SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gazeta.pl i Interia.pl niezainteresowane dłuższym wideo na żywo. „Ten format jest nieopłacalny”

Przedstawiciele Grupy Gazeta.pl (Agora) i Grupy Interia.pl deklarują, że w przeciwieństwie do Onetu-RASP i Wirtualnej Polski nie zamierzają realizować regularnie dłuższych programów wideo na żywo. - Na ten moment internet to królestwo materiałów coraz krótszych. Generacja wychowana w sieci nigdy nie zaakceptuje linearnej transmisji telewizyjnej - uzasadnia Jarosław Śliżewski z Gazeta.pl. - Poza doraźnymi względami wizerunkowymi we wszystkich innych wymiarach ten format  jest nieopłacalny - dodaje Krzysztof Fijałek z Interii.

Dołącz do dyskusji: Gazeta.pl i Interia.pl niezainteresowane dłuższym wideo na żywo. „Ten format jest nieopłacalny”

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Only content
Obaj Panowie z Interii i Gazety się mylą. W internecie nie powinno się używać sformułowań, "że coś się nigdy nie wydarzy". Najczęściej osoby, które tak twierdzą zwyczajnie obdarzone są nieco zbyt zachowawczą wyobraźnią i opisują jedynie swoje własne doświadczenia. Koledzy z Interii i Gazety powinni przed wygłoszeniem jednoznacznych tez sprawdzić czy coś czego nie zauważyli przypadkiem nie dzieje się za rogiem. Wystarczy nieco więcej czytać, jeździć na konferencje i uważnie obserwować rynki światowe. Gdybyście to robili zauważylibyście z pewnością, że już istnieją linearne telewizje w internecie i działają skutecznie z ramówką 24/7. Dodam także, że skutecznie zarabiają. Najstarszy znany mi osobiście projekt działa w Europie od 2009 roku, więc już 7 lat. Ponad rok temu ruszyło kilka dużych projektów w USA, w tym projekt związany z AOL. Aktualnie trwa bardzo wiele równoległych prac nad telewizjami w internecie. W niektóre zaangażowane jest Google i Facebook. Należy więc założyć, że koledzy z gigantów światowego internetu wiedzą co się święci w najbliższych latach na rynku. Dane do których łatwo można znaleźć dostęp wcale nie dowodzą że internauci nie tolerują form dłuższych. Jak powiedział Ynon Kreiz - szef Maker Studio, długość form internetowych może rosnąć wraz ze wzrostem zaufania do danego formatu. Tego czego internauci oczekują od form video to tzw kontentu premium, czyli kontentu jakościowego nie skonsumowanego wcześniej przez telewizję broadcastową. Takiego kontentu na razie w Polsce prawie nie ma. I właśnie stworzenie takiego kontentu za cel obrali sobie koledzy z WP i Onetu. Kontent w Internecie to nie jest kontent telewizyjny tylko krótszy, to kontent specjalnie przygotowany z myślą o internaucie. Trzeba się tego nauczyć, bo nie ma szkół w tej dziedzinie. To będzie metoda prób i błędów, ale nie ma odwrotu od tego światowego trendu. WP i Onet to rozumieją. Koledzy z Interii i Agory póki co nie, co nie zmienia faktu, że są w błędzie i jutro nastąpi:)
odpowiedź
User
Gracz
"Generacja wychowana w sieci nigdy nie zaakceptuje linearnej transmisji telewizyjnej" - well, Twitch anyone? :P
odpowiedź
User
Jakościowe treści
@Only content. Polecam próbę obejrzenia "Euro - Misji 2016".
odpowiedź