SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa MWE chce uruchomić nowe kanały. Powróci TVR?

Twórca TVR Władysław Serafin zwrócił się na początku sierpnia br. do Urzędu Patentowego RP o rejestrację znaku towarowego „TVR Polska Telewizja”. 5 lat temu kanał został przejęty przez MWE Networks. Michał Winnicki w rozmowie z Wirtualnemedia.pl zdradza, że sprawą zajmie się jego prawnik, bo chce reaktywować stację.

Nieistniejąca już TVR pokazywała m.in. programy o rolnictwieArticle

Kanał TVR rozpoczął nadawanie w 2010 roku. Emitował programy dotyczące rolnictwa, spędzania wolnego czasu poza miastem. Na antenie pojawiały się też materiały o planach poszczególnych ministerstw, muzyka taneczna, magazyny kulinarne, o koniach arabskich, golfie, łowiectwie, myślistwie i wędkarstwie. Stacja prowadziła niekodowaną emisję na Hot Birdzie 13E.

W połowie 2015 roku Sąd Rejonowy w Warszawie ogłosił upadłość spółki TVR, nadawcy kanału TVR. Spółka Nova Media wygrała przetarg na nabycie TVR od syndyka masy upadłościowej. Pod koniec 2016 roku MWE Networks przejęła większościowy pakiet udziałów w Nova Media. Jesienią 2020 roku stację TVR zastąpił kanał Home TV, który skupia się na programach poświęconych urządzaniu domów i ogrodów.

Twórca TVR chce reaktywacji stacji?

Serafin to były poseł PZPR i PSL, a także prezes Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych. Stało się o nim głośno w 2012 roku po tym jak Puls Biznesu ujawnił nagranie jego rozmowy z prezesem Agencji Rynku Rolnego Władysławem Łukasikiem. Łukasik sugerował nepotyzm i niegospodarność w spółkach Skarbu Państwa, których mieli dopuszczać się działacze PSL związani z ówczesnym ministrem rolnictwa Markiem Sawickim. Szef resortu podał się wówczas do dymisji, a Serafin został usunięty z PSL. W 2017 roku został tymczasowo aresztowany w sprawie wielomilionowych wyłudzeń ze SKOK. Polityk nie przyznał się do winy, a jego proces rozpoczął się w 2018 roku.

Serafin, który w ostatnim czasie sympatyzuje z Agrounią Michała Kołodziejczaka, nie odpowiada na nasze pytania o przyczynę rejestracji znaku towarowego, ani o to czy i kiedy chciałby reaktywować TVR. Jego pełnomocniczka we wniosku do Urzędu Patentowego RP twierdzi, że rejestracja miałaby dotyczyć m.in. programów telewizyjnych, filmów, audycji radiowych, nadajników sygnałów elektrycznych cyfrowych, usług w zakresie reklamy, telewizji, filmu, internetu, agencji informacyjnej, optymalizacji stron internetowych, emisji telewizyjnej i radiowej, rozpowszechniania programów i informacji za pośrednictwem sieci informatycznych, internetu.

Michał Winnicki planuje uruchomić nowe kanały

Próbą rejestracji znaku towarowego „TVR” jest zaskoczony Winnicki. - Nikt nie kontaktował się z nami w sprawie odkupienia praw do tej marki. Przy okazji nadchodzącego przełączenia MUX-L3 i L4 do DVB-T2/HEVC myślimy o nowych kanałach telewizyjnych, w tym o wykorzystaniu między innymi tej marki. Sprawą zajmie się mój prawnik. Dziękuję za poinformowanie mnie o tym - informuje Wirtualnemedia.pl twórca Grupy MWE.

Multipleksy regionalne poza MUX-L (Jelenia Góra, Lubań, Bolesławiec) nie muszą na razie przechodzić na standard DVB-T2/HEVC naziemnej telewizji cyfrowej, który pozwala na emisję większej liczby kanałów telewizyjnych lub poprawę ich jakości. To od ich operatorów zależy czy zdecydują się na zmianę standardu. Jakie kanały uruchomi Grupa MWE, jeśli to nastąpi? - Będziemy o tym informować jesienią, zimą lub wiosną. Na razie za wcześnie na konkretne deklaracje, ale robimy obecnie przegląd opcji strategicznych naszego portfolio - tłumaczy Winnicki. MUX-L3 jest dostępny w Częstochowie, Tomaszowie Mazowieckim i okolicach Radomska, natomiast MUX-L4 we Wrocławiu, Świdnicy i Kobierzycach.

W portfolio Grupy MWE jest kanał Antena HD, wchodzący w skład ogólnopolskiego MUX-1 naziemnej telewizji cyfrowej, a także stacje: Power TV, Nuta.TV, Gold TV, Nuta Gold, Ultra TV 4K, Adventure HD, Top Kids, Home TV, TVC, FilMax i Xtreme TV. Firma nie wyklucza też inwestycji w cyfrowe radio DAB+. Chce w ogólnopolskim multipleksie nadawać Mixradio grające przeboje od lat 70 do współczesnych.

Dołącz do dyskusji: Grupa MWE chce uruchomić nowe kanały. Powróci TVR?

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zdenek bez spodenek
MWE nie ogarnie te kanały ściekowe które ma a potem tworzy nowe 🤣
odpowiedź
User
Ech
Wszystkie te kanały są robione na jedno kopyto. Może jednak jakość powinna być ważniejsza niż ilość Panie Winnicki.
odpowiedź
User
Jarek
Wieśniak, który nachapał się kasy będąc na państwowym teraz bieri się za TV bo to medium,mimo że internet już rządzi. Jakim cudem te janusze robią kariery tylko na państwowym, bo u prywaciarza już dawno by go na zbity pysk wyje... za brak kompetencji.
odpowiedź