SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Razem dla Praw Autorskich odpowiada na reklamy Google. „Wyobraź sobie, że nikt nie manipuluje wyborcami”

Inicjatywa Razem dla Praw Autorskich prowadzi w sieci kampanię, będącą polemiką z komunikacją Google na temat projektu unijnej dyrektywy, która ma uregulować kwestie praw autorskich w świecie cyfrowym.

Dołącz do dyskusji: Razem dla Praw Autorskich odpowiada na reklamy Google. „Wyobraź sobie, że nikt nie manipuluje wyborcami”

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xxx
To ACTA 2 to powszechna cenzura internetu. Media tradycyjne (prasa, tv, radio) same od dawna już manipulują wyborcami. A obecne prawa autorskie to kpina. Obowiązywanie do 70 lat po śmierci autora? Żart. Maksimum powinno być dopóki autor żyje, ale jak dla mnie max 25 lat od postania utworu i tyle.
odpowiedź
User
zgoda
Zgoda na powszechną cenzurę idiotów, trolli i złodziei. Kiedyś w końcu trzeba oczyścić to szambo.
odpowiedź
User
ACTA 2 to szkodliwa dyrektywa
Przyczepiają się do internetu, bo wiedzą, że radio, prasa i telewizja straciły na sile przekazu i ludzie już słuchają i oglądają oraz czytają z dystansem i przymrużeniem oka. Internet jak dotychczas był niezależnym źródłem informacji i wiedzy i to się nie podobało zarówno prawej jak i lewej stronie politycznej, zarówno konserwatystom jak i liberałom. No bo taka prawda na internecie można zdobyć popularność nawet nie wychodząc z domu, ale równie dobrze można oberwać takim hejtem, że nie sposób się po nim odnaleźć w rzeczywistości. Nie da się ukryć, że wielu polityków, aktorów, celebrytów, piosenkarzy gwiazd show-biznesu zarówno płci męskiej jak i żeńskiej wypłynęło dzięki m.in mediom społecznościowym jak chociażby Facebook czy Instagram. Ja sam jestem przerażony zjawiskiem jak życie zmieniło się do tego stopnia, że przeniosło się do perspektywy smartfonów, internetu i mediów społecznościowych - no umówmy się taka jest prawda. Magia kina, ekranu telewizyjnego, magia audycji radiowych -wszystko to zostało w latach 80 i 90, dopiero lata dwutysięczne zaczynały stopniowo zmieniać sytuację, ale jeszcze nie tak bardzo, jak bardzo dokonały tego lata 10-te XXI wieku czyli obecna dekada. Zniknął swego rodzaju pewien klimat, który nie był wcale zły. Ja nie popieram ACTA 2, natomiast niemiałbym nic przeciwko jakby smartfony zniknęły z przestrzeni publicznej, nie popieram także nadmiernej roli informatyzacji w naszym życiu. Chcę cyfrowo-technologicznego zrównoważenia, nie lubię udziwniania i fetyszyzacji pewnych procesów. Jestem przekonany, że naprawdę da się wypracować zdrowy kompromis w cyfrowo-technologicznym postępie i tak go przekształcić aby był dobry zarówno dla tych, którzy są do niego nastawieni nadto optymistycznie jak i dla tych nastawionych sceptycznie( do których ja się zaliczam).
odpowiedź