SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Minister cyfryzacji o przyszłości naziemnego pasma UHF: Nie będziemy hamulcowym

Pod koniec roku na konferencji WRC-23 może zapaść decyzja o przekazaniu części pasma naziemnej telewizji cyfrowej na rzecz operatorów telekomunikacyjnych. - Jestem przekonany, że nie będziemy hamulcowym, jeśli chodzi o zmiany, które miałyby udostępnić dodatkowe częstotliwości na potrzeby rozwoju telefonii 5G - stwierdził minister cyfryzacji Janusz Cieszyński.

Dołącz do dyskusji: Minister cyfryzacji o przyszłości naziemnego pasma UHF: Nie będziemy hamulcowym

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
X
Obcięcie pasma 600 MHz oznacza że pozostaną 3 multipleksy, maksymalnie 4 na potrzeby telewizji. Czyli polecą muxy 4 i 5 a 1 i 2 mogą zostać połączone w jeden z rozdzielczością SD.
odpowiedź
User
AS
To że nie żaden rozwój technologii tylko gigantyczna presja telekomów, które chcą zarabiać jeszcze więcej. Tutaj chodzi tylko i wyłącznie o pieniądze. Streaming jaki jest każdy widzi. Ma jeszcze bardzo dużo wad. Nie można całkowicie zrezygnować z nadawania naziemnego - mimo że taka technologia ma wiele wad ale jest najmniej problemowe aby zapewnić sygnał na dużych obszarach.
odpowiedź
User
Darek
Szkoda, że nikt nie wykonuje rzetelnych badań jak ogólnie streaming wpływa na środowisko. Pamiętajmy że to w aspekcie fizycznym mikrofale - a co robią mikrofale? Grzeją.... Bo każde źródło energii elektromagnetycznej ma ten dodatkowy minus - że grzeje. I może to być lokalnie prawie nieodczuwalne, ale globalnie to już ma znaczenie.
odpowiedź