SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polskie Radio dramatycznie traci słuchaczy. „Dobra zmiana przyspieszyła ten proces”

Głównie rozgłośnie publicznego radia - Jedynka i Trójka - z miesiąca na miesiąc notują coraz gorsze wyniki słuchalności. - Wraz z rozwojem komercyjnych rozgłośni na nowo nie określono charakteru, formuły Polskiego Radia. Przez lata nie stworzono nowoczesnej przeciwwagi do znakomicie rozwijających się Radia Zet czy RMF FM. W niektórych pasmach czas zatrzymał się 30 lat temu - oceniają eksperci pytani przez portal Wirtualnemedia.pl. Jak dodają czarno widzą przyszłość publicznego nadawcy.

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio dramatycznie traci słuchaczy. „Dobra zmiana przyspieszyła ten proces”

85 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
miś społeczny
Nie rozumiem tej tendencji. Przecież ktoś, kto w radiu szuka tylko piosenek z szafy grającej, reklam i bzdurnych konkursów, już dawno mógł zmienić stację na komercyjną. Wszak mamy je od ponad 20 lat. Natomiast jeśli ktoś szuka w radiu treści wyższych, to powinien zostać przy radiu publicznym - bo co oferuje mu komercja? Jeżeli jedynym kryterium wyboru stacji jest dla kogoś popieranie przez kierownictwo stacji tej czy innej opcji politycznej (że niby media publiczne są za bardzo prawicowe), to szczerze współczuję.
odpowiedź
User
miś społeczny
Jeżeli jedyną drogą publicznego radia na poprawienie wyników słuchalności ma być upodobnienie się do stacji komercyjnych, to współczuję. Jestem przeciwny takiemu sposobowi myślenia. Czy nadrzędnym celem radia publicznego powinno być ściganie się z eremefem czy inną eską i podążanie za wynikami słuchalności?
odpowiedź
User
miś społeczny
W Polskim Radiu zapomniano o młodych słuchaczach i tych do 35 roku życia. Trójka zestarzała się ze swoimi słuchaczami a Jedynce słuchacze wymierają. Jedyna recepta to Trójkę pozostawić taką jaka jest z małymi zmianami a Jedynkę przeznaczyć dla młodych. Kto dziś słucha Matysiaków i innych tego typu audycji?

Bzdura z tym "starzeniem się stacji razem ze słuchaczami". Czy w każdych czasach nie żyją 40- i 50-latkowie?
odpowiedź