SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Merlin Group wyemituje 20 mln akcji dla swoich obligatariuszy i 10 mln dla menedżerów

Walne zgromadzenie akcjonariuszy Merlin Group zgodziło się na emisje warrantów na 20 mln nowych akcji po 10 gr za jedną (będą je mogli kupić głownie właściciele obligacji spółki) oraz na 10 mln akcji po 30 gr za jedną w ramach programu opcji menedżerskich.

Article

Warranty na 20 mln akcji Merlin Group zostaną zaoferowane podmiotom wskazanym przez radę nadzorczą firmy, zwłaszcza właścicielom jej obligacji. Tych podmiotów będzie maksymalnie 149, do końca grudnia br. będą mogły kupić akcje po 10 groszy za sztukę.

Z kolei 10 mln akcji po 30 gr za sztukę zostanie zaoferowane w ramach programu opcji menedżerskich, który będzie obowiązywał w latach 2018-2022. - Celem programu opcji managerskich jest stworzenie mechanizmów motywujących osoby uprawnione do działań zapewniających długoterminowy wzrost wartości spółki i jednostek od niej zależnych, jak również stabilny wzrost zysku, a także potrzeba stabilizacji kadry spółki - wyjaśniono w uchwale przyjętej przez walne zgromadzenie Merlin Group.

Oba typy warrantów nie są dostępne dla obecnych akcjonariuszy firmy. - Wyłączenie prawa poboru jest ekonomicznie uzasadnione i leży w najlepszym interesie spółki, jak również różnych grup akcjonariuszy - uzasadniono.

Na koniec czwartkowej sesji giełdowej za akcję Merlin Gropu płacono 0,59 mln zł. Kapitał spółki dzieli się na 89,78 mln akcji, co dawało kapitalizację wynoszącą 52,97 mln zł.

Merlin Group ze wzrostem wpływów, straty i marży

W 2017 roku Merlin Group (do której należą m.in. sklepy internetowe Merlin.pl, Topmall.ua i kupiony w kwietniu ub.r. za 3 mln zł CDP.pl) zanotowała 39,9 mln zł wpływów ze sprzedaży (wobec 18,03 mln zł w 2016 roku) i 12,33 mln zł straty netto (w 2016 roku miała 9,64 mln zł straty).

- Inwestycje Grupy oraz konieczność stałych wydatków ponoszonych na zwiększenie skali zamówień, rozwój istniejących e-sklepów oraz budowa własnego centrum logistycznego, przyczyniły się do ujemnego wyniku finansowego, co jest jednak naturalne dla dynamicznie rozwijających się młodych spółek w segmencie e-commerce i technologii - skomentowano w raporcie finansowym firmy. - Wysoki poziom kosztów finansowych w sprawozdaniu Grupy związany jest z konsolidacją wyników Magus w upadłości układowej S.A. i koniecznością ujęcia ich pozycji sprawozdania finansowego, będącego częścią postępowania upadłościowego. Koszty finansowe dotyczą odsetek od kredytu Magus w upadłości układowej S.A. oraz wyceny odsetek od zobowiązań - dodano

- W porównaniu do roku poprzedniego istotnie udało nam się poprawić poziom marży na sprzedaży z 22,5 na 28,6 proc., głównie za sprawą nowych projektów, które przy wykorzystaniu posiadanych zasobów, pozwoliły na wzrost sprzedaży i tym samym na wzrost osiąganej marży - zaznaczyła firma.

Na koniec ub.r. Merlin Group miała 10,41 mln zł zobowiązań z tytułu wyemitowanych obligacji. W lutym br. zdecydowała o emisji prywatnej kolejnych obligacji o wartości 6,2 mln zł, w celu pozyskania środków na dalszy rozwój.

W końcem ub.r. z funkcji wiceprezesa Merlin Group zrezygnował Marek Friedman. W zarządzie firmy są obecnie Łukasz Szczepański (od października 2016 roku jest prezesem) i Jacek Jabłczyński (od lutego ub.r.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Merlin Group wyemituje 20 mln akcji dla swoich obligatariuszy i 10 mln dla menedżerów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl