SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Grupa K2 zawarła kolejną umowę ramową z unijną agencją Frontex

Spółka Fabrity z technologiczno-marketingowej Grupy K2 zawarła kolejną umowę ramową z unijną agencją Frontex - Europejską Agencją Straży Granicznej i Przybrzeżnej. W ramach obu umów ramowych Frontex zamierza wydać 50 mln euro w cztery lata.

fot. Shutterstock.com Article

Spółka Fabrity z Grupy K2, specjalizująca się w tworzeniu oprogramowania na zamówienie, podpisała kolejną umowę ramową z Frontex. Agencja zamierza w tym rozdaniu wydać na rozwój oprogramowania do 34 mln euro netto z opcją wzrostu wartości zamówień, a wraz z umową ramową komunikowaną w październiku oznacza to łącznie 50 mln euro (około 222 mln złotych).

Przedmiotem umowy ramowej są usługi rozwoju oprogramowania, usług doradczych oraz serwisowych dostarczane w modelu Time&Means. Usługi polegać będą na oddelegowaniu specjalistów IT o rozmaitych kompetencjach do realizacji projektów na rzecz Frontex i pod kierownictwo pracowników tej agencji (wyszczególniono i dokładanie opisano blisko 60 profili kompetencyjnych z podaniem dla nich wymagań i zakresu obowiązków).

Główna różnica między umową ramową z Frontex z października, a obecną polega na tym, że tamta umowa obejmuje szereg zaplanowanych projektów realizowanych w kompleksowy sposób przez zespoły pojedynczego partnera, podczas gdy najnowsza umowa obejmuje udostępnienie specjalistów, pracujących w zespołach koordynowanych przez pracowników Frontex.

Umowy wykonawcze na konkretne prace zawierane będą na zasadzie konkurencji z partnerami, którzy zawarli obecnie analogiczne umowy ramowe. Takich firm jest dziesięć, podczas gdy w postępowaniu wpłynęły dwadzieścia dwie oferty wykonawców oraz konsorcjów, w tym od największych globalnych firm z rynku ICT.

- Cieszę się z ponownego wyboru naszej oferty. To potwierdza siłę kompetencji technologicznych Fabrity i całej Grupy K2 oraz wartość przyjętej przez nas ścieżki rozwoju, polegającej przede wszystkim na budowaniu długoterminowych relacji, opartych na wysokim zaangażowaniu w realizacji powierzonych nam przez klientów zadań - mówi Paweł Wujec, prezes Grupy K2.

Po trzech kwartałach przychody grupy wzrosły o 9 proc. do 83,2 mln zł. Zysk operacyjny wyniósł 5,8 mln zł zysku wobec 2,2 mln zł straty operacyjnej w okresie trzech kwartałów 2019 roku. Zysk netto wyniósł 3,84 mln zł wobec 2,2 mln zł straty przed rokiem.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa K2 zawarła kolejną umowę ramową z unijną agencją Frontex

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl