SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Słuchacze Trójki apelują o zorganizowanie Drzwi Otwartych w rozgłośni. "Przecież i tak je organizujemy"

Do piątego marca potrwa zbieranie podpisów pod listem do dyrektora radiowej Trójki z wnioskiem o zorganizowanie "Drzwi Otwartych" w tej rozgłośni. Akcję przygotował aktyw "Ratujmy Trójkę". Jednak jak się dowiedział portal Wirtualnemedia.pl - szef PR III Adam Hlebowicz - od dawna już planuje otwarcie drzwi dla słuchaczy.

Dyrektor Programu III Adam Hlebowicz, foto: Polskie RadioArticle

"Ratujmy Trójkę" skupia na facebookowym fanpage’u słuchaczy, krytykujących zmiany w rozgłośni wprowadzane przez nowy zarząd. Z ich inicjatywy w listopadzie ub. roku pod siedzibą rozgłośni odbyła się pikieta pod hasłem „Trójko, trwaj!”. Miała ona na celu z jednej strony zaprotestowanie przeciw pożegnaniu się w br. przez władze stacji z kilkunastoma dziennikarzami, a z drugiej strony wsparcie osób nadal pracujących w rozgłośni.

Teraz osoby skupione wokół fanpage'a przygotowały inną akcję: zbiórkę podpisów pod listem otwartym, apelującym o zorganizowanie Drzwi Otwartych. "Byłyby (one) okazją do okazania wsparcia NASZYM Redaktorom, którzy wciąż siadają dla nas przy mikrofonach!" - czytamy we wpisie na Facebooku.

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl kierująca inicjatywą (chce zachować anonimowość) przekonuje, że jubileusz 55-lecia anteny jest doskonałym pretekstem dla otwierania Trójki na słuchaczy. - Wiem, że w ostatnich miesiącach nie zawsze zwracaliśmy się do zarządu Trójki pokojowo. Ale to jest pierwsza nasza inicjatywa, która stwarza możliwość podjęcia dyskusji. Mam nadzieję, że dyrektor Adam Hlebowicz weźmie to pod uwagę i przychyli się do naszej prośby - podsumowuje rozmówczyni.

"Chcielibyśmy (w ten sposób) podziękować wszystkim wspaniałym Redaktorom, Wydawcom i Pracownikom Trójki za to, że dzięki nim wciąż i mimo wszystko jej słuchamy." - piszą osoby z "Ratujmy Tróję" w liście otwartym do dyrekcji rozgłośni. Zbiórka trwa od niedzieli, 19 lutego. Do wczoraj podpisało się pod listem 756 osób.

Tymczasem - jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl - list otwarty i zbiórka podpisów są niepotrzebne. Dyrektor anteny, Adam Hlebowicz mówi w rozmowie z nami, że "Drzwi Otwarte" z okazji 55-lecia są już od dawna zaplanowane. - Zorganizujemy je najprawdopodobniej w sobotę, 13 maja. Podobnie jak pięć lat temu będzie można się wówczas spotkać z dziennikarzami i zajrzeć do naszej redakcyjnej kuchni. List to miła inicjatywa, ale zdaje się chybiona - podsumowuje Hlebowicz.

Dyrektor informuje, że o inicjatywie słuchaczy nic nie wiedział. Szefowa inicjatywy "Ratujmy Trójkę" potwierdza, że dyrekcji Programu Trzeciego Polskiego Radia o liście otwartym nie poinformowano. Nikt też z słuchaczy nie zapytał o to, czy jubileuszowe "Drzwi Otwarte" zostaną zorganizowane.

W okresie od listopada 2016 r. do stycznia br. Trójka notowała udział w rynku słuchalności na poziomie 8,1 proc. Udział PR 3 poszedł w dół o 0,5 pkt. proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Słuchacze Trójki apelują o zorganizowanie Drzwi Otwartych w rozgłośni. "Przecież i tak je organizujemy"

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
logo
"Dyrektor informuje, że o inicjatywie słuchaczy nic nie wiedział"

Ten dyrektor nawet nie wie, że jest dyrektorem!
Zapytajcie przy okazji, czy w tym roku odbędzie się konkurs "Srebrne usta"? Wpisy na fb Trójki zawierające to pytanie, pozostają bez odpowiedzi.
odpowiedź
User
ed
Tym śmisznym fajnosłuchaczom nadal się coś nie podoba ?
odpowiedź
User
Ola

Zapytajcie przy okazji, czy w tym roku odbędzie się konkurs "Srebrne usta"? Wpisy na fb Trójki zawierające to pytanie, pozostają bez odpowiedzi.


Infantylny konkursik niech spada z ramówki
odpowiedź