SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Małgorzata i Tomasz Terlikowscy uruchomili serwis MalyDziennik.pl. „Komentarze na ostro z perspektywy chrześcijańskiej”

Publicyści Małgorzata i Tomasz Terlikowscy, poprzednio związani m.in. z serwisem Fronda.pl, ruszyli z własnym serwisem infromacyjno-publicystycznym MalyDziennik.pl, którego hasło główne to „Na kontrze”. - Chcemy na ostro, co nie zawsze jest możliwe gdzie indziej, komentować rzeczywistość z punktu widzenia konserwatywnego i chrześcijańskiego - zapowiada Terlikowski.

Article

MalyDziennik.pl jest podzielony na sekcje Polityka, Cywilizacja, Religia, Opinie, Video i Foto. W serwisie publikowane są bieżące informacje z kraju i ze świata (m.in. depesze PAP), a także komentarze. Wśród publicystów strony oprócz Małgorzaty i Tomasza Terlikowskich są Tomasz Teluk (współpracował z wieloma tytułami prasowymi) i Marian Piłka, wiceprezes Prawicy Rzeczypospolitej.

Tomasz Terlikowski jest redaktorem naczelnym Telewizji Republika, która ma też serwis internetowy. Dlaczego zatem zdecydował się uruchomić własną stronę? - Chcemy na ostro, co nie zawsze jest możliwe gdzie indziej, komentować rzeczywistość z punktu widzenia konserwatywnego i chrześcijańskiego - wyjaśnia. - Chcemy odważnie mówić o rodzinie, chcemy odważnie mówić o małżeństwie. Chcemy bronić życia - NIE BOIMY SIĘ TEGO! Nie będziemy uciekać od problemów religijnych. Chcemy być głosem bardzo dużej, aktywnej grupy środowisk konserwatywnych i chrześcijańskich - zapowiada Małgorzata Terlikowska.

Tomasz Terlikowski na początku października, w szczytowym momencie protestów przeciw zaostrzeniu przepisów aborcyjnych, na kilka tygodni zniknął z anteny Telewizji Republika. - Mojej walki o obronę życia nie kończę. Będę ją nadal prowadził. Poza Telewizją Republika - zaznaczył. Następnie udzielił kilku wywiadów, w których mocno skrytykował aborcję.

We wrześniu br. Małgorzata i Tomasz Terlikowscy ogłosili zakończenie współpracy z serwisem Fronda.pl. Terlikowski był w latach 2010- 2014 redaktorem naczelny strony, a wcześniej także prezesem wydawnictwa „Fronda”.

Małgorzata Terlikowska wcześniej pracowała w Radiu Plus, Katolickiej Agencji Informacyjnej i współpracowała z redakcją programów katolickich Telewizji Polskiej. Tomasz Terlikowski  pracował w Radiu Plus, „Newsweek Polska”, „Rzeczpospolitej” i „Wprost”, był też zastępcą redaktora naczelnego tygodnika „Ozon”.

Dołącz do dyskusji: Małgorzata i Tomasz Terlikowscy uruchomili serwis MalyDziennik.pl. „Komentarze na ostro z perspektywy chrześcijańskiej”

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marian
Pójde, zobacze. No i oczywiście jak będzie taka możliwość, to "ostro" będe komentować artykuły.
odpowiedź
User
widz555
"Ostro" to jest po chrześcijańsku? To jest raczej po tabloidowemu, ale rozumiem że jest nisza dla wyznaniowego tabloidu i Terlikowscy chcą się w nią wstrzelić.
odpowiedź
User
I tyle
Zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie świat zaludniony klonami państwa Terlikowskich.....
odpowiedź