SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Publicysta „Krytyki Politycznej” pyta reklamodawcę „Do Rzeczy” o homofobię tygodnika

Tomasz Piątek, pisarz i publicysta „Krytyki Politycznej”, wysłał do Fundacji „Edukacja Bez Granic” maile, w których zarzucił jej, że wykupuje ogłoszenia w „Tygodniku Do Rzeczy”, gdzie publikowane są „teksty ocierające się o jawną homofobię”. - To plugawe piśmiennictwo, Piątek to mały donosiciel - komentuje Bronisław Wildstein.

Tomasz Piątek

Tomasz Piątek

W nowym numerze „Do Rzeczy” publikuje maile wysłane przez Tomasza Piątka do Fundacji „Edukacja Bez Granic” (patrz poniżej), która wykupuje w tygodniku ogłoszenia. Publicysta zwraca uwagę na zamieszczone w piśmie w poprzednich wydaniach artykuły dotyczące praw homoseksualistów. - Chciałem wiedzieć, czy wiedzą Państwo, że pismo to regularnie publikuje materiały o rzekomym zagrożeniu dla społeczeństwa, jakim miałby być ruch obrony praw homoseksualistów. Teksty te nieraz ocierają się o jawną homofobię - pisze Piątek, wymieniając niedawne teksty Pawła Lisickiego i Rafała Ziemkiewicza. - Czy są Państwo świadomi, że swoimi pieniędzmi zasilają tygodnik wyrażający wyżej opisane antydemokratyczne poglądy? Czy nadal chcą się tam Państwo reklamować? - pyta publicysta „Krytyki Politycznej” w drugim mailu, po tym jak na pierwszy nie otrzymał odpowiedzi.

Przypomnijmy, że w wydaniu „Do Rzeczy” z zeszłego tygodnia Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika i jednocześnie wiceprezes wydającej go spółki Orle Pióro, dziękował firmom wykupującym reklamy w piśmie i zachęcał do tego kolejne (przeczytaj więcej na ten temat).

Bronisław Wildstein w artykule „W sprawie donosu, czyli list otwarty do ‘Krytyki Politycznej’” informuje, że maile Piątka do Fundacji „Edukacja Bez Granic” redakcja „Do Rzeczy” otrzymała od tej fundacji. Wildstein odpowiada podobnymi pytaniami skierowanymi do redaktorów „Krytyki Politycznej”: „Czy wiedzą, że pod szyldem pisma uprawiane są pomówienia i donosicielstwo? Czy akceptują Państwo stosowanie w Waszym imieniu szantażu? Czy chcecie przywrócenia cenzury i eliminacji z życia publicznego krytyków ideologii LGBT, a więc likwidacji pluralizmu?”. I parodiuje pytania Piątka: „Czy mają Państwo świadomość, że Wasz autor posługuj się takimi metodami? Czy świadomie wspierają Państwo małego donosiciela posługującego się szantażem i pomówieniem?”.

Zdaniem Wildsteina niedawny komentarz Pawła Lisickiego o ograniczeniu praw homoseksualistów w Rosji nie miał nic wspólnego z homofobią. - Lisicki kpił ze środowisk „postępowych”, które nie zajmują się zabójstwami i więźniami politycznymi oraz terrorem wymierzonym w przeciwników władzy w Rosji Putina, ale protestują przeciw zakazowi propagandy homoseksualnej wśród nieletnich - stwierdza publicysta. I tłumaczy, jaki jego zdaniem jest cel maili Piątka: „Próba zastraszenia reklamodawców, jeśli zostałaby uwieńczona powodzeniem, musiałaby doprowadzić do bankructwa media krytykujące ideologię LGBT. W konsekwencji tzw. ruch obrony praw homoseksualistów, który z prawami oraz ich ochroną nie ma nic wspólnego, lecz jest agresywną oraz nietolerancyjną ideologią i dąży do gruntownej zmiany postaw społecznych, nie mógłby być krytykowany”.

Od pojawienia się na rynku w lutym br. do czerwca cennikowe przychody reklamowe „Do Rzeczy” wyniosły 8,55 mln zł, wobec 8,89 mln zł wpływów „Gościa Niedzielnego”, a 6,89 mln zł „W Sieci” (więcej na ten temat). Według danych ZKDP średnia sprzedaż ogółem „Do Rzeczy” w tym okresie wynosiła 97 456 egz. (zobacz szczegółowe dane).

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Publicysta „Krytyki Politycznej” pyta reklamodawcę „Do Rzeczy” o homofobię tygodnika

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kamil
Jeśli są tam jakieś reklamy dot.homoseksualizmu to mi to nie przeszkadza.
odpowiedź
User
Autorytet Moralny
"NIGDY WIĘCEJ" DONOSICIELSTWA !
odpowiedź
User
rudi
Zaraz pomyślę, że rzecznik międzynarodowego kapitału z Krytyki Politycznej - Piątek Tomasz, jest zwykłym antysemitą.
odpowiedź
User
poszkodowany
Lewactwo ma donosicielstwo ma we krwi.
odpowiedź
User
Analityk
Skąd Fundacja „Edukacja Bez Granic” posiada środki na reklamę? Kto jest jej prezesem i dlaczego zdecydowano się opłacać reklamę właśnie w Do Rzeczy? W jakich jeszcze innych pismach opłacono reklamy i w ramach jakiego planu medialnego?
odpowiedź