SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Allegro podwyższa dodatkową prowizję przy sprzedaży w wyróżnionych ofertach

Na platformie Allegro wprowadzono wyższą stawkę dodatkowej prowizji pobieranej przy sprzedaży produktów z wyróżnionych ofert. Dodatkowo opłata poszła w górę z 25 do 40 proc. standardowej prowizji.

Article

Dodatkowa prowizja ze sprzedaży jest pobierana przy ofertach z aktywną opcją Wyróżnienie lub pakietem Wyróżnienie + Pogrubienie + Podświetlenie. Do tej pory wynosiła 25 proc. standardowej prowizji w danej kategorii, natomiast od środy podwyższono ją do 40 proc.

Jak to wygląda w praktyce? Jeśli w kategorii z prowizją wynoszącą 6 proc. sprzedano produkt za 100 zł, to przy wyróżnionej ofercie oprócz 6 proc. prowizji płacono jeszcze 25 proc. tej stawki, czyli 1,50 zł. Teraz dodatkowa prowizja wynosi 40 proc., czyli w tym przypadku 2,40 zł.

To kolejna podwyżka prowizji na Allegro. Pod koniec października w kategorii produktów spożywczych stawka prowizji wzrosła z 8 do 9 proc., a w podkategorii rowerów - z 5 do 6 proc., zmieniono też prowizje w kilku innych podkategoriach.

Według badania Gemius/PBI w październiku br. serwis Allegro.pl zanotował 17 mln realnych użytkowników i 1,26 mld odsłon, a aplikacja mobilna Allegro - 3,01 mln użytkowników.

Według sprawozdań złożonych w KRS od końca lipca 2016 roku do końca ub.r. Allegro miało 1,59 mld zł wpływów ze sprzedaży (w tym 98,9 mln zł z reklam), 242,2 mln zł zysku operacyjnego i 118,1 mln zł straty netto. Firma ma 4,1 mld zł zadłużenia wobec swojego nowego właściciela, pracuje w niej 1,4 tys. osób.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Allegro podwyższa dodatkową prowizję przy sprzedaży w wyróżnionych ofertach

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Hej
Świetny ruch, niech znikają badylarze. Liczy się sprzedawca premium dla zasobnego klijęta
8 17
odpowiedź
User
Rychu
Świetny ruch, niech znikają badylarze. Liczy się sprzedawca premium dla zasobnego klijęta

Niestety właśnie ten sprzedawca premium, który kupuje produkt z oficjalnej dystrybucji ma mniejszą marżę niż wspomniany badylarz kupujący produkty nie wiadomo gdzie. Więc nie do końca wiadomo dla kogo to świetny ruch.
13 8
odpowiedź
User
privat
Z alledrogo robi się allebardzodrogo...
Takie marże za, jakby nie było, portal ogłoszeniowy to normalnie zdzierstwo.
22 8
odpowiedź
User
Mantrid
To powoli przestaje się opłacać ... jako producent mam mniej z produktu niż ta marża która jest już prawie jak transport palety z produktem. Ktoś rozkłada na łopatki Allegro, pewnie agresywna reklama się nie sprawdziła i rachunek wystawia się użytkownikom.
10 8
odpowiedź
User
ja
Świetny ruch, niech znikają badylarze. Liczy się sprzedawca premium dla zasobnego klijęta

Kup sobie nieuku słownik w promocji.
10 8
odpowiedź