SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polskie Radio dramatycznie traci słuchaczy. „Dobra zmiana przyspieszyła ten proces”

Głównie rozgłośnie publicznego radia - Jedynka i Trójka - z miesiąca na miesiąc notują coraz gorsze wyniki słuchalności. - Wraz z rozwojem komercyjnych rozgłośni na nowo nie określono charakteru, formuły Polskiego Radia. Przez lata nie stworzono nowoczesnej przeciwwagi do znakomicie rozwijających się Radia Zet czy RMF FM. W niektórych pasmach czas zatrzymał się 30 lat temu - oceniają eksperci pytani przez portal Wirtualnemedia.pl. Jak dodają czarno widzą przyszłość publicznego nadawcy.

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio dramatycznie traci słuchaczy. „Dobra zmiana przyspieszyła ten proces”

85 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pay Ola
Jeszcze więcej reklam w Trójce - szczególnie jeśli chodzi o środki na zaparcia i rzadki stolec! To jest gwarancją lawinowego wzrostu słuchalności!

Dla mnie nie ma różnicy - czy reklama maści na hemoroidy czy wchodzenie redaktorów muzycznych w d...ę fonograficznego towarzystwa wzajemnej adoracji. W pewnym sensie reklama maści jest nawet bardziej w porzo, bo nadawana w paśmie reklamowym i bez owijania w bawełnę. Natomiast rz...gać się chcę od słuchania klaki dla Męskiego *rania, cykli szefunia muzycznego czy jego wyjątkowych wywiadów, playlisty, "wywiadów" przy okazji promocji płyty, wrzucania pół płyty do zestawu listy przebojów itd.
odpowiedź
User
pleyel
Wrogiem Polskiego Radia jest poprawność. Zero entuzjazmu i prawdziwej kreatywności. Zrobić swoje na poprawnym poziomie i do domu. W publicystyce dominują postawy i osobowości zachowawcze i wylęknione o to, czy nie padnie o jedno słowo za dużo, czy nie pojawi się zdanie, za które będzie można wylecieć z pracy. Dyrekcje wyczekują, bo kryzys głównego kierownictwa trwa. Pan Czabański ma czas, pan Kołodziejski ma czas, ale radio czasu nie ma i słuchacze odchodzą. Co trzeba zrobić? Na przykład - męska decyzja - oddać jeden z programów radiowych (i jeden telewizyjny) opozycji. Wariant ostrożniejszy - oddać opozycji przynajmniej jedno pasmo dziennie w wybranym programie. I udźwignąć to polemicznie. Może wiarygodność ruszy z miejsca a i wbrew pozorom może to być plus wizerunkowy dla partii rządzącej . Niektórzy po przerwie zaczną znów płacić abonament. Tymczasem obowiązuje tylko jedno zadanie, które stawia się przed radiem i telewizją publiczną - za wszelką cenę wygrać wybory. Cała reszta jest praktycznie bez znaczenia, bo i tak toczy się swoim poprawnym trybem. Powiedzmy na trzy z plusem.
odpowiedź
User
bsrt
Trzeba było pozostawić czwórkę w spokoju. Jedynka powinna być w większości słownym radiem bo w tej chwili jedynka i pr24 są dla jednej grupy słuchaczy.
odpowiedź