SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa Mecom sprzeda Media Regionalne?

Grupa Mecom w ogłoszonej we wtorek strategii przyznała, że rozważa możliwość wycofania się z działalności w Polsce, gdzie posiada spółkę Media Regionalne, wydającą dzienniki regionalne i tygodniki bezpłatne.

Mecom we wtorek ogłosił rezultaty “kompleksowego przeglądu celów strategicznych firmy, który przeprowadzono w celu umocnienia jej pozycji na szybko zmieniającym się rynku medialnym”. Został on zainicjowany przez Toma Toumazisa, który kieruje spółką od sierpnia 2011 roku.

W komunikacie prasowym podano, że aby skoncentrować się na działaniach przynoszących wysoką marżę, w pierwszej połowie 2012 zostanie przeprowadzony przegląd dziedzin biznesu generujących niską marżę, bezpłatnych wydawnictw Grupy (pod kątem wysokości marży ich znaczenia w działalności firmy oraz wsparcia tytułów płatnych), a także opcji inwestowania, współpracy lub wyzbycia się udziałów na rynku polskim.

W latach 2011 - 2014 Mecom planuje też redukcję kosztów o 70 milionów euro. Grupa zamierza go zrealizować poprzez redukcję zatrudnienia, większą integrację oraz dalszy outsourcing. Łączny, jednorazowy koszt wprowadzenia zmian i odpraw w latach 2012 i 2013 wyniesie 70 mln euro.

Strategia Mecomu zakłada też wdrożenie modelu płatnego udostępniania treści na wszystkich platformach, w tym również na urządzeniach mobilnych oraz inwestycje w nowe źródła przychodów (inwestowanie do 10 mln euro rocznie w rozwój nowych produktów i poszerzenie oferty dla prenumeratorów i abonentów, inwestycje w serwis zakupów grupowych Sweetdeal). Spółka chce też poprawić opłacalność działań sprzedażowych oraz metody pozyskiwania danych dotyczących prenumeratorów.

- Ogłoszona strategia kieruje większą uwagę na działalność komercyjną Grupy, poprzez postawienie na pełne wykorzystanie możliwości płatnych form oraz większą integrację w celu pełnego wykorzystania potencjału Grupy - powiedział Tom Toumazis, prezes Mecomu.

Dołącz do dyskusji: Grupa Mecom sprzeda Media Regionalne?

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
monia
wreszcie!
odpowiedź
User
brudzio
Rzeź niewiniątek :)
odpowiedź
User
kabol.tlen02
Media Regionalne trzeba błyskawicznie sprzedać, kiedy widzi się nieudolność w zarządzaniu duetu Pilcicka - Pestkowski. To są biznesowe ofermy!!!
odpowiedź