SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

MDI pozywa Sylwestra Latkowskiego za „szantaż”

Szefowie agencji MDI poinformowali, że złożyli prywatny akt oskarżenia przeciw Sylwestrowi Latkowskiemu za to, że w opublikowanym w poniedziałek oświadczeniu napisał, iż szantażowali oni jego i wydawcę tygodnika „Wprost”.

Sylwester Latkowski

Sylwester Latkowski

Sylwester Latkowski, redaktor naczelny „Wprost”, wydał w poniedziałek oświadczenie w odpowiedzi na niedzielny wpis szefów MDI. Wiedząc, że w nowym numerze tygodnika znalazł się tekst Cezarego Łazarewicza opisujący nieetyczne działania ich firmy wobec PZU i byłego ministra skarbu Mikołaja Budzanowskiego, stwierdzili oni na Facebooku, że Latkowski  jest podejrzewany o podwójne morderstwo popełnione w 1993 roku, a prokuratura w lipcu br. wznowiła śledztwo w tej sprawie (więcej na ten temat). Szef „Wprost” w poniedziałkowym oświadczeniu ripostował: „Trzymam się zasady, że nie poddaję się szantażom. Obaj PR-owcy od kilkunastu tygodni próbują zainteresować moją przeszłością różne redakcje, licznych dziennikarzy. Bez powodzenia. W tym czasie nie tylko mnie poddawano szantażowi. Szantażowano też wydawcę” (przeczytaj o tym więcej).

We wtorek wieczorem szefowie MDI poinformowali, że złożyli prywatny akt oskarżenia przeciwko Latkowskiemu o przestępstwo określone w art. 212 Kodeksu karnego. - Pomówił nas publicznie w swoim oświadczeniu o to, że rzekomo „szantażowaliśmy” jego oraz wydawcę tygodnika „Wprost”. Stwierdzenie to jest kłamstwem - stwierdzili.

Co na to Latkowski i „Wprost”? - Polecam lekturę artykułu Cezarego Łazarewicza w bieżącym wydaniu tygodnika „Wprost”. Sądzę, że oskarżenia MDI nie wymagają więcej komentarza ponad to - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Anna Pawłowska-Pojawa, PR manager PMPG (do której należy AWR „Wprost”, wydawca tygodnika.

O swoje dobre imię w tej sytuacji walczy też Sylwester Latkowski. Już w niedzielę zagroził pozwem Tomaszowi Machale, który na swoim wideoblogu (parodiującym Mariusza Maxa Kolonkę) podał nieprecyzyjne informacje o dawnym kłopotach Latkowskiego z prawem (więcej na ten temat).

Z kolei we wtorek redakcje, które przytoczyły niedzielny wpis szefów MDI o szefie „Wprost” - również Wirtualnemedia.pl - otrzymały pismo od pełnomocnika prawnego Latkowskiego i AWR „Wprost” z prośbą o usunięcie tej publikacji.

- Materiał prasowy zawiera szereg informacji godzących w dobra osobiste moich mocodawców, co stanowi podstawę do domagania się ochrony prawnej na podstawie art. 24 kc i art. 212 kk - napisał pełnomocnik. - Wydawca jako interwenient będzie popierał wszelkie działania prawne redaktora naczelnego „Wprost” mające skutkować ochroną jego dóbr osobistych, a w zakresie naruszenia dóbr osobistych Wydawcy, wystąpi z samodzielnymi roszczeniami - zapowiedział.

- Mail poszedł do wszystkich hurtem, jak się domyślam - skomentowała na Twitterze Barbara Sowa z Dziennik.pl, dodając, że jej redakcja też dostała to pismo. - Dlaczego Sylwester Latkowski idzie w ślady Kurskiego? - pytała, przypominając sytuację z lutego br., kiedy Jacek Kurski zablokował prawnie publikację tygodnika „Nie” o jego rzekomym romansie, a kiedy tygodnik to ujawnił, groził pozwami wszystkim informującym o sprawie mediom.

Według danych ZKDP, w lipcu br. średnia sprzedaż  ogółem „Wprost” wynosiła 64 540 egz. (zobacz szczegóły).

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MDI pozywa Sylwestra Latkowskiego za „szantaż”

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ekspert
ale jaja ;)
odpowiedź
User
x- pert
Polski chlew !
odpowiedź
User
error
No, chłopaki z MDI, czas zmienić nazwę firmy, bo z tą już nic nie zwojujecie :D
odpowiedź