić wywiad ze swoim redaktorem niż z kimś z zewnątrz)? Skoro target to kupuje...

Szczególnie z tym TVN-em jest coś na rzeczy. Pamiętasz jak na początku lat 2000 Trójkę można było podglądać w TVN-ie-dokładnie poranne Zd3? O artystach nagrywających pod konkretną telewizję czy radio to już też słyszałem-sam M. Niedźwiecki o tym mówił. Tymczasem Status Quo to chyba ulubiony zespół trójkowej załogi w ostatnich 6 latach. Pod skrzydłami Matki Założycielki (fajnosłuchacze w swojej niewiedzy, wierzą, że to ona zakładała to radio-takie odnoszę wrażenie jak czytam ich posty) było przecież tak miło-baloniki, pochody, chrzty mostów, krasnali, gra suwakiem zamka od kurtki...wszędzie ten różowy kolor...
odpowiedź