SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ukazał się pierwszy numer „Holistic.News” przygotowany przez nowy zespół

10 marca w sprzedaży pojawił się pierwszy w tym roku numer magazynu „Holistic.News” (Deweloper Media). Ma 140 stron i kosztuje 12 zł. - Dużo uwag poświęcamy jakości świata, w którym żyjemy. Stąd dział Demokracja - informuje redaktor naczelny pisma Jarosław Kociszewski.

Article

To pierwszy numer „Holistic.News”, który ukazuje się zmianach w piśmie. Numer miał ukazać się w styczniu br., lecz wówczas zniszczono w drukarni cały nakład, gdyż kierownictwo firmy nie zaakceptowało części zamieszczonych materiałów, m.in. opowiadania Łukasza Orbitowskiego humorystycznie opisującego Leszka Millera. Pracę wówczas straciła też znaczna część załogi, w tym także dotychczasowy redaktor naczelny kwartalnika, Mariusz Zawadzki. Propozycję kierowania pismem i portalem złożono Jarosławowi Kociszewskiemu. Ten ostatecznie przyjął tę funkcję. Jednocześnie zdecydowano, że pismo, będące dotychczas kwartalnikiem, będzie ukazywało się nieregularnie.

Teraz ukazuje się czwarty z kolei, pierwszy w tym roku numer, przygotowany przez nowy zespół pod odmienionym kierownictwem. - Dużo uwagi poświęcamy jakości świata, w którym żyjemy. Stąd dział xDemokracja, w którym Jarosław Kuisz zastanawia się nad tym, czy i jakie są alternatywy dla demokracji liberalnej, a Paweł Pieniążek rozmawia z Davidem Wallece’m-Wellsem o wizji przyszłości rodem z Opowieści Podręcznej - informuje redaktor naczelny.

Na 140 stronach magazynu ilustrowanego przez Pawła Kuczyńskiego znalazło się miejsce na fotoreportaż Kevina Freiera pokazujący los Rohingyów, muzułmanów uciekających z rodzinnej Birmy. Opowieść dopełnia artykuł Michała Lubiny z Uniwerystetu Jagiellońskiego opisujący postać Aung San Suu Kyi, dawniejszej liderki birmańskiej opozycji nagrodzonej Pokojową Nagrodą Nobla, a obecnie polityk obarczanej odpowiedzialnością za prześladowania Rohingyów. Z kolei Ola Synowiec opisuje realia szlaku migracyjnego „pod patronatem świętych” z Meksyku do USA. W magazynie znalazły się również artykuły Agnieszki Lichnerowicz, Agaty Kasprolewicz i Jakuba Janiszewskiego.

Magazyn „Holistic.News” pojawił się na rynku w marcu 2019 roku. Pismo skupia się na publikowaniu materiałów z całego świata. Od samego początku z redakcją współpracują dziennikarze z całej Europy i spoza niej. Deweloper Media oprócz „Holistic.News” wydaje także internetowy portal non-profit Holistic.news, do którego materiały przygotowują dziennikarze i współpracownicy magazynu.

Spółka w 2018 roku zanotowała 2,79 mln zł kosztów (wobec 1,01 mln zł rok wcześniej) i 11 tys. zł wpływów sprzedażowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ukazał się pierwszy numer „Holistic.News” przygotowany przez nowy zespół

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
a
autorzy niech jeszcze opiszą co wcześniej wyczyniali ci biedni prześladowani w dawnej birmie. Palenie buddyjskich mnichów w biały dzień w miejscu publicznym, bo spojrzał na meczet lub ośmielił się zbyt blisko niego przejść. Gwałty też były na masową skalę...
odpowiedź
User
rh minus
Przecież taki tytuł juz jest, wydawnictwo Korporacja ATV wydaje dwumiesiecznik Holistic.
odpowiedź
User
Ada
Za pół roku dziwny pan właściciel budowlaniec znów wymieni zespół. Bo taki kaprys ma. Dziwi mnie że znajduje jeszcze naiwnych którzy chcą to ciągnąć. Jeśli głodem nie przymieracie to zwiewajcie stamtąd czym prędzej.
odpowiedź