SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PMPG: w 2013 roku 77 mln zł przychodów i 4 mln zł EBITDA

Zarząd Platformy Mediowej Point Group, właściciela m.in. „Wprost”, „Filmu” i „Do Rzeczy”, podał prognozę wyników finansowych na 2013 rok. Zakłada ona niemal 12-proc. wzrost przychodów i osiągnięcie wskaźnika EBITDA w wysokości ponad 4 mln zł.

PMPG zakończyła ub.r. z przychodami ze sprzedaży na poziomie 68,54 mln zł, ujemny wskaźnik EBITDA w wysokości 4,09 mln zł i startą brutto wynoszącą aż 11,3 mln zł (więcej na ten temat). Na przyszły rok spółka prognozuje jednak wzrost przychodów do 76,62 mln zł, wskaźnika EBITDA do 4,03 mln zł i osiągnięcie zysku brutto na poziomie 2,33 mln zł.

- Przesłanką sporządzenia prezentowanej prognozy jest zakończenie procesu repozycjonowania i restrukturyzacji grupy kapitałowej PMPG - podała spółka w komunikacie. - W ocenie zarządu, efekty przeprowadzonych w ramach restrukturyzacji zmian w postaci redukcji kosztów, optymalizacji procesów biznesowych, usprawnienia procesu zarządzania i koncentracji działań na głównych aktywach, są widoczne już w wynikach finansowych za IV kwartał 2012 roku i pozwalają na prognozowanie poprawy sytuacji finansowej całej Grupy - czytamy dalej.

Do wzrostu przychodów spółki ma się przyczynić się też kierowany przez Pawła Lisickiego tygodnik „Do Rzeczy”, w który PMPG zainwestowała pod koniec 2012 roku (wydaje go spółka Ole Pióro, w której PMPG ma większość udziałów). Tytuł ukazuje się od końca stycznia br., a jego pierwszy numer sprzedał się w liczbie ok. 120 tys. egz., plasując się w czołówce tygodników opinii (więcej na ten temat). 

- Wykorzystanie do rozwoju pisma funkcjonującej już infrastruktury administracyjnej i sprzedażowej pozwoli na wykorzystanie efektu synergii i uzyskanie wyższej rentowności niż w przypadku każdego tytułu z osobna - głosi komunikat PMPG. Poza „Do Rzeczy” spółka posiada też tygodnik „Wprost” i miesięcznik „Film”, jest też właścicielem serwisów internetowych.

Zarząd PMPG zastrzegł jednocześnie, iż prognoza uwzględnia „że wobec zmian zachodzących na rynku mediów, przychody z tradycyjnej działalności wydawniczej będą wykazywały niższą zyskowność”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PMPG: w 2013 roku 77 mln zł przychodów i 4 mln zł EBITDA

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marta
To na prasie mozna az tyle zarobic jeszcze?
odpowiedź
User
BJA
Proszę tylko sprawdzić ile wcześniejszych prognoz PMPG się sprawdzilo na ich stronie, doslowanie żadna!, kolejny komunikat PR Prezesa, w stylu ledwo zipiemy ( strata za 2012 rok - 12 mln ) ale wysylanie w swiat komunikatow jak będzie dobrze. Zenua
odpowiedź
User
dziennikarze
Jeśli będzie jak pisza to może będą spłacane wkoncu faktury !!!!!!
odpowiedź