SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Telewizji WP nadal nie ma w Cyfrowym Polsacie. Dlatego, że obsługuje ją TVN Media?

Przedstawiciele Wirtualnej Polski są zdziwieni, że uruchomiony przez stację w grudniu ub.r. kanał WP nie został jeszcze włączony do oferty Cyfrowego Polsatu. - Naszym partnerem w zakresie sprzedaży reklam w telewizji jest TVN, a nie Polsat. Wierzę jednak, że to na dłuższą metę nie będzie powodem, dla którego Cyfrowy Polsat swoim abonentom nie zaoferuje dostępu do telewizji WP, którą mogą odbierać z użyciem naziemnej anteny. Jesteśmy otwarci na rozmowy - deklaruje Jacek Świderski, prezes Wirtualnej Polski.

Article

Kanał WP jest emitowany od początku grudnia ub.r. Jest dostępny na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej, na stronie głównej portalu WP.pl, a także w największych sieciach kablowych (UPC, Vectra, Toya i Inea) i ofercie Netii. 15 marca został włączony do oferty nc+.

Według danych Nielsen Audience Measurement w lutym br. stacja miała 0,15 proc. udziału w oglądalności naziemnej telewizji cyfrowej.

Telewizji WP nadal nie ma natomiast w ofercie Cyfrowego Polsatu. - Nie ma żadnych przeszkód technicznych. Jesteśmy na konkurencyjnej platformie nc+ - podkreśla Jacek Świderski, prezes Wirtualnej Polski.

WP to jedyna z trzech stacji uruchomionych na ósmym multipleksie, która jest niedostępna w Cyfrowym Polsacie. Zoom TV pojawił się w ofercie tego operatora z początkiem grudnia ub.r., a Nowa TV - w styczniu br.

Według nieoficjalnych informacji może to być związane z faktem, że stację WP w zakresie sprzedaży czasu reklamowego obsługuje TVN Media, a nie Polsat Media. Nadawca Zoom TV zawarł taką umowę z Polsat Media, natomiast Nowa TV jest obsługiwana przez IDMnet, tak jak ta stacja należący do Grupy ZPR Media.

- Naszym partnerem w zakresie sprzedaży reklam w telewizji jest TVN, a nie Polsat. Wierzę jednak, że to na dłuższa metę nie będzie powodem dla którego Cyfrowy Polsat swoim abonentom nie zaoferuje dostępu do telewizji WP, którą mogą odbierać z użyciem naziemnej anteny - komentuje Jacek Świderski. - Jesteśmy otwarci na rozmowy - podkreśla.

Co na to Cyfrowy Polsat? - W ostatnim czasie nasza oferta została wzbogacona o kilka nowych kanałów, wkrótce zaprezentujemy kolejne nowości, ale nie planujemy na ten moment wprowadzenia wspomnianej stacji - stwierdziła rzeczniczka prasowa firmy Olga Zomer w odpowiedzi na pytania portalu Wirtualnemedia.pl.

Na koniec trzeciego kwartału ub.r. Grupa Cyfrowy Polsat miała sprzedanych 4,68 mln jednostkowych usług płatnej telewizji w modelu abonamentowym.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Telewizji WP nadal nie ma w Cyfrowym Polsacie. Dlatego, że obsługuje ją TVN Media?

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
makabreska
spece od WP odkryli ,że ważny jest zasięg i, że nikt dla ich programu nie będzie zmieniał anteny-prawdziwe rekiny biznesu
39 14
odpowiedź
User
taaa
Kurczę na pewno dlatego. Dlatego też na polsatowskich listach są tvn nasiadarnia i wszystkie inne kanały n.ki.i dlatego nie ma tvr trwam i puls2. To wszystko to. Skandal.
Trochę osób się domaga tej tv, raczej dodadzą. te metry zony i nowe są.albo którejś z tych trzechniema,nie sprawdzam tera.
14 22
odpowiedź
User
na szczęście nie akcjonariusz
Myśleli, że są super i wybrali platformę z chłamem, która pozycjonuje się na premium, a babcia mówiła nie potrafisz nie pchaj się na afisz
25 15
odpowiedź
User
gm
Wp1 nie ma też jeszcze w Orange TV...
23 11
odpowiedź
User
Staszek
Czy w tym kanale jest cokolwiek wartościowego, co odróżni go od 150 kanałów już dostępnych w Cyfrowym Polsacie? Nie wydaje mi się, wiec po co zaśmiecać listę kanałów.
27 18
odpowiedź