SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Michał Kuźmiński i Marcin Żyła wicenaczelnymi „Tygodnika Powszechnego”

Michał Kuźmiński i Marcin Żyła są od 1 stycznia br. zastępcami redaktora naczelnego „Tygodnika Powszechnego” (Tygodnik Powszechny) Piotra Mucharskiego. Stanowisko to przestał pełnić natomiast Michał Okoński. Z kolei nowym kierownikiem działu krajowego pisma został Paweł Bravo.

Michał Kuźmiński, Marcin ŻyłaArticle

Michał Okoński nadzorował ostatnio prace nad dwoma wydaniami specjalnymi pisma złożonymi z tekstów i wywiadów z historii „Tygodnika Powszechnego”. - Oba osiągnęły duży sukces rynkowy, co przywiodło nas do wniosku, że tego typu publikacje są przez naszych czytelników oczekiwane - mówi nam Maja Kuczmińska, dyrektor promocji i projektów specjalnych „TP”. Dlatego Okoński skupi się teraz nad pracą nad kolejnymi publikacjami w tym cyklu. Pozostanie także redaktorem prowadzącym „TP”, częściej będzie też gościć na jego łamach jako autor.

Stanowiska wicenaczelnych „Tygodnika Powszechnego” przejęli od 1 stycznia br. Michał Kuźmiński i Marcin Żyła. Kuźmiński jest związany z redakcją od 10 lat. Jest kierownikiem działu Nauka. Był m.in. odpowiedzialny za wprowadzenie wersji cyfrowych pisma oraz stworzenie niezależnego serwisu internetowego TygodnikPowszechny.pl.

Z kolei Żyła pracuje w „Tygodniku” od roku 2010. Był do tej pory dziennikarzem oraz redaktorem prowadzącym. Jako jeden z pierwszych reporterów w Polsce relacjonował kryzys migracyjny.

Michał Okoński przestał być także kierownikiem działu krajowego „TP”. Od 1 stycznia br. przejął je Paweł Bravo, do tej pory znany z łamów pisma jako publicysta społeczno-polityczny i felietonista kulinarny.

Z danych ZKDP wynika, że średnia sprzedaż ogółem „Tygodnika Powszechnego” w październiku br. wyniosła 19 171 egz.
 

Dołącz do dyskusji: Michał Kuźmiński i Marcin Żyła wicenaczelnymi „Tygodnika Powszechnego”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
aaadddaś
a słyszłałem, że mają dać na to stanowisko urbana.
odpowiedź
User
Kpiarz
Bravo? Z jakiej okazji przestał pisać na śmieciówkach i dopłacać do swoich tekstów? Przecież był kiedyś prowadzącym Plus Minus w Rzeczpospolitej, więc powinien mieć jeszcze jakieś oszczędności, z tego co sam wówczas na dziennikarzach na śmieciówkach zaoszczędził.
odpowiedź