SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Telewizji WP nadal nie ma w Cyfrowym Polsacie. Dlatego, że obsługuje ją TVN Media?

Przedstawiciele Wirtualnej Polski są zdziwieni, że uruchomiony przez stację w grudniu ub.r. kanał WP nie został jeszcze włączony do oferty Cyfrowego Polsatu. - Naszym partnerem w zakresie sprzedaży reklam w telewizji jest TVN, a nie Polsat. Wierzę jednak, że to na dłuższą metę nie będzie powodem, dla którego Cyfrowy Polsat swoim abonentom nie zaoferuje dostępu do telewizji WP, którą mogą odbierać z użyciem naziemnej anteny. Jesteśmy otwarci na rozmowy - deklaruje Jacek Świderski, prezes Wirtualnej Polski.

Article

Kanał WP jest emitowany od początku grudnia ub.r. Jest dostępny na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej, na stronie głównej portalu WP.pl, a także w największych sieciach kablowych (UPC, Vectra, Toya i Inea) i ofercie Netii. 15 marca został włączony do oferty nc+.

Według danych Nielsen Audience Measurement w lutym br. stacja miała 0,15 proc. udziału w oglądalności naziemnej telewizji cyfrowej.

Telewizji WP nadal nie ma natomiast w ofercie Cyfrowego Polsatu. - Nie ma żadnych przeszkód technicznych. Jesteśmy na konkurencyjnej platformie nc+ - podkreśla Jacek Świderski, prezes Wirtualnej Polski.

WP to jedyna z trzech stacji uruchomionych na ósmym multipleksie, która jest niedostępna w Cyfrowym Polsacie. Zoom TV pojawił się w ofercie tego operatora z początkiem grudnia ub.r., a Nowa TV - w styczniu br.

Według nieoficjalnych informacji może to być związane z faktem, że stację WP w zakresie sprzedaży czasu reklamowego obsługuje TVN Media, a nie Polsat Media. Nadawca Zoom TV zawarł taką umowę z Polsat Media, natomiast Nowa TV jest obsługiwana przez IDMnet, tak jak ta stacja należący do Grupy ZPR Media.

- Naszym partnerem w zakresie sprzedaży reklam w telewizji jest TVN, a nie Polsat. Wierzę jednak, że to na dłuższa metę nie będzie powodem dla którego Cyfrowy Polsat swoim abonentom nie zaoferuje dostępu do telewizji WP, którą mogą odbierać z użyciem naziemnej anteny - komentuje Jacek Świderski. - Jesteśmy otwarci na rozmowy - podkreśla.

Co na to Cyfrowy Polsat? - W ostatnim czasie nasza oferta została wzbogacona o kilka nowych kanałów, wkrótce zaprezentujemy kolejne nowości, ale nie planujemy na ten moment wprowadzenia wspomnianej stacji - stwierdziła rzeczniczka prasowa firmy Olga Zomer w odpowiedzi na pytania portalu Wirtualnemedia.pl.

Na koniec trzeciego kwartału ub.r. Grupa Cyfrowy Polsat miała sprzedanych 4,68 mln jednostkowych usług płatnej telewizji w modelu abonamentowym.

Dołącz do dyskusji: Telewizji WP nadal nie ma w Cyfrowym Polsacie. Dlatego, że obsługuje ją TVN Media?

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
makabreska
spece od WP odkryli ,że ważny jest zasięg i, że nikt dla ich programu nie będzie zmieniał anteny-prawdziwe rekiny biznesu
odpowiedź
User
taaa
Kurczę na pewno dlatego. Dlatego też na polsatowskich listach są tvn nasiadarnia i wszystkie inne kanały n.ki.i dlatego nie ma tvr trwam i puls2. To wszystko to. Skandal.
Trochę osób się domaga tej tv, raczej dodadzą. te metry zony i nowe są.albo którejś z tych trzechniema,nie sprawdzam tera.
odpowiedź
User
na szczęście nie akcjonariusz
Myśleli, że są super i wybrali platformę z chłamem, która pozycjonuje się na premium, a babcia mówiła nie potrafisz nie pchaj się na afisz
odpowiedź