SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sakiewicz i Gójska-Hejke z „Gazety Polskiej” mają przeprosić Milana Suboticia za tekst o WSI

Sąd Apelacyjny w Warszawie orzekł w czwartek, że dziennikarze „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz i Katarzyna Gójska-Hejke mają przeprosić Milana Suboticia, byłego sekretarza programowego TVN, za napisanie, że współpracował z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi.

Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”, wiceprezes Telewizji RepublikaArticle

Milan Subotić pozwał redaktora naczelnego „Gazety Polskiej” Tomasza Sakiewicza i dziennikarkę tygodnika Katarzynę Gójską-Hejke za artykuł Gójskiej-Hejke „WSI na wizji” z października 2006 roku. Napisała w nim, że Subotić będąc sekretarzem programowym TVN doradzał przy akceptacji programów publicystycznych TVN, m.in. programu „Teraz My” (gdzie w 2006 roku ujawniono tzw. „taśmy Beger”) oraz że od 1984 r. współpracował z wojskowymi służbami PRL, a od 1993 r. - z WSI.

Subotić potwierdził swoje kontakty z wywiadem wojskowym PRL, natomiast zaprzeczył, jakoby był agentem WSI po 1993 roku oraz by manipulował programem TVN. Argumentował, że raport z weryfikacji WSI bezpodstawnie wymienia go jako agenta WSI, natomiast kierownictwo TVN stwierdziło, że nie miał wpływu na wydanie „Teraz My”, w którym ujawniono „taśmy Beger”. Pozwał „Gazetę Polską”, żądając przeprosin.

W styczniu ub.r. Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił ten pozew, argumentując, że dziennikarze „GP” swój tekst o Suboticiu oparli na wiarygodnym źródle, jakim jest był raport z weryfikacji WSI, czyli dokument urzędowy. Co prawda w 2012 roku Sąd Apelacyjny w Warszawie prawomocnie nakazał Ministerstwu Obrony Narodowej przeprosić Suboticia za to, że raport WSI opisał go jako ich agenta, ale artykuł „GP” powstał dużo wcześniej.

Milan Subotić odwołał się od tego wyroku. Jak poinformował związany z „Gazetą Polską” serwis Niezalezna.pl, w czwartek Sąd Apelacyjny w Warszawie zmienił orzeczenie pierwszej instancji, uznając, że w artykule „Gazety Polskiej” nie powinna znaleźć się informacja o rzekomej współpracy Suboticia z WSI.

Sąd orzekł, że Tomasz Sakiewicz i Katarzyna Gójska-Hejke mają za to przeprosić Suboticia na łamach „Rzeczpospolitej” i „Gazety Wyborczej”. Oddalił natomiast wniosek z pozwu o zapłatę 20 tys. zł zadośćuczynienia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sakiewicz i Gójska-Hejke z „Gazety Polskiej” mają przeprosić Milana Suboticia za tekst o WSI

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
hejka
W meczu WSI (Subotic) kontra SBU/DNB (Sakiewicz) do przerwy 1:0.
odpowiedź
User
Chuck Norris
Po wyborach na jesieni 2015 PO i wspierająca ich mafia komunistyczna WSI szkolona w ZSRR przestanie rządzić Polską. Precz z Komuną !!!
odpowiedź
User
:P
Panowie komentujacy sie pomylilli, Onet to to okno obok, a fronda.pl dwa okna.
odpowiedź